Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerencsétlen, mindig balszere...

Szerencsétlen, mindig balszerencsés ember vagyok, nem ér semmit az életem, lehet ez ellen tenni valamit?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, semmi értelme nincsen az életemnek. Lassan 30 éves leszek, nem értem el semmit munka téren (rossz is vagyok a szakmámban, lehet pályát is kéne módosítanom, az, hogy mi a szakmám most nem lényeg) sivár, ingerszegény az életem, nem járunk sehova a párommal, mint két nyugdíjas. Úgy érzem már egy ideje, hogy lelkileg is lehúzzuk csak egymást, mert nagyon átvesszük a másik rossz hangulatát, és ha egyikünk maga alatt van, a másikunk is így érzi magát miatta.

Bulizni járnék, mert fiatalabb koromban szerencsétlen kis nyamvadék voltam és nem éltem ki magamat, lassan időszerű a gyerek és úgy érzem, azzal vége lenne az életünknek.

A szerencsétlenség meg csak hab a tortán. Kis koromtól kezdve ilyen balszerencsés vagyok, mindig történik velem valami rossz, nem sikerülnek a dolgaim, legtöbbször rosszkor vagyok rossz helyen és mindent elszúrok, a lehetőségeket mindig későn veszem észre és mindent elszalasztok. Mindig is úgy éreztem, valamilyen rossz csillagzat alatt születtem.


Egyszóval lelkileg gödörben vagyok, megbeszéltem magammal, hogy nem fog egyszer csak csoda történni amitől jobb lesz, úgyhogy összeszorított fogakkal csinálom a mindennapokat, de kezd elegem lenni belőle így.


Hogy lehet ebből a helyzetből kijönni? És azzal, hogy balszerencsés vagyok lehet valamit kezdeni?


(Vallással légyszi ne traktáljatok, nem vagyok vallásos és nem szeretem a rábeszélést!)



2018. júl. 11. 11:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én 23 éves vagyok és úgy érzem nincs elég időm megvalósítani,amit szeretnék,mert mindig közbejön valami szemétség. Ráadásul még szűz vagyok és nem tudok majd eleget szexelni,kivéve,ha többet élek az átlagnál.
2018. júl. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Nincs olyan, hogy balszerencsés valaki, mert sajnos annak született és ez történik vele. Az életed ura, és nem elszenvedője vagy, ez csak hozzáállás kérdése.


Még 30 sem vagy, itt nincs kapuzárás. Egyszerűen utálod a munkád, a kapcsolatodban is nyüglődsz és unatkozol.


Mindezen csak te tudsz változtatni.A lustaság legyűrésével, a felkészültséggel, célok megfogalmazásával.


Céltalan hajósnak egyik szél sem megfelelő.


Élj úgy, hogy készen állj a szerencsére! A szerencse ugyanis az, amikor a lehetőség ÉS a felkészültség találkozik.

2018. júl. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok: egy boldog és jó kapcsolat onnan ismerszik meg, hogy felemelitek egymást. Ha ez nincs ...
2018. júl. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
menj el egy táborba segítőnek ahol értelmi fogyatékosok és mozgássérültek táboroznak. utána gondolkodjál el mennyire is vagy te szerencsétlen.
2018. júl. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nemed ? Pontos születési idő ?
2018. júl. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az oké, h lehúzzátok egymás hangulatát a pároddal, de ettől függetlenül örülsz,hogy ő van neked? Szerinted mi lenne, ha szakítanátok? Felszabadultabb lennél?


A leírásod alapján be vagy ragadva egy helyzetbe, és nem mersz lépni, pedig csak rajtad áll.


Én is hajlamos vagyok azt gondolni, hogy rossz a karmám, mert nekem se jön össze semmi. Mióta leérettségiztem, szenvedek az álláskereséssel, már nyolc éve. Ez alatt azt érzem, hogy vagy társaság miatt vagy inkorrekt feltételek miatt viszonylag sűrűn váltom a munkahelyeim. Nem találok egy biztos pontot, nem tudom, hogyan jussak előrébb, csak a szerencsében reménykedem, hogy nem sokára találok egy munkahelyet, ahonnan nem akarok egy darabig dobbantani.


Annyi jó van legalább, hogy kitaláltam egy célt magamnak, csak a munkatéma miatt nehezen tudok rákoncentrálni.


Szerencsére én ki tudtam lépni egy olyan kapcsolatból, amiben megrekedve éreztem magam. Sok mindenen tud változtatni, ha az ember maga mögött hagy egy semerre nem tartó kapcsit.


Plusz mantrázom magamnak, hogy szabad vagyok, csak bátornak kell lennem a változtatáshoz.

2018. júl. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon sok minden, ahogy írtam is kimaradt a fiatalságomból. Szerencsétlen nyamvadék voltam. Ezek most elkezdtek hiányozni és amennyit még lehet, bepótolnék belőlük.


A páromat nagyon szeretem, de nagyon empatikusak vagyunk mindketten és átvesszük egymás hangulatát. Biztos vagyok benne, hogy ez az oka, egyébként nem szándékosan húz le. Mindenben támogatja az elképzeléseimet és örül a sikereimnek, és ez fordítva is így van. Nem tudnám mással elképzelni magamat. De irigylem a "power couple" típusú párokat, mindkettőnknek, és a közös kis "szekerünknek" is jót tenne, ha ahhoz közelítenénk.

2018. júl. 11. 13:49
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Öngyilkosság?
2019. dec. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Adnék első körben egy rövidke tanácsot, amitől ma Magyarországon még szinte mindenki ódzkodik: KERESS EGY JÓ PSZICHOLÓGUST. Az élet elég nehéz, és akad, akinek az átlagnál is nehezebben megy "megoldani" a sajátját; rengeteg önismeretet és bölcsességet ígényel a siker, és erre a tudásra egymagad meglehetősen sokáig tart szert tenni - feltéve, ha van affinitásod a lélekhez és aktívan keresed is a válaszokat; ha ez nem így van, az ügy egyedül esélytelen. Egy JÓ pszichológusnak (aki a pszichéről évekig tanult) az a feladata, hogy ilyen helyzetekben segítsen - hasznos meglátásokkal lát el és sok hibás döntéstől meg tud kímélni. Sokan azt gondolják, hogy csak az elmeroggyantak járnak hozzá,de más kultúrákban (felsőbb körökben inkább) még akkor is fizetik, ha valaki egyszerűen intelligens társaságra vágyik és amúgy nincs különösebb tragédiája... Remélem átjött, amit mondani akarok: a lélek bonyolult, a legtöbben saját magukat sem ismerik (önmagában ezzel nincs is baj) - érdemes ezért olyanhoz fordulni az égető ügyekben, aki releváns tudással rendelkezik róla. Ha a fogad fáj, szakemberhez mész; a szívfájdalommal is ugyanígy kellene eljárni...


Másrészről pedig, nekem úgy tűnik, rossz perspektívából szemléled a dolgokat - ebben gyökeredzik a problémád; talán túlságosan is mások szemével méred magad. Nem tragédia, ha nem sikerül megváltanod a világot - a legtöbben márcsak így vagyunk ezzel; nem születik mindenki da Vinci-nek, a valódi tehetség RITKA. Lehet, hogy vannak, akik megvetnek érte, de nem bűn az sem, ha nem élsz példás társasági életet. Tudom, hogy a sorozatok és a filmek mást sugallnak, de az sem általános, hogy minden téren tökéletesen teljesíts és maradéktalanul boldog és elégedett légy... Egy dolog, hogy mit láttatnak az emberek és egy másik az, hogy mi van a színfalak mögött - a legtöbben a sötétben tapogatóznak és sokan csöndes kétségbeesésben élik az életüket. A párkapcsolatok sem egyszerűek... Szóval, nem baj, ha ügyetlen vagy, és azt se vedd magadra, ha sokan nem tudnak értékelni a tökéletlenségeiddel együtt - vannak, akik már csak ilyenek... Az életed az utolsó cseppjéig értékes - bőven tudsz még élményeket szerezni, ne gyökerezz meg a múltban. És ne szégyelld magad - nincs miért. Gyakorolj egy kis megértést - saját magaddal szemben is. Csak találd meg azt, ami NEKED örömet okoz és amitől úgy érzed, teljesebbé válsz - nem baj, ha nincs benne tapasztalatod benne, vagy nem csinálod bravúrosan; nem erről kell szólnia. Fontos a siker, meg az elismerés, de aki csak ezeket hajszolja, elfelejt élni... Válaszd külön a két dolgot, és ügyelj a SZEMÉLYES EGYENSÚLYODRA - egyikből se engedj meg magadnak kevesebbet, mint amennyire éppen szükséged van.


És keress fel egy pszichológust, akivel tudsz egy picit beszélgetni ezekről...

2021. márc. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vonzás törvénye?

Amíg ilyen pesszimistán gondolkodsz magadról, hogyan várhatod el, hogy bármi jó történjen veled?

2021. dec. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!