Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi idő után és minek a...

Mennyi idő után és minek a hatására tudtatok túllépni valakin/elfelejteni őt? 17/L

Figyelt kérdés
Lassan egy éve szakadt meg egy fiúval a kapcsolatom az én hibámból és ha nem is napi szinten, de még mindig elég sokszor eszembe jut, és az emléke könnyeket csal a szemembe. Igaz, hogy nem ismertem őt, mivel csak internetes levelezőtársak voltunk, mégis akkora hatással volt rám, mint korábban soha senki. Próbálkoztam elfelejteni, ismerkedni másokkal, de mindhiába. Mintha mindenkiben csak őt keresném...

2018. júl. 22. 20:00
1 2
 1/13 anonim válasza:

Ne haragudj, hogy ilyen biológus jellegű választ adok, de ez is az igazság része.

Ha "beleszerettél", elindult a rózsaszín köd, meg ilyesmi akkor azt mondják, hogy 3-6 hónap mire kiürül ez a hormon a szervezetedből. Mivel csak levelező társak voltatok és nem ismerted, ezért természetesen valószínűleg jóval tökéletesebbnek képzeled őt, mint amilyen valójában lehet.

Azért nem felejtetted még el, mert folyton rá gondolsz. Ez ennyire egyszerű. 1 év alatt már a hormon eltűnhetett volna, de ha folyton rá gondolsz, és valószerűtlen képeket társítasz hozzá...

Egyébként, valóban, szerintem nehezebb dolgod van így mint ha élőben ismerted volna, mert nem látod a negatív részeit.

Próbálj rá keresni a "társfüggőség" kategóriára neten és olvasgass. Nem szeretnélek bántani, de valószínűleg ez a helyzet állt fel.

Ne hibáztasd magad, hogy nem beszéltek többet. Tanulj a hibádból és ennyi. Ha tényleg még érdekelnéd, biztosan keresne.

Én remélem, hogy jól leszel! Találj hobbit, keress valamit ami leköt, és ha megint elkezded érezni ezt a "szerelem" szerű érzést, legyen eszedbe, hogy ez valószínűleg csak az elméd játéka, és a hormonok. Írd fel a kezedre, vagy valahova ahol gyakran látod, hogy: "Ez csak egy hormon!" És így mindig emlékezteted magad, mikor elkezdődne a rá gondolás.

Légy jól, tudom miről beszélek sajnos !!! :) (bár, nem netes ismerős, de plátói)


+1: Próbáld meg csinosítani magad, és ha mások megdicsérnek, az is segíthet, hogy elkezdj nyitni mások felé :)

2018. júl. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen internetes barátom
2018. júl. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

A fő kérdésre válaszolva (1. vagyok):


Nekem is kb. 1 év volt egyébként, mire kezdtem továbblépni, és nekem is az segített, hogy elkezdtem magamra figyelni, a körülöttem lévő dolgokkal törődni, futni lejárni, hobbizni otthon, barátkozni, szépen öltözködni (szoknya, ruha stb.) és az utolsó lépés az volt, hogy elkezdtem más srácokat érdekelni, oda jöttek beszélni, mosolyogtam és visszamosolyogtak és ez segített, hogy túl tudjak lépni ^^

2018. júl. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítő válaszokat! Jó érzés volt végigolvasni őket! :)
2018. júl. 22. 20:53
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát nekem hosszú idő után most van ilyenem valós ismert személlyel, nem tudom mikor tudom túl tenni magam végképp rajta. Nem is a tényen hogy nincs jövőnk hanem amit művelt velem. Nehezíti a dolgokat hogy sajnos napi szinten beszélünk és fogunk is még egy jó darabig. Így ez a kellemetlen érzés sokáig fog bennem kavarogni, túllépéssel nem lesz gond elfelejteni viszont annál nehezebb lesz majd ha egyszer szakítok vele.

Nálad az a baj hogy mivel nem fizikai lényről van szó, majd tökéletesnek képzeled fejben ha láttad képen ha nem. Míg ha találkoztál volna vele élőben azért lett volna pár illúzió rombolás. Én is míg csak beszélgetek emberekkel a legjobban képzelem el őket ami még reális, aztán amint élőben is már a fele el is szökik az ábrándnak.

2018. júl. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

90%-ban túl tudok jutni valakin 5 perc alatt, a maradék tízre meg kell még egy-két hét, az fokozatosabb. A döntésem hatására. (nem tudom jó elmagyarázni hogyan de elérem agámban, hogy már ne legyen fontos a számomra)


Elfelejteni csak véletlen szoktam, évek alatt, általában értékelem az emlékeim legalább mint tapasztalatokat, későbbi referenciákat. 24/f

2018. júl. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Általában csak akkor jutok túl valakin, ha jön helyette valaki más.
2018. júl. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy hús-vér fiút, hidd el, az első randi után, amikor hirtelen megcsókol, úgy elfogod felejteni a netes barátodat, hogy gáznak fogod tartani, ha eszedbe jut, hogy ilyenen keseregtél.
2018. júl. 23. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, a válaszod kicsit feldobott. :D Remélem igazad lesz. :)
2018. júl. 23. 08:26
 10/13 anonim válasza:
az első barátnőmmel 4 éve szakítottunk, de a mai napig szinte minden nap eszembe jut. majdnem egy évig voltunk együtt, imádtam minden percét. végleg elfelejteni sose fogom tudni de nem is akarom, az életemnek egy nagyon szép része volt ő. most is fáj hogy vége lett, de így 4 év után már nem annyira mint az elején, talán később még jobb lesz :) én hiába kerestem másik lányt, én tudom hogy ő volt az igazi, a pótolhatatlan...
2018. szept. 4. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!