Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nincsenek érzéseim, szeretek...

Nincsenek érzéseim, szeretek fájdalmat okozni másoknak?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor azon kapom magam, mintha nem lennének érzéseim, nem tudok kötődni egy másik emberhez. Ellenben a kutyámhoz igen, és ez rettentően furán hangozhat, de ő az egyetlen aki hiányozni szokott ha nem látom, őt szeretgetem,megölelem,megpuszilom. A szüleimmel viszont semmilyen kontaktba nem kerülök,ha igen akkor viccesen,komolyan, de inkább finomabb hangnemben szólok,hogy ne pusziljanak meg, nem szeretem és az ölelést sem. Nem undorodom tőlük, csak nem vágyom az ölelésre a szeretetükre. Nem is olyan hű de klassz a kapcsolatom velük, rengeteg minden történt, sok veszekedés, viták, azthiszik,hogy ezeket elfelejtettem és nem esett rosszul amikor belémrúgtak. Persze ez kölcsönös lehetett, nem volt jó gyerek sosem.


A baráti körömben sem szeretem ha valaki közel kerül hozzám, hozzám ér vagy kifejezi az érzéseit. Olyankor ürességet érzek, nem hat meg, nem tudok örülni neki, közömbös maradok,pedig próbálok nem az lenni és sokszor magamat sem értem.


Ami a "kapcsolataimat" illeti párkapcsolatom nem volt csak ilyen próbálkozások, csók,simogatás,ismerkedés. Ez idő alatt mindent élveztem, akivel tényleg komolyabban is tudtam ismerkedni, azonban észre vettem,hogy sokszor inkább csak játszok a másikkal és szándékosan. Vagyis elérem,hogy megkedveljen, szeressen, kötődjön hozzám és utána szeretek fájdalmat okozni, veszekedni, vita forrást keresni vagy ellenkezőleg csak békességet nyugalmat szeretnék és szeretem a másik közelségét,hogy ott van velem. Viszont szeretni nem szerettem senkit. Nem is tudom mi az a szeretet talán. Kedvelni kedveltem pár embert, de ennyi. Fontos számomra a külső, de a belső tulajdonságok is, ezért válogatok, de hamar "megunom" az illetőt és tovább állok. Volt olyan akivel mielőtt megszakítottam volna a kapcsolatot három hónap után direkt úgy váltunk el,hogy nem tudta mivan velem, nem tudta a miértjét,és amikor hívott vagy írt arra nem válaszoltam. Szerintem azóta is eszébe juthat,hogy mi történt? Miért? Magam sem tudom. De azt igen,hogy jóléreztem magam amikor tudtam most biztos rosszul érzi magát,szomorú,mérges,csalódott,aggódik. Mert ez is annak a jele,hogy fontos voltam.


De..ezek rossz dolgok nagyon. Tudom. Szerintetek is ezek arra utalnak,hogy nincsenek érzéseim?


L/20


2018. júl. 6. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valami biztos nem stimmel veled, érdemes lenne egy szakemberrel beszélgetni erről.
2018. júl. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Mondanám, hogy nézz magadba, és ismerd meg magad jobban, de az önismeret gyakorlása felesleges lenne - mert te ezeket nagyonis tudatosan teszed az elmondottak alapján.


Egy pszichológust mindenképpen felkeresnék a helyedben, aki vagy tud rajtad segíteni, vagy durvább helyzet esetén tovább tud irányítani pszichiáterhez.


Úgy érzem, elég sok feldolgozatlan problémát gyűjtöttél össze magadban az eddigiek során. :/

2018. júl. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És ott el lehet ezeket mondani? Mármint emiatt nem fognak kinevetni,hogy ennyi idősen ez a gond velem? Miben "segítene" egy szakember amúgy?
2018. júl. 6. 10:05
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem és köszi. Eddig nem akartam leírni, de amúgy nevelő szülőknél élek. Előtte voltam intézetekben más nev.szülőknél. Az igazi anyám vert, tőle emiatt kerültem el 4-5 évesen először a gyerekotthonba. Az apámat sosem láttam. Nagyon nagyon röviden ez a háttér sztorim amit kihagytam, de úgy érzem ez nem befolyásol amivé most lettem. Mert kiskoromban is ürességet éreztem,nem szerettem az embereket, nem tudtam kötődni. A kutyám az egyetlen akiért bármit megtennék, egyedül ő az aki miatt pl sírtam is amikor azt mondták lehet elfogják altatni. A barátaim...velük nincs ilyen viszonyom.
2018. júl. 6. 10:09
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 A pszichológus nem nevet ki, ahogy az orvos sem nevet ki, ha például elestél, és eltört a karod. Abban tud segíteni, hogy rájöjjön, mi van veled. Ez az első. Lehet a problémád veleszületett, vagy külső hatásokra kialakuló. Ha megvan a probléma, lehet gondolkozni, hogy lehet-e rajta változtatni. Ha igen, hogyan. Ha nem, akkor meg kell tanulni együtt élni vele. Az jó, hogy észrevetted, valami nem stimmel veled. Haladj tovább az úton!
2018. júl. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hasonló tulajdonságokkal rendelkezem én is, azonban nem gondolom azt, hogy nincsenek érzéseid, csak nem tudod őket kimutatni. Nehéz gyerekkorom volt, ami megviselt, és nem úgy nőttem fel, ahogy egy átlagos ember, ami nagyon meglátszott az emberi kapcsolataimon. Én sem szerettem, ha hozzám érnek, anyám sokszor sírt is emiatt, mert azt hitte, hogy nem szeretem. A mai napig nem szoktunk egymáshoz érni, azonban azóta megismert jobban, és tudja, hogy annak ellenére fontos nekem. Az emberekhez is ugyanígy viszonyulok. Nagyon jól el tudok velük lenni, azonban egy idő után elvész minden motivációm, hogy fenntartsam velük a kapcsolatot... Úgy gondolom, hogy az okozza a problémát, hogy Te sem nőttél fel egészséges környezetben, és nem tudtad eltanulni azokat a viselkedési formákat, amelyeket az átlagos emberek.

Érdekes érzés itt találkozni hozzám hasonló emberrel, nincs kedved beszélgetni?

2018. júl. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%
szerintem ne beszelgessetek, 2 lelki serult talalkozasabol sose lesz semmi jo
2018. júl. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem kell ide semmilyen szakember,egyszerűen ilyen a természeted,ilyen vagy.

Ezzel nincs is semmi baj,sokféle ember van,de arra vigyázz,hogy e miatt másoknak ne okozz fájdalmat meg problémákat,főleg párkapcsolatok esetén,mert egyszer az emberedre találsz.Mivel nincsenek érzéseid,ne járj olyan utakon,amikre nem vagy alkalmas.Foglalkozz a kutyusoddal,és ne játssz másokkal.

Zárójelben megjegyezném,hogy ez lehet a tinikorból megmaradt dacos korszak is,amit még nem nőttél ki.

2018. júl. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem csak introvertalt vagy, vagy asszociális


Aki nem tudja magát másokkal jol érezni

2018. júl. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
33%

9-esnek is igaza lehet,de szerintem (és nagyon ne haragudj!)egyszerűen egy kis neveletlen beképzelt pronyómuff vagy,aki enni akarja az embereket.

Addig szeretsz majd fájdalmat okozni másoknak,amíg valaki emberfia nagyon nagyon el nem húzza a nótádat,aztán majd rájössz kivel szórakkozz.

2018. júl. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!