Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Párom öngyilkosságot kísérelt...

Párom öngyilkosságot kísérelt meg ma. Túl van az életveszélyen, megműtötték, az intenzíven fekszik. A csuklóját és a nyakát vágta fel. Mit mondjak a gyerekeknek? 4 és 10 évesek. Mit mondjak a munkahelyén? Azt hogy kórházban van?

Figyelt kérdés
Öngyilkosság, intenzív, depresszió

2018. júl. 10. 19:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%
A munkahelyen elég annyi, hogy kórházban van, több nem tartozik rájuk. A gyerekeknek elmondhatod az igazat.
2018. júl. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Azt, hogy kórházban van.

Ennél többet nem kell senkinek sem mondani, viszont javaslom, hogy te is keress fel egy pszichológust, hogy túl tudj jutni ezen, mert különben beleroppanhatsz.

2018. júl. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

2-es: azért ilyen kicsi gyerekeknek elmondani ezt szerintem igencsak túlzás, mert ezzel csak nekik ártana a kérdezö, ezt nem tudja ekkora gyerek még feldolgozni - egy fellnötnek is nehéz.

Kérdezö: nem tudom, ti kaptok-e valami lelki támogatást szakemberektöl, de ha hivatalból nem, akkor keress ilyen lehetöséget!

2018. júl. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Kedves első! Egyáltalán nem jogosan támadtad le a kérdezőt... Nyilván nem ez a legfontosabb, de most jelenleg ő az az ember, akinek talpon kell maradni és igenis foglalkoznia kell a történtek gyakorlatiasabb oldalával is. Főleg ha esetleg még támogató család sincs aki segíthetne ebben a nehéz helyzetben.


Munkahelyen szerintem mondj annyit, hogy betegség miatt kórházba került és súlyos az állapota, így huzamosabb ideig biztos hogy betegszabin lesz. A későbbiek folyamán az már a párod döntése mennyire mondja el a teljes igazságot erről a betegségről a munkahelyén.

A gyerekeknek én semmiképp sem mondanám meg a teljes igazságot rögtön. Nagyon kicsik még ők azok, hogy megértsék mit takar az öngyilkosság fogalma. Elég ha annyit tudnak, hogy anyu nagyon beteg és egy ideig kórházba van, ahol a doktorok segítenek rajta.


Kitartást neked és a családodnak és sok erőt a továbbiakhoz!

2018. júl. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%
A gyerekeknek meg annyit mondj hogy a párod megsérült es most kórházban kell lennie.
2018. júl. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Semmit senkinek. Baleset érte, kórházban van, ennyi. Ha akarja majd ő elmondja. Egyébként ő a gyerekeid apja? Ha igen akkor nekik semmit, ha nem akkor talán.
2018. júl. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
5-ös, az öngyilkosságok nagy részében csak néz a csalá is, hogy "zt nem gondoltam volna róla"... sóval ne oktasd ki a kérdezőt.
2018. júl. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

ma 20:06-os: biztos vagyok benne, hogy még soha nem lett senki öngyilkos a környezetedböl, mert akkor nem írnál ilyen osotbaságot!

A legtöbb depressziós ember ugyanis tartósan depresszív, ami ugyan észrevehetö, de az esetek nagy részében nem annyira feltünö, hogy öngyilkosságra gondoljon a környezet. Föleg, hogy azok, akiknek komolyan van ilyen késztetésük, azok igen jól titikolják, éppen azért, nehogy megakadályozza öket valaki ebben. (Akik idönként bedobják, hogy "legfeljebb öngyilkos leszek" - ök azok, akiknek csak a szája jár)

2018. júl. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
A gyerekeknek szerintem azt, hogy beteg, végül is ez az igazság, és ez után úgyis pszichiátriára kerül.
2018. júl. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokaz.

Azon kivül h nem értem miért, és ő sem tudja, vagy nem monja meg, szarul vagyok semmihez nincs kedvem.

Segyütt néztük volna az esti meccset. Erre mosok és a kertet öntözöm.

Én sem vagyok normális...de a sírás már meg volt, a neheze meg most jön. Fel kell rá készülnöm. Köszönöm a munkahelyi tipeket. De a mi történtre mit mondok? Balesett érte? És hogyan?

Szétvágta a nyakát is...a gyerekek meg...:(

2018. júl. 10. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!