Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 19 évesen minek kellene...

19 évesen minek kellene éreznem magam?

Figyelt kérdés

Albérletet keresek az egyetemhez, de nem nagyon találok. A közelben nincs a választott szakom. És az sem biztos, hogy elég okos vagyok hozzá. Párom nincs. Csak egy érettségim van. Jelenleg dolgozok, szeretem is a munkámat, de nem lehetne eltartani belőle egy családot - azt pedig szeretnék.

Semmim nincsen, teljesen reménytelennek érzem magam. Már az első kuracoknál elmegy az összes életkedvem, a sírás kerülget, hogy nem lesz belőlem semmi sem.

A kortársaimnak olyan könnyen megy minden, még ha nem is voltak olyan jó képességűek a suliban, mint én. Nem veszik annyira komolyan a dolgokat. Még megengedhetném magamnak, hogy fiatal legyek? Hogy ne érezzem a nagy felelősséget?


2018. júl. 10. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Főleg fiatalnak!
2018. júl. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
19 éves vagy. Fiatal. Előtted az élet. Miért nem mész másik városba oda ahol megtalálod a választott szakodat? Kollégiumi ellátást igényelhetnél stb. A többiekkel ne foglalkozz. Csak saját magadra koncentrálj a többi elveszi azt az energiát amit a sikereidre fordíthatnál. A családot szerintem még hagyd. Ahhoz hogy családod legyen először meg kell teremteni a feltételeket. Pénz. Ház. Kaja. Iskola. Autó. Egy rendes apa/anya. Sok minden kell ahhoz hogy egy családdal rendelkezz és te még nagyon fiatal vagy. Elfogsz veszteni minden szabadságot mert a gyerekeidre kell fordítanod a figyelmet. Először csak lépésenként haladj. Kezdetnek keresned kéne egy iakolát. Tudod ,, A bátraké a szerencse" Tegyél azért hogy valaki legyél 😊 Ez persze csak az én meglátásom a döntés a tiéd. Sok sikert.
2018. júl. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A szomszéd fűje mindig zöldebb! Arra koncentrálj, amit már elértél: van érettségid, szereted a munkahelyedet, és az eddigi tapasztalataid alapján kemény munkával bármit el tudsz érni: ezek sokat érnek, hidd el!

19 évesen nyilván nem kell, és nem is nagyon tudnál annyit keresni, hogy eltarts egy családot. Addig még úgyis sok munkahelyed lesz szerintem. Plusz a családok általában 2 felnőtt fizetéséből élnek meg.

2018. júl. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!