Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak nálam egyértelmű hogy...

Csak nálam egyértelmű hogy csak házasság és saját ház után leszek terhes? Mások hogy tudnak házasság nélkül szülőkkel lakni gyerekkel? 18/L

Figyelt kérdés
2018. júl. 22. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
A házasság nem szükségszerű egy kisgyermek vállalásához , teljesen egyéni döntés ettől függetlenül is élhet valaki teljes életet akár nagyobb szeretetben. Válás esetén hangsúlyosabb. A saját ház sem kötelező, nyílván ha nem vagy a szüleid és rokonaid nyakán és biztosítod a kellő hátteret. Mindenkinek másképp optimálisabb.:)
2018. júl. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekünk a házasság volt elengedhetetlen. Hívők vagyunk mindketten, nem megszállott módon, de fontos. Én nem tudtam volna tükörbe nézni, ha terhes leszek az esküvőm előtt. Másnál amúgy nem zavar, de nekem ilyen az értékrendem.


A saját ház már neccesebb, de mindenképp külön háztartás kell szerintem is. Amíg csak egy gyerek van, addig el lehet lenni albérletben. Mi akkor vettünk házat, mikor terhes voltam az elsővel, nyilván nyugodtabbak vagyunk így, de hitel van, szóval ez is közös tulajdon a bankkal.

2018. júl. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
40%
2. vagyok, arra azért még kitérnék, hogy ha valaki felelőtlenül szexel tizenévesen, akkor inkább azt támogatom, hogy tartsa meg és igenis szüljön “a szülők nyakára”. Ha valamelyik lányunk ilyen helyzetbe fog kerülni, mi támogatni fogjuk és azért lennénk csalódottak, ha meg akarná ölni a kisbabáját.
2018. júl. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyereket se akarok vállalni, se házasság, se saját ház vásárlása után - de ha becsúszna védekezés mellett, nagy dilemmában lennék, hogy megtartsam-e.

Szerintem a fiatal, egyedülálló anyák többsége nem tervezte a gyerekét. Persze vannak kivételek, mikor tudatosan lett egy fiatal pár szülő, és működhet is - a szüleimnek kétszintes családi házuk van, és ők csak az alsó szintet használják. Mindkét szinten van konyha, fürdő, stb. Ilyen körülmények közt mi, vagy a testvéremék simán vállalhatnának oda gyereket. Régen egészen gyakori volt, hogy 3-4 gyeneráció élt együtt egy portán.

De a legtöbb esetben csak "becsúszik" a baba, a fiatal anyukának nincs szíve elvetetni, vagy telebeszélik a fejét, hogy így gyilkosság, meg úgy lesz tőle meddő... Aztán félbehagyja miatta a tanulmányokat legtöbb esetben, és minimálbérből a gyerek költségei mellett viszonylag nehéz saját lakásra gyűjteni (pláne mostanában), meg a huszonéves srácok többségét se hozza lázba a közös babaúszás :) Hogyan tudnak így élni? Kényszerből. Hoztak egy döntést, hogy a szabad életet választják, vagy a gyereket, és a gyerek ezzel jár.

2018. szept. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!