Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen kevés a "tökéletes...

Miért ilyen kevés a "tökéletes gyilkosságok" aránya?

Figyelt kérdés

Leszögezném, nem tervezek megölni senkit/semmit, csupán elméleti kérdés: Miért buknak le azok a gyilkosok, akik egy ismeretlen személyt ölnek meg?


Elég sokszor olvasom pl internetes újságokban, vagy ha néha elcsípem az esti híradót a TV-ben, hogy pl XY összeszúrkált egy random nőt az utcán, elvitte valami erdősebb részbe, de XY otthagyott valami fontos nyomot a helyszínen, pl ujjlenyomat, stb.


Én értem hogy valaki hirtelen felindulásból követi el a gyilkosságot, de akkor is, odafigyelhetne a részletekre. Ezek alapján például egy tőlem távoli városban keresnék célpontot, a feltűnést kerülve. Értve itt ezalatt, hogy este egy kevésbé forgalmasabb útszakahoz hajtanék kocsival, fényszórókat lekapcsolnám, és ott várnék pár órát, amíg meg nem pillantok valakit. Ugyanezt megcsinálnám pl a következő napon, és ha ugyanazokat a személyeket látom, akkor megállítanám hogy kellene valami segítség. Természetesen bőrkesztyű lenne rajtam, illetve olyan cipő, amitől nem sajnálnék megszabadulni. Miótan végeztem volna vele (fojtás), beraknám a testet egy fekete zsákba, majd azt a csomagtartóba. Mivel nem éles/tompa tárggyal öltem volna meg, így nincs vér, ergó nem kell annyira kitakarítanom a kocsi csomagtartóját. Ha az illető biciklivel volt, a biciklit még beraknám a csomagtartóba. Ezt követően megszabadulnék a cipőmtől, amit egy külön zsákba/zacskóba tennék, és egy, a várostól távolabb lévő másik város egyik random konténerébe dobnám, a bőrkesztyűt még megtartanám. Ezt követően a testet elvinném egy távolabbri településre, másik megyébe is akár, és ott, a pusztaságban ásnám el, zsákostól. A bőrkesztyűtől ezután úgy szabadulnék meg, mint a cipőtől.



2018. júl. 11. 10:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Elég hamar megbuknál. Már a legkisebb faluban is mukodik terfigyelő kamera. Ha te ott megjelensz ismeretlenként egymás utan tobbszor, es raadasul valami bun is tortenik, akkor nyilvan a gyabusitottak kozott leszel...

Agyalj meg rajta..

2018. júl. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%
Nem létezik tökéletes gyilkosság, a mai világban már úgyis elkapjak a gyilkosokat. Nagyon regen amikor nem volt ennyire fejlett a technológia akkor talán meg lehetett úszni.
2018. júl. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze, egy nagyobb városban, minden úton van térfigyelő kamera mi? :D.
2018. júl. 11. 10:32
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyilkosságokat sokszor átkozottul sötét emberek követik el, akik nemhogy ujjlenyomatra nem gondolnak, de sokkal alapabb dolgokra sem.


Aki legyilkol valakit, ráadásul kismillió szórással, mert egy gyönge embert nem képes tisztán megölni, hogy elvegye a pénzét és van nála 1000 ft, szerintem az elég hülye ahhoz, hogy azonnal lebuktassa magát.

2018. júl. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Na ja, ez meg a másik, hogy fejlődik a tudomány, de az emberek sokszor tényleg annyira hülyék és óvatlanok, hogy ez se kell hozzá. Gondolkodni annyira nem divat.
2018. júl. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
legtöbbször ezeket nem épp iq bajnokok követik el, így ilyenekre nem gondolnak. egy okos sorozatgyilkost már nehezebb lenne elkapni de még neki se lenne könnyű a mai internettel és egyéb elektronikákkal átszőtt világban
2018. júl. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Mondom, hogy a legtöbb helyen van mar kamera.

Itt ahol en lakok faluban, kb 8 eve megoltek egy idos nőt, akkori gyilkost egy boltnak a kamerája buktatta le, nem azonnal, de segitett. Ezután lett a falu telekamerázva.

2018. júl. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Kevés jólfelkészült pszichopata gondolkozik kicsiben, de azért szoktak eltűnni emberek nyomtalanul, vagy kerülnek elő évtizedekkel később. Mostanában tényleg nehezebb, a mobilok, térfigyelők miatt, na meg a műholdak... integessél csak az ablakfelé, én néha mosolyogni is szoktam. :D
2018. júl. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, amit te leírtál mint módszert, az előre kitervelt gyilkosság. Előre meg van tervezve a helyszín, a gyilkossági módszer, a hulla, a bizonyítékok elrejtése stb.

Az erős ( hirtelen) felindulásból elkövetett gyilkosság más. Olyankor az elkövető nem beszámítható elmeállapotba kerül (elborul az agya) valamilyen külső ok hatására, pl. a személy magatartása miatt, és akkor azonnal cselekszik. Nem tudja olyankor átgondolni tisztán, hogyan lehetne ezt a gyilkosságot tökéletesen véghez vinni, mert csak azt a kiváltó "okot" akarja beszüntetni. Tehát azonnal cselekszik, nem pedig napokig azon gondolkodik hogyan tehetné el láb alól a személyt vagy nem úgy gondolkodik, hogy de jó lenne megölni valakit. Ha jól tudom, ezt a típusú emberölést enyhébben büntetik.


Nem vagyok ügyvéd, de én így tudom.

2018. júl. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24%

ott van az aki eltett 2 villanyászt na neki majdnem tökéletesre sikerült erre találtak nála pár ruhafoszlányt hogy lehet ennyire béna?


vagy aki ledarálta a pincében a feleségét, erre találtak pár darabkát egy réten


vv fannit még mindig nem találták meg

2018. júl. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!