Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nyugtatót milyen orvossal...

Nyugtatót milyen orvossal lehet fel iratni?

Figyelt kérdés
Minden kis dologtól ideges leszek és úgy èrzem,hogy kellenne,már nagyon! 18-éves lány vagyok.

2018. júl. 15. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Háziorvos vagy pszichiáter
2018. júl. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

Erős szorongásom van. A pszichiáter első alkalommal kérés nélkül felírt egy kicsit erősebb nyugtatót arra az esetre ha valamilyen komfortzónámból kimozgató tevékenységet csinálnék vagy kifejezetten szoronganék.


Még soha sem használtam és nem is fogom, pedig én tényleg elég erőssen szorongok. A biztonság kedvéért kiváltottam, de már le is járt a szavatossága.


Szerintem ne irass fel ... ezt úgy mondom, hogy én már akkor is erősen szorongok ha a jehovatanuinak ki nyitom az ajtót vagy csak ki kell lépnem az utcára, de nem nyugtatókkal akarom megoldani a problémáimat.

2018. júl. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg felírathatsz, ha úgy érzed, szükséges, bár tudom, hogy az itteniek körében nem vagyok túl népszerű ezzel a véleménnyel. Azt viszont tanácsolnám, hogy ne akard már a legenyhébb indulatokat is ilyen módon elfojtani, csak a legvégső esetben éljél vele, egyrészt azért, mert ha hozzászoktatod a szervezetedet, egyre több kell majd belőle, hogy hasson, másrészt fizikai függőséget is okozhat, ami azért nem olyan vicces.

Egyébként igen, ez a pszichiáter szakterülete, elsősorban vele kell megbeszélni, de van háziorvos is, aki ad receptet.

2018. júl. 16. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szóval mindenkèppen kell kivizsgálás elötte?
2018. júl. 16. 09:27
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem biztos, valamelyik háziorvosnak elég, ha megmondod, hogy sokat stresszelsz és keveset alszol pl., és felírja.
2018. júl. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem köszi
2018. júl. 16. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!