Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyenek voltak az árak 1995-ben?

Milyenek voltak az árak 1995-ben?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom akkor a havi átlagfizetés kb. 20 000 forint volt.

De milyenek voltak az árak ha valaki emlékszik még rá?

pl. lakásrezsi, 1 liter benzin, új vagy használt gépkocsiárak, élelmiszerárak.



2018. júl. 22. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan mint most, soha semmi nem volt és nincs arányban a fizetéssel, ha az átlag melós embereket vesszük példaként. Én akkoriban is csóringer voltam, akinek meg tehetősebb szülei voltak, már 18 évesen Daciát tólt a gyereke valaga alá.
2018. júl. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Emlékszem középiskolás voltam a 90es évek elején, egy oszt-társam meg akinek rendőr faterja volt kapta a kocsit ajándékba mert megszerezte a jogsit aztán azzal hozott haza. Buszoztam, tanultam, se számítógép, se telefon, semmi extra.
2018. júl. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

És ez ma sincs másként. Akinek nincs támogató családja, az ugyanott van mint 1995-ben.


2 liter kóla 50-60 ft volt, egy fánk 10-20 ft, a kutyám 5000 ft-ba került a piacon :D

2018. júl. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
300 ft.os ösztöndíj ütötte a markomat 94-ben. Semmire nem volt elég.
2018. júl. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
1995-ben egy doboz kék multifilter 78 forint volt! a fizu 20000 volt. egy üveg szalon sör 50 forint volt. másra nem nagyon emlékszem.
2018. júl. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Gyerek voltam akkoriban. Úgy emlékszem, akkoriban nem sopánkodtak ennyien az árak miatt. Vajon mennyiben változott az emberek életszínvonala azóta? Nekem úgy tűnik nem élünk rosszabbul '95-höz képest, mert a fizetések az árakat nézve, kb. ugyan olyanok.

pl. akkoriban egy 2 szobás panellakás kb. 1,6 millióba került. Átlag 20 000 ft fizetéssel számolva 80 hónapot kellett dolgozni érte. Ma kb. egy ugyanolyan lakás 15 millió ft. Átlagfizetés ma kb. 180 000 ft. Most is kb. 80 hónapot kell dolgozni egy 2 szobás panelért, de ez csak egy példa.


Úgy veszem észre, azóta nőtt az életszínvonal, és az emberek igénye változott meg. Manapság már villantani kell a közösségi oldalon, minden státuszszimbólum számba megy, legyen az lakás/ház, autó, műszaki cikk, vagy csak egy nyaralás (hova, hányszor, mennyiért) Akkoriban meg szerintem ez nem volt annyira jellemző.


Tehát kijelenthetjük-e, hogy 1995-höz képest, nem élünk rosszabbul, sőt azt lehet mondani, csekélyen nőtt is az életszínvonal 23 év alatt?

2018. júl. 22. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!