Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érdemes élni?

Érdemes élni?

Figyelt kérdés
2018. júl. 4. 12:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem
2018. júl. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Dolgozol egész életedben hogy fenntarthasd a lakást ahova aludni jársz csak,vegyél autót és benzint bele hogy bejárhass dolgozni,szép ruhákat amiben dolgozni mehetsz stb stb de ha megcsinálod,bírod így évtizedekig akkor tudod mi a jutalmad? Meghalsz ugyan úgy,mint mindenki más. Akkor nem jobb letudni az elején?
2018. júl. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azzal a gondolattal, hogy különleges vagy és tudsz valami szépet tenni valakiért, valakikért, hogy maradandót tudsz alkotni, akkor igen(elég gyerekes, de én ezért akarok sokáig élni). Egy időre mindenki úgy érzi, hogy nem érdemes élnie xy ok miatt, de aztán vagy talál valami okot, vagy...

Szerintem aki teljesen elveszíti a hitét abban, hogy értelme van az életének és öngyilkosságot követ el, az sosem értelmetlenül teszi, hanem meggondolatlanul, elsietve. Bárki találhat egyik napról a másikra életértelmet, mindenki rájöhet arra a semmiből, hogy mennyi jó és érdekes dolgot lehet tenni az életben.


Persze lehet naív vagyok és csak azért születtünk, hogy megdugjunk valakit :D.

2018. júl. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
"A legjobban még az jár, aki meg sem születik! De ilyen szerencséje száz közül ha egynek van!"
2018. júl. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 LeonScottKennedy ***** válasza:
Az élet nem szól másról, mint a túlélésről. Ez egy íratlan evolúciós törvény. Mindenféle életnek az egyetlen igazi, valós célja a fajfenntartás. Minden más, amit kitalálunk magunknak, hogy ilyen ember leszünk, olyan jót fogunk tenni, olyan vezetők leszünk csupán illúzió, nem releváns cél. Az egyén nem számít, csak a nagy egység. Igen, elég sivár, de az a nagy igazság, az élet igazsága, ez a válasz arra a kérdésre, hogy "mi a célunk az életben". Hogyha te evolúciós zsákutcának bizonyulsz, akkor egy nulla vagy, semmit nem érsz, mindegy, hogy akár elnök leszel, vagy akármi. Ezt el kell fogadni. De ez csak a biológiai szempont, igazából csak ez számít, de ott vannak még azok, amiket mi alakítottunk ki, pl társadalmi szempont. Ott már azok is számíthatnak, akik evolúciós zsákutcák. Szóval ne értsetek félre, én egy adott szempontról beszéltem.
2018. júl. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez egy értelmetlen kérdés, az agyad jutalmazó-büntető része csak akkor működik ha élsz, a halott ember nem tapasztal semmit, tehát se jó érzést se a rossz érzés hiányát, tapasztalás vagy annak előrevetítése nélkül pedig nem tudjuk az érdemes/nem érdemes kérdést eldönteni, szóval sokkal értelmesebb lenne azt kérdezni, hogy "miért érdemes élni?".
2018. júl. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nem ugyis meg halunk .
2018. júl. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, kedves válaszolók,


ugye tisztában vagytok vele, hogy a saját életetekről mondtatok véleményt, nem csak úgy "az életről" teoretikus síkon? Ugye tisztában vagytok vele, hogy amit leírtatok, csak saját életetekre érvényes, a többiekére nézve egyáltalán nem kötelező?


---


Igen, nekem érdemes élnem. Élvezem is és hasznosan töltöm e bolygón az időm. Fejlődök és fejlesztek, szeretek és szeretnek. Alakítok és alakulok. Örömet okozok másoknak és nekem is örömet okoz az ittlét.


Szép estét!

2018. júl. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 LeonScottKennedy ***** válasza:

#8:

"amit leírtatok, csak saját életetekre érvényes, a többiekére nézve egyáltalán nem kötelező?"


Én nem a saját életemről írtam, barátom, hanem globálisan az élet működéséről. Persze, hogy nem kötelező elhinni, amit leírtam. Én megmondtam, hogy biológiai szempontot írtam, ami lehet, hogy szomorú, de igaz. Olvass utána pl. a szerelem biológiai, illetve pszichológiai magyarázatának. De utána olvashatsz bárminek a témában. Minden a fajfenntartás alá van rendelve. És én egy szóval sem mondtam, hogy nem szeretek élni, hazugság lenne, sok dolog van, amit szeretek az életben, viszont ettől függetlenül tisztán, nyersen látom az életet olyannak, amilyen.

2018. júl. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Ugye tisztában vagytok vele, hogy amit leírtatok, csak saját életetekre érvényes, a többiekére nézve egyáltalán nem kötelező?"


Nem, az enyém univerzális. (6-os vagyok egyébként)

2018. júl. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!