Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a valódi...

Miért van az, hogy a valódi öngyilkosoknál a tettnek nincs előjele, amit a környezete lát?

Figyelt kérdés

Sok ilyen kérdést olvastam itt, és arra a következtetésre jutottam, hogy aki depressziós, és az öngyilkosságot kerülgeti, az jeleket küld a környezete felé, vagdossa magát, utal rá, levelet ír, de általában csak segítséget akar kérni, és nem teszi végül meg. Ezzel szemben aki tényleg megteszi, annál semmilyen előjel nem szokott lenni, legalábbis ez derült ki számomra a történetekből, amiket olvastam.


Miért van ez így? Vagy vannak előjelek, csak nem látják őket? Van valakinek ezzel kapcsolatban személyes sztorija, amit esetleg megosztana?


2018. júl. 4. 06:24
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Ez így tévedés, hogy nem szokott előjele lenni.

Azért azt észre lehet venni egy emberen, hogy depressziós és közel áll az öngyilkossághoz. Ha nem vetted észre, akkor csak nem ismerted őt eléggé, nem álltatok közeli kapcsolatban egymással.

Nekem egyik ismerősöm nemrég ölte meg magát. Együtt voltunk ovisok és általánosba is együtt jártunk és már óvodában látszott rajta, hogy teher számára az egész, mert nem szeretett járni, kilógott a sorból. Amikor iskolába kerültünk és megtanult olvasni, emlékszem, már másodikos korunkban a könyveket bújta, a csillagászat és a bolygók nagyon érdekelték őt, zongorázott és festett is mellette, szóval egy nagyon értelmes fiú volt már akkoriban is, csak rettenetesen érzékeny, egykedvű, melankolikus típus, ami végigkísérte őt egész életében. Az utóbbi években erős depresszióval is küzdött és lehetett is rajta látni, de nem foglalkozott vele senki, aztán 2 hónapja megtette szegény. Sajnálom őt, habár általános után megszakadt köztünk szinte minden kapcsolat és már több, mint 10 éve nem voltunk állandó kapcsolatban.

2018. júl. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Akiket én ismertem, és öngyilkosok lettek (sajnos nem csak egy volt) azoknak konkrétan semmi előjele nem volt. Délelőtt még együtt viccelődtünk, délután meg leugrott a tízesről. Azóta sem értem. Vagy egy másik, családos ember, egyszer csak a vonat elé lépett a sorompónál. Mondjuk ott otthon lehettek gondok, de nem látszott kifelé semmi a viselkedésükben.

A nyekergők meg még mindig itt vannak...

2018. júl. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

3 ember lett ongyolkos a kornyezetembe.

Egyik csaladtag. Semmi előjele nem volt, tŕnyleg semmi.

Masik ismeros. O is friss csalados volt. Nem sajnaltatta magat soha tenyleg semmi ok. 1 jel volt, jogy erdeklodott sokat a csaladtag felol, de tenyleg sokat. Utolag kiderult, hogy beteg volt.

3. Nem tzdok semmit. Kedves mosolygós idős úr volt....

2018. júl. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%

2019.04.19.


Én se fogok jeleket adni. Csak megteszem és kész. (Ezen kívül, de itt úgyse tud senki se semmit se tenni ellene).


Sokszor bevillan pl mikor megyek haza, szépen süt a nap stb stb, hogy ez egy jó nap a halálra. Senki nem is számítana rá. Csaks megtörténne, bumm.


Üdv, egy depressziós.

2018. júl. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Azért, mert akinek annyira komoly problémái vannak, az nem vágyik figyelemfelkeltésre. Tinédzsereknél még elmegy a vagdosás, meg hasonlók, mert azt hiszik, hogy nekik van a legrosszabb életük, mert a szüleik nem engedtek meg valamit, azonban aki mély depresszióval küzd, az inkább próbálja ezt elrejteni mások elől.

Nekem sem volt valami könnyű életem, és egyáltalán nem vagyok boldog, azonban az ismerőseim előtt mindig viccelődök, és pozitív dolgokat mondok, mivel a negatív kisugárzású embereket elkerülik, és nem akarok még magányosabb lenni.

2018. júl. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez egy olyan dolog, amit körülbelül lehetetlen általánosítani. Persze megfigyelhetők tendenciák, amik azért erősen függenek az életkortól, de alapvetően nagyon az egyén személyiségétől / a kiváltó természetétől függ. Én például majdnem egy évtizede küzdök depresszióval, de a családomnak akár a homlokomra is kiírhatnám, akkor se vennék komolyan, pedig már volt öngyilkossági kísérletem is, évekkel ezelőtt. Ez részben azért van így, mert abszolút nem nyitottak a mentális problémák megértésére, másrészt mert a személyiségemből fakad, hogy imádom az embereket, és nagyon érdeklődő vagyok, szeretek énekelni, táncolni, felvidítani másokat és a környezetem (munka, lakás, barátok) látszólag teljesen rendezett és kiegyensúlyozott. Ezek alapján megértem, hogy nehéz elképzelni egy kívülállónak, hogy valaha is megfordul akár a fejemben az öngyilkosság. Aztán egyszer csak megyek haza egy barátnős programról és megigézve bámulom a metrósíneket, és azt érzem, mennem kell. Sokszor én sem fogom fel, hogy miért van bennem ez a egész. A fiatalabbakra amúgy tényleg jellemző, hogy megfigyelhetők előjelek, ami gyakran nem is szomorúság, hanem düh és agresszió, sokszor lehet a cél figyelemfelkeltés/ bűntudatkeltés, gyakran hagynak levelet... ezzel szemben kimutatások szerint az 50-60 évesek hagynak a legritkábban hátra ilyen leveleket, és sokszor az öngyilkosságot megelőzően teljesen "elcsendesednek", beszűkülnek, nem kommunikálnak róla, szóval ezt azért nehezebb kiszúrni. Én úgy gondolom, hogy az sosem árthat, ha valaha is felmerül bennünk valakivel kapcsolatban, hogy nincs minden rendben, ha ilyenkor megpróbálunk jobban odafigyelni rá, meghallgatni, stb.
2018. júl. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Sokszor valóban nincsenek előjelek.


Egy időben, a mélyponton én is sokszor gondolkodtam, hogy felkötöm magam, és a környezetem utólag csak nézett volna, hogy miért tettem.


Az, hogy előttük boldognak mutattam magam, nem jelentette azt, hogy úgy is éreztem magam, sőt...

2018. júl. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahol soka z elöjel inkabb fel akarja hivni magára a figyelmet, persze ésőbb ez lehet rosszabb is, de ettől független így szokott lenni.
2018. júl. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!