Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen név beceneve a Dudi?

Milyen név beceneve a Dudi?

Figyelt kérdés
Gyerekeket táboroztatok és az egyiket mindenki Dudinak hívja. Ez egy rendes nv vagy minek a becézése? (A gyerek egy fiú és a vezeték neve nem Dudás szóval amiatt nem lehet)

2018. júl. 19. 21:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg? Mi a Dudás családnevűt Dudiztuk anno, de ha az nem, akkor lehet, hogy valami teljesen egyedi sztorija van.
2018. júl. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenűl.

Barátnőm,"Dudus/Dudi",de valós neve Noémi,valami családi "becézés" .

Én Marianna vagyok,de csalad/barátok "Babi",szüleimtől a becenév,a kisbabára.

Bátyám,Mihály,de " Öcsi", volt egy idősebb nővérünk.

De ilyen becenév lehet a Húgi,Pötyi,satöbbi...

2018. júl. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Simán csak ragadványnév is lehet. Nem tudom milyen származású, de nálunk cigányoknál egészen kiskorukban rá ragasztanak a kisgyerekekre ilyen hül ye neveket. Kivétel nélkül mindegyiknek van ilyen ragadvány neve. Iskolában a tanárok is ezeken hívják őket.
2018. júl. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
91%
Ismerek József keresztnevű férfit, akit mindenki így hív.
2018. júl. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
#3as,ez se a bőrszintől függ
2018. júl. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi a Dániel nevű osztálytársunkat hívtuk Dudinak
2018. júl. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én is Dudizva voltam kiskoromban, pedig Zsuzsanna a keresztnevem. Rámragadt. De volt általánosban egy osztálytársam, Ő Alex volt, de őt is Dudizták családi körben.

De ha a vezetéknevét tudod, a keresztnevét hogyhogy nem?

2018. júl. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az énekes Kovács Ákosnak meg Ede volt otthon a beceneve, anyukája adta neki:)

Lehet hogy pl ilyen anyukai gügyögős becenév is lehetett még a Dudi. És akkor rajtamaradt; meg az iskolában is így szólította, amikor ment érte, és akkor rajtamaradt ; Az iskolában pedig meghallották a társai és felkapták, és ők is elkezdték így hívni. Meg hogy pl lehet, hogy olyan-kis husimusi gyerek volt, kicsit olyan Dundi, vagy nemtom, pl mindig jelezte és még nem tudta kimondani, hogy dudált az autó; lehet esetleg Dávid is; mert én már hallottam olyat, hogy Laurából csináltak pl Lulit. Vagy pl hogy anyukája úgy gügyögött neki kis korában, hogy megnyomta az orrát, mintha dudált volna rajta és akkor vigyorogtak rajta:) Vagy pl volt egy autóról egy film, hogy Dudu:) Vagy pl ismerek olyat, akinek a lánya Nóra, és amikor még olyan picike volt a gyerek, akkor még nem tudta kimondani, hogy Nóri, hanem Nojónak hívta magát:)

2018. júl. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
*Vagy pl ismerek olyat is, akinek azért változott meg a beceneve; na, tehát úgy volt, hogy anyukának nagyon tetszett egy névnek a becézett formája. Az a forma, amit mindenki ismer. És akkor ezért annak a névnek a teljes változatán anyakönyveztette a gyerekét. De aztán azt gondolta, hogy "azt a kis 'gombócot', aki ott fekszik a kiságyban, nem fogom Xy-ozni." -Itt az Xy az a név, ami az a becézett forma, aminek köszönhetően amúgy a gyerek azt a nevet kapta. És akkor kitalált neki valami új becenevet; amiről úgy gondolta, hogy ahhoz a 'kis gombóchoz', aki ott fekszik a kiságyban, jobban illik:D:D
2018. júl. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
*Ja de már kicsi kora óta úgy szólította; és a gyerek már felnőtt, és ő mégis más helyeken, ha nem otthon van, azt a becenevet használja, ami az anyjának megtetszett; és ami azt eredményezte, hogy ezt a nevet kapja.
2018. júl. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!