Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire fontos számodra az...

Mennyire fontos számodra az esti nyugalom? Hogyan teremted meg?

Figyelt kérdés
Hogyan teremted meg otthon az esti nyugalmad? Mikor mész aludni? Hogyan telik egy estéd?
2018. júl. 21. 19:54
1 2
 1/15 anonim válasza:
91%
Közös szobám van kistesómmal, este mesét szokotz nézni, és ez engem zavar. Szóval átmevyek anyukám szobájába, ameddig ki nem zavar. Azután fürdés fogmosás után lefekszem, megvárom míg tesóm elalszik, majd 11-ig telózók.
2018. júl. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon fontos nekem, ezert nem is fogadunk 7 utan erkezo vendeget. Szeretem, ha a korabban erkezok is legkesobb fel10-10 magassagaban tavoznak.

Ha nem jon senki, akkor szeretek 7-8 korul furdeni, vacsi utan mar tisztan, kenyelmes ruhaban lenni, elmenni setalni a kornyeken, vagy itthon tvzni.

Neha egy vacsora csaladdal, baratokkal, vagy csak kettesben , vagy egy esti kirandulas tok jol feldobja ezt az uncsinak tuno elkepzelest. :)

2018. júl. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

Hú , jó kérdés. Mostanra alakult ki a nyugalom nekem nagyon fontos az est hangulata

Félhomaly , szines lámpák a sarokban, piros, fehérkristály üveg gyertyatartók az asztalon, égö mécsesek

A tévé halkan duruzsol

És mobilról netezek

Ez az en legszebb napszakom

41/ nö

2018. júl. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Nehéz szavakba önteni mennyire fontos.


Alapból szeretem ha csend és nyugalom van otthon, este főleg, de sajnos elég ritkán jön össze. Mindig kifogok építkezést, ordibálást, zajos szomszédokat.


Sajnos panelban lakom, zajos környéken, építkezések vannak itt, ahol este 10-kor is képesek nekiesni légkalapáccsal dolgozni.


Vagy lakótársam van, aki szintén zajos. Sajnos én 9-10 körül fekszem aludni, viszont mindig olyat fogok ki aki éjfélkor megy ki a konyhába csörömpölni, mosogatni, ajtót csapkodni.


Ráadásul pár éve rászoktam a füldugóra, nélküle már aludni sem tudok gyakorlatilag.

2018. júl. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
1, Fontos; 2, Magam alatt vágom a fát, hogy éjfélekig netezek alvás helyett; 3, Csak a netre figyelek, ahelyett, hogy vagy aludnék, vagy olvasnék éjjel; 4, 10-fél 2 közt; 5, Munka után netezés, olvasás, ügyintézés, netezés, majd másnap alvás.
2018. júl. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ráadásul ami nekem mindig fontos volt a folyamatos, friss levegő.


Sajnos kollégiumi társaim, szobatársaim sosem preferálták, hogy tökig kinyitott ablaknál alszom, vagy még télen is résnyire megnyitom. Én meg szinte pánik rohamot kapok az éjszaka közepén, ha azt érzem, hogy meleg, elhasznált a levegő és nincs semmi oxigén tartalma. Ami ugye hamar bekövetkezik egy 40 fokos 10-12 m2-es szobában 3-4 fő esetén.


Másik hogy ugye nyitott ablaknál minden zaj behallatszik.

2018. júl. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Amúgy ha egyszer saját házam lesz, akkor biztos baromi hangszigetelt hálószobát csinálok, amihez lesz egy kicsi belső kert-udvar, egy kis természet, de elhatárolva mindentől. Illetve tuti hogy beszerelek légtechnikai rendszert ami friss levegőt keringet fűt-hűt.


Illetve én is egyre inkább igénylem azt, hogy ne legyen este átjáróház. Hazaérek 6-7 körül, lefürdök, vacsorázom, nézek egy filmet, internetezek és alszom. Ez az ideális este nekem. Az ilyen vágyakba rondít bele erősen a lakótársak este 11-kor felbukkanó, hangosan óbégató barátnője.

2018. júl. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

Kíváncsi lennék,hogy milyen korosztály kérdezi...

Én egy 49 éves férfi vagyok elváltam,egyedül élek,a gyermekem már nagy,vidéken lakik.

Sokat dolgozom,műszaki,építőipari,és mindenféle klassz alkotó munkákat,nekem nagyon fontos,hogy estére tudjam,hogy ismét a társadalom hasznos tagja voltam,és jól végeztem el a munkámat.E mellett van egy szép lakásom,ahová örömmel térek haza,mert teszek érte,hogy tisztaság meg rend legyen.Mivel egyedül élek,nincs semmi,ami zavarna,ráadásul egy nagyon csendes nyugodt társasházban lakom.Szeretek főzni(persze ha marad időm este)szeretem a jéghideg sört,olvasgatni kulturált dolgokról,vagy ismeretterjesztő műsort nézni.

Kb.9-10 körül fekszem le,kicsit még TV-zek,és ennyi.

Úgy teremtem meg az esti nyugalmat,hogy nem keresek magamnak nyugtalanító életformát.

:)

2018. júl. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

Nekem mindenem a csend és a nyugalom, a hangos zajok, ricsajok borzalmasan zavarnak. Sajnos sem nappal sem éjjel nem igazán tudom megteremteni, magamtól függetlenül, mert lévén nyár van, nyitott ablaknál kell(ene) aludnom a meleg miatt, de a nap 24 órájában mindig zajong valaki a létező legváltozatosabb módokon:

-a szomszédba egy éve kb. beköltözött egy elviselhetetlen család (kertes házban lakunk falun, de már ez sem számít, lassan rosszabb mint korábban a városban), ahol úgy néz ki a család összetétele, hogy van egy nő aki még nagyjából oké, van egy magát nagyra tartó és a környezetet, növényeket, a természet szépségét gyűlölő, hangosan kiabáló hapsi, meg két hiperaktív, vernyákoló 5-6 év körüli ikergyerek. Ennek tetejébe most folyik az építkezése a házuknak, ami abból áll ki, hogy ledózerolják az egész portát, kivágnak minden gyönyörű, terebélyes, életerős fát a telken (gyönyörű fenyők, tuják, szilvafák lettek oda miattuk), ha épp nem azt csinálják akkor a ház mellett épít a markoló, ha az sem akkor a légkalapács megy, a fúrógép, a flex vagy az udvaron a fűkasza. De ennyiben még nem merült ki.

-Szemben van egy ház, ahol amúgy normális család lakik, jóban vagyunk velük, de a kutyájuk 0-24 ugat, plusz ha elmennek a szülők, a kiscsaj kertipartikat rendez, ahol hajnal egykor még részeg fiatalok üvöltöznek meg hugyoznak a kertben és bömböl a zene (volt hogy rendőrt is ki kellett hívni).

-Eggyel melletünk, velünk majdnem szemben egy olyan család van akik jó barátságban vannak a kisebbségiekkel, azoktól járnak oda folyamatosan, ott is megy a fűkasza meg hasonlók elég gyakran.

-Ugye mivel nyár van, rengeteg a kiadott telek a faluban, jönnek a turisták, akik lekakilják hogy a lakók aludni akarnak, részegen dajdajoznak egy csomó helyen, tegnap fél háromkor még óbégatás, éneklés ment valahol nem messze.

-Éjszaka csomó kutya ugat.

-Sokszor egy-egy idióta hülyegyerek a Ladájával/BMw-jével éjszaka közepén 200-zal húz el a ház előtt, beleremegnek a falak.

Hát ilyen itt élni. Amikor kiköltöztünk imádtam, most már szinte depresszió minden nap.

Az estém meg netezéssel vagy filmezéssel telik, hogy mikor fekszem le? 22 és 04 között szinte bármikor. :D

2018. júl. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Én meg szinte pánik rohamot kapok az éjszaka közepén, ha azt érzem, hogy meleg, elhasznált a levegő és nincs semmi oxigén tartalma."


Dettó. Tökéletesen leír engem, imádok hidegben nyakig betakarózva aludni.


A többi nem zavar, alszom fényben, sötétben, zajban, csendben. Nyilván a sötétet és csendet preferálom, szerintem az lenne a normális.

2018. júl. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!