Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek Magyarországon...

Szerintetek Magyarországon mekkora az általános jólét?

Figyelt kérdés

Most felejtsük el azt a panaszkodást amit fórumokon lehet olvasni, meg a szomszéd Piri sopánkodását. A magyar mindig is egy panaszkodó nép volt.

Még a himnuszunk is tele van panaszkodással.

Mindenhol azt olvasni, hogy Magyarországon milyen nehéz az élet, kevés a fizetés, magasak az árak, lehetetlen megélni. És mindenről az a galád fidesz tehet.


Tévhit 1: "Az embereknek nem telik szórakozásra"

Ahhoz képest minden fesztivál tele van


Tévhit 2: "az emberek güriznek mint állat, pihenésre meg nem telik nekik"

Ehhez képest minden hosszúhétvégén az összes wellnesshotel teltházon van.


Tévhit 3 "az embereknek nem telik nyaralásra"

Ahhoz képest mint ahogy a mémben volt, nyaranta nem látni mást a facebookon csak tengerpartot meg koktélokat.


Tévhit 4 "az embereknek elveszik az otthonaikat"

Ahhoz képest olyan szinten pörög az ingatlanpiac, hogy szinte duplájára emelkedtek az ingatlanárak, annyian jutnak saját házhoz/lakáshoz a kormány intézkedéseinek köszönhetően.


tévhit 5 "az emberek éheznek"

Ahhoz képest az összes hipermarket parkolója tele van.


Csak így magamból kiindulva egyszerű melós vagyok, átlag havi 250-et keresek, ami nem sok, de nem is kevés. A nejem átlag havi 160-at.

Egy 3 tagú családnak havi 400 fölötti átlagjövedelem, amiből havi 70 a hitel. Szerintem ennyiből bárkinek meg lehetne élni, csak az a baj az emberek többsége lusta dolgozni. Szerintem ilyen fokú jólét, a Kádár rendszer óta nem volt Magyarországon.



2018. júl. 19. 12:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem jólét van. Csak nem általános.

Van, akinek jut belőle. Van, akinek nem.

Nagyon nagyok a különbségek.

2018. júl. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%

Te is vérbeli magyar vagy, csak panaszkodsz. Sajat elettel kell torodni, nem maseval, rajtuk max segiteni.

Amugy attol fugg mihez kepest nezzuk. Az Emirsegekhez kepest nincs jolet, de Ukrajnahoz kepest van.

2018. júl. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Ezekre az állításokra nyugodtan mondhatjuk hogy egy normálisabb fizetést, már be lehet osztani több mindenre, nyaralás, telefon csere stb.

Én 190-ből élek egyedül, van egy kis autóm, és a motorozás a hobbim, teljesítményre és fogyasztásra ki tesz egy nagyobb autót, mégis jut rá pénz mert inkább magamon spórolok, Nike holmijaim vannak kintről, ami más minőség mint amit itthon forgalmaznak, egy pólót hordok 2 évig télen nyáron, és minimálisan látszik meg rajta a viseléssel járó amortizáció.


A versenycsizmám 80e ft körül vettem, bukósisak 200e+, más egy márkáért, minőségért nem adna ennyit, én kifizetem a komfortérzetet meg a biztonságot. A felszerelésem közel pályára való, mégis utcán húzom a gázt.

Azt hozzáteszem hogy bár jelentős megtakarításom nincs, mert ha váratlan kiadás jön be, egy szervizeltetés, amit nem úszok meg, akkor muszáj szerelőhöz menni.

Viszont beosztom ezt a pénzt is, más meg erre is azt mondja hogy kevés, döntse el mindenki maga.


Azt hozzáteszem nem cigizek.

2018. júl. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

Igen.

Mivel te látod a pászáz ismerősödet, akkor a világon mindnehol pontosan ugyanaz van.


Írtam egy hosszú választ, de fölösleges egy olyannak, aki a ksh tényadatait sem képes megkeresni, elolvasni és értelmezni.


Igen, NEKED általános jólét van meg Kádár-korszak meg aki nem melós, mint te az lusta, meg adott neked a vezír jólét', meg mindeki velnessz.


Remek, mehetsz, jelentezhetsz a fizudért, nyalonc.

2018. júl. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Sokan mennek fesztiválra, hipermarketbe meg nyaralni, de vajon azokat is látod, akik nem mennek egyik helyre sem?!
2018. júl. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Szerintem aki tisztességesen dolgozik, az tissztességgel meg is tud élni magyarországon.

Én inkább azt veszem észre, az emberek nem akarnak dolgozni. Pl. ismerek olyanokat akik több szakmával 20-as, 30-asok elmennek biztonsági őrnek, mert büdös a munka. De úgy akarnak élni, mint a vezérigazgatók. Szerintem mindemkinek tudnia kellene, hol a helye a társadalomban.

2018. júl. 19. 12:36
 7/21 anonim ***** válasza:

Itt azért különvennék pár dolgot.

1. Lehet átlagot vonni, de iszonyat különbségek vannak gazdag és szegény között. Nyilván a fesztivál tele lesz, mert mindig vannak olyanok, akiknek jól megy a szekér,. sokuknak lopással-csalással, más ember kihasználásával. Meg sok a külföldi is. Wellnesshotel dettó. De közben meg tényleg ott vannak a családok, ahol anyu-apu 2 minimálbérből próbál eltartani 2 gyereket, vagy vmi zsákfaluban, ahol nincs normális munkalehetőség és közmunkáért is verekszenek.

2. vannak hitelre vásárlók


Na már most, te a saját környezetedben nézel körül, a saját fb ismerőseidet látod, a saját lakókörnyezetedben mész el vásárolni. De azt nem látod, hogy Paszulyfalván mi a szitu, hogy a gettóban lakó, beteg anyját gondozó Jucika hogy él.


Nem azt mondja senki, hogy mindenki éhezik és mindenhol probléma a lakhatás, de vannak helyek, ahol igen. Mondom ezt úgy, hogy én 275-et keresek, párom 140-et, nincs hitelem és még úgy sem szűkölködöm, hogy költök fogorvosra és személyi edzőre is (emellé jut utazásra, színháza, könyvre is). De látom, hogy mondjuk egy fél kerülettel odébb már laknak olyan családok, ahol komolyan téma az, hogy most akkor vegyünk tampont a Kati lányunknak, és üres kenyeret együnk az utolsó egy hétben, vagy együnk a kenyérhez mondjuk vajat és szalámit is, és akkor Kati majd rongyokat tesz a bugyijába betét meg tampon helyett. Nyilván nem a Kati szülei jellegű emberek fognak instázni a Bahamákról sem.

2018. júl. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként könnyű mondani, hogy jaj, aki akar, meg tud élni... viszont fizikai munkásokra szükség van, azt meg nem fizetik meg. Persze aztán aki gazdag, az meg sápítozna meg picsogna, ha nem lenne elég pénztáros a SPARban meg nem lenne, ki összeszerelje az autóját. Ha tisztességesen megfizetnék a tisztességes munkát, akkor tényleg nem lehetne senkinek egy szava sem.

Aki meg biztiőrnek megy szakmával, az sem biztos, hogy azért megy, mert büdös neki a meló... az is simán megesik, hogy beadja 200 szakmabeli helyre az életrajzát, kilincsel, aztán még egy "bocsi, de nem akarunk téged alkalmazni"-t sem böfögnek oda neki. A pénz meg kell, nem lehet hónapokig várni egy szakmabeli munkára. Főleg, hogy sok munkáltató irreális elvárásokat támaszt azért cserébe, amit tud adni. És senki nem tesz ez ellen semmit, hogy az ilyen munkáltatók kapjanak vmi szankciót. Amikor 100e a max., amit ki akarnak adni egy több nyelvtudást és diplomát igénylő, nagy felelősségű irodai munkára, meg egy 20 oldalas szakmai fordításért 2000 Ft-ot akarnak adni. És sajnos megtehetik, mert olyanok a körülmények most.

2018. júl. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%

"Szerintem aki tisztességesen dolgozik, az tisztességgel meg is tud élni magyarországon." - Itt a "tisztességel" szó azért túlzás. Nekem nagyon sok külföldi ismerősöm van: rengeteg ügyfél, családtagok, volt iskolatársak, volt munkatársak, egy-két barát stb, és azt látom, hogy akik ott tisztességesen dolgoznak, na, ők TÉNYLEG tisztességesen megélnek.


Én nem panaszkodni akarok, mert bőven az átlag felett keresek, de tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy a munka, amit elvégzek itt, mennyit ér nyugaton, és milyen színvonalon és megbecsülésben élhetnék ott.


A példáid nagyon gyengék és meglehetősen proli gondolkodésra utalnak. Ha neked az a jólét, hogy valaki hétvégén bevásárol a Tescóban, vagy hogy elmegy egy wellness hétvégére, akkor igen, tényleg vannak, akik ezt lazán megtehetik. Viszont el kell, hogy keserítselek, mert még a tömött parkolók ellenére is az ország legalább tizede mélyszegénységben él, nekik autójuk sincs pl. Azt is megnézheted egyébként, hogy a legtöbb ember miket vásárol: alap élelmiszerek, fehér kenyér, legolcsóbb felvágott, legolcsóbb üdítő stb. Nincs jelentős vásárlóerő, a legtöbb ember párezer forintnál nem tud többet otthagyni az üzletben, mert nem engedheti meg magának a jó minőségű húst, a gyümölcsöket, az új ruhákat, az étrendkiegészítőket, akármit.


Nekem is sok ismerősöm nyaral külföldön, de ebből én nem vonok le következtetést, mivel a közelebbi ismerőseim nagy része a volt osztálytársaim, iskolatársaim, szaktársaim. Nyilván az értelmiség nem szűköl annyira és az is nyilvánvaló, hogy budapesti értelmiségi emberként nincsenek ismerőseim Borsodból, eldugott kis keleti falvakból stb. De attól még ezek az emberek léteznek és ők soha nem jutnak el sehova, most volt egy Abcúg riport, van olyan kis falu, ahol a faluhatárt nem hagyták még el sokan.


Minden állításodat megcáfolom, ha szeretndéd, a fesztiválok, lásd Sziget, nagy része külföldi, itt pl. Budapesten az ingatlanok jelentős részét külföldi befektetők vásárolják fel, meg gazdag fideszes politikusok pereputtya, elmenni a tengerpartra pedig kb. ugyanannyiba kerül, mint elmenni a Balatonra.


Az is nevetséges, hogy a feleséged 160 000 ft-os fizetését te jónak találod, jobb helyeken ilyen fizetés mellé rendesen segélyt adnak, mert hátrányos helyzetűnek számítasz vele. Nagyon alacsony a színvonal, te is csak valahonnan alulról nézel szét és azt látod, hogy minden milyen király, miközben Szlovákia már rég elhúzott mellettünk gazdaságban. Nyisd ki a szemed, meglepődsz, mik vannak!

2018. júl. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#8 13.19


Szerintem ez nem így van. Országos szintü munkaerőhiány van, főleg a szakmunkásokból. A jó szakmunkásokért, még a kezdőkért is két kézzel kapnak. Ez inkább csak duma, hogy mert nem talál munkát valaki.

Lehet Borsod, Szabolcs-ozni, ott is hasonló a helyzet munkaerőhiányból mint a dunántúlon.

2018. júl. 19. 13:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!