Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki (milyen munkakörben dolgozó...

Ki (milyen munkakörben dolgozó ember) számít "melósnak"?

Figyelt kérdés
Mindig hallom, hogy melós, szonban nem tudom, hogy ez egészen pontosan mit is takar. Gondolom, a gyári munkás, aki egész nap tejfölöket pakol dobozokba vagy címkéket ragasztgat, annak számít, míg a 3 diplomás jogász nyilván nem. De van raktáros, van komoly szakértelemmel rendelkező szakmunkás...ők is melósnak számítanak? Hol a "határ"?

2018. jún. 28. 15:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Mindenki aki nem szellemi munkát végez és bekoszolja a kezét az melós, szóval a szalagmunkás, a kukás, az asztalos, a raktáros, a földműves,a kőműves ezek mind melós kategóriába esnek szerintem, azok akik tiszta környezetben dolgoznak pl étteremben azokat én már nem sorolnám a melós kategóriába ezért is írtam hogy "bekoszolja a kezét". Szóval akik kétkezi munkát végeznek és ragad rájuk mocsok, az melós.

Szeretném hozzátenni hogy attól hogy valaki melós még nem lenézendő, az ő munkájuk is legalább annyira fontos mint bárki másé.

2018. jún. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%

Melós inkàbb az akinek nincs szaktudàsa,szakmàja,aki munkàjàt egy gèp is el tudnà làtni.

Egy asztalos,egy festő az màr szakember,mert azt sem tudna bárki ellátni,ugyanez egy hegesztő,lakatos.

2018. jún. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2018. jún. 28. 15:33
 4/14 A kérdező kommentje:
2es, egyetértek veled nagyon!
2018. jún. 28. 15:33
 5/14 anonim ***** válasza:
22%

MELO az egy mozaikszó volt eredetileg.


Minőség ELlenőrzési Osztály

2018. jún. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Szóval manapság valóban a munka szó szinonímája, így alakult a nyelv/szleng, de eredetileg csak a minőségellenőrök voltak a melósok.
2018. jún. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%

Mindenki "melósnak" számít, akire a tudatlan plebs* ráaggatja ezt a jelzőt.


*magát képzettnek tartó "értelmiségi", aki valójában maximum érettségivel rendelkezik, és egy irodában mereszti a seggét valami kamu munkakörben. Értelmes ember nem dobálózik ilyen jelzőkkel.

2018. jún. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
utolso, nem értem minek pontoztak le, van ebben vmi amit mondasz
2018. jún. 28. 17:57
 9/14 anonim ***** válasza:
26%
Köszi :) De van egy tippem, kik pontoztak le. Akikről írtam feljebb :)
2018. jún. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
eszem megáll nekem is attól, hogy mennyien odavannak maguktól és a büfészakos könyvtármenedzser diplomájuktól, a """"melósokat""" (fizikai munkát végzők, képzetlenebbek) meg lenézik. én is egyetemre járok és hát, nem mindig megy jól minden, de nem hinném h a psz (pénzügy számvitel ) büfészaknak számít, sok tárgyból vért izzadok, izzadunk még a 2esért is, és ezután nem szeretnék már tovább tanulni.És nem, nem nézek le senkit pusztán a munkája miatt. Max azért mert nem akar dolgozni, vagy mert sír a szája h neki rossz de változtatni nem hajlandó.
2018. jún. 28. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!