Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az Ompoly az férfi vagy női...

Az Ompoly az férfi vagy női név? Ti mit gondoltok erről a névről?

Figyelt kérdés
Most találkoztam ezzel a névvel, és azt sem tudom hogy férfi vagy női név. Szerintem egyébként borzasztó. Ti mit gondoltok róla, mit szólnátok ha titeket így hívnának, vagy valaki ismerősötöket?

2018. júl. 10. 18:47
 1/4 anonim válasza:
2018. júl. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Férfinév, ősi magyar név.

Réges-rég kötöttem egy fogadást a sógorommal, hogy a majdan születendő fiamnak a magyar utónévkönyvben 666. helyen álló nevet adom. Áthozta a könyvet (ez még a zinternet előtti időkben történt), és szépen számoltunk, melyik az a név. Ez volt az. Aztán a sógor meghalt, fiamm ég mindig nincs, úgyhogy kétséges, hogy adom-e ezt a nevet.

2018. júl. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ősi magyar névnek hangzik. Szerintem sokszor a nevet nem "szépsége" miatt adják a szülők a gyereknek, hanem azért, mert szokás a családjukban x-nek hívni a fiúkat, vagy az apa, nagypapa, egyéb számukra fontos személy után szeretnék elnevezni a gyereket. Szerintem semmi baj nincs vele, de nekem úgy általában nem igazán tetszenek ezek az ősmagyar nevek, nincs semmi kötődésem hozzájuk, így nem adnám a gyerekemnek (hacsak az apja nem ragaszkodna hozzá nagyon valamiért). Ha az ismerősömet hívnák így, akkor kicsit furcsának tartanám először, mert még én sem hallottam ezt a nevet, de utána nem érdekelne különösebben. Ha engem hívnának így, akkor pedig ezt szoktam volna meg gyerekkorom óta, ezért valószínűleg nem zavarna :D
2018. júl. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, jobb mint a Kevin vagy a Dzsingisz meg "ilyenek" amit fehér ember ritkán ad a gyerekének...


Nekem az Arszlán és a Leonetta név szimpatikus, ha majd aktuális lesz, elgondolkodom rajta.

27/F

2018. júl. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!