Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy segítő Facebook-os csoport...

Egy segítő Facebook-os csoport megalakítása torkolhat káoszba?

Figyelt kérdés

Ez sem lesz jó kategória, sajnálom, de tényleg nem tudtam hova tenni.


Tegnap a csoki fogyasztásban kértem tanácsot; ma egy újabb kérdéssel fordulok Hozzátok.


Tervezek egy az étkezési zavarokkal küzdők segítésére szolgáló csoport megalakítását. Facebook-on akad pár, de nem magyar nyelvű, gondoltam, miért ne.


A lényeg, hogy egyszerűbb például egy anorexiásnak a gyógyulás, ha napi szinten kapcsolatba léphet (ha csak virtuálisan is) sorstársaival, tanácsot kérhet. Nem pszichológusokból és Dietetikusokból állnának az adminisztrátorok, de maga a tény, hogy van egy hely olyan emberekkel, akik ugyanazon mennek át, könnyebbé teszi a folyamatot.


Ezt egy magyar embertől vettem ötletként, aki belépett egy angol nyelvű ilyen témával foglalkozó csoportba, de nem nagyon érti a kiírásokat; amit sajnálok - mert nekem például z anorexiából való kigyógyulásban sokat segített.


A csoportban amúgy a kételyeink, történetünk, stb. kitárgyalása mellett figyelemelterlő játékokat terveztem.


A kérdésem, hogy ez mennyire torkolhat káoszba? Mennyire veszélyes egy ilyen csoport megalakítása? Árthat valakinek lelkiekben, ha belép egy ilyen Facebook csoportba?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. júl. 12. 09:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a témaválasztás olyan, hogy relatíve pici az esély, hogy káoszba forduljon. Mondjuk egy liberalizmus kontra konzervativizmus téma esetében előre borítékolható lenne a káosz.


Az ötletedet egyébként jónak tartom. A lényeg, hogy jó adminok, moderátorok kellenek, akik nem feltétlenül kell, hogy szakemberek legyenek, viszont meglegyen bennük a kellő türelem, empátia, és adott esetben a szükséges mértékű szigor. Továbbá jól meg kell válogatni, hogy kik léphetnek be a csoportba. A belépésről legjobb, ha nem dönthet bármely tag, hanem csak a csoporton belül magasabb jogosultságokkal rendelkező (modi, admin). Végül szerintem érdemes megírnod egy "dokumentumot", ami tartalmazza a csoportra vonatkozó szabályokat, elvárt normákat stb..., és ezt egy pdf-ként legfelül rögzített bejegyzésként közzé teszed.


Ha így csinálod, véleményem szerint egy nagyon hasznos csoport, közösség alakulhat ki, sokak épülésére.


Sok szerencsét hozzá!

2018. júl. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!
2018. júl. 12. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!