Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elkövettem egy óriási hibát...

Elkövettem egy óriási hibát az interneten. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egy ember rám írt, elkezdtünk beszélgetni. Nagyon kedves volt, de nem osztottam meg vele semmi személyeset. Aztán eljött az a pont a beszélgetésben, mikor kért egy képet tőlem. Először nagyon nem akartam, de végülis küldtem neki egyet. Aztán rögtön meggondoltam magam, miután elküldtem és gyorsan ki is töröltem. Utána rá tíz percre írt, hogy milyen szép vagyok, mikor már ugye rég kitöröltem a képet. Ekkor már éreztem, hogy itt nincs minden rendben. Küldött magáról képet, egy turbános indiai fickó volt. Rögtön letiltottam és jelentettem, minden közösségi oldalamat privátra állítottam, átváltoztattam a nevem, kitöröltem a lakóhelyem (valamelyik oldalon alapból kiírják és fél óra kell, mire le tudod szedni). Rákerestem az általam megadott képre, de sehová nem rakta (még ki). Rákerestem a nevére és a profilképére, de semmit sem adott ki. Szerintem mindent megtettem a biztonságom érdekében, de azért mégis félek, ki tudja mire képesek az ilyen emberek. Kérlek ne azt mondjátok, hogy milyen hü lye voltam, hanem kérlek segítsetek mit lehet még tenni ez ügyben. (Mert ugye a Google képkeresés nem a legmegbízhatóbb.)

2018. júl. 23. 19:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez semmi .
2018. júl. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
26%
Aha szóval egy indiai turbános csávóval beszélgettél.... Mesélj még
2018. júl. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Küldtél neki egy képet önszántadból. Miért kellett ezért jelenteni őt meg eltűnni a világ elől? Nyilván nem meztelen képet küldtél (vagy de?) elsőre egy vadidegen embernek, így nem is világos miért rettegsz. Semmi nem történt.


Esetleg azt hiszed hogy ő hozzáfér valamidhez vagy "feltört", pedig szó nincs ilyesmiről. Onnantól kezdve hogy te elküldted a képet, ő megkapta. Akár 1 másodpercen belül képernyőképet tud csinálni, és onnantól kezdve hiába törlöd (már ha a törlés egyáltalán törli a másik félnél). Nem történt semmi.

2018. júl. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
tudom, hogy ez 'semmi, de azért rendesen megijedtem, mert előtte is kérdezgetett egy fickó (neki nem mondtam semmit). És az egész fénykép kamunak nézett ki. De hát miért is gondoltam, hogy valaki komolyan vesz. :)
2018. júl. 23. 19:34
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Email címet vagy valami mást nem adott meg,például oldal ajánlása,satöbbi...

Közös netes ismerősök?

De nem hiszem hogy ennyiből még gondja lehetne...

2018. júl. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Okè, de most mitől fèlsz annyira?

Ha lètezik ez a indiai turbános csávó akkor mi törtènhet? Semmi.


Mièrt tennè ki bárhova is a te kèpedet?


Nem èrtem, hogy mi a gond.


Másik, hogy tènyleg nagyon sok turbános csávó mászkál Magyaroszágon...

2018. júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
3.válaszoló mind a két félnél törli. Most egy kicsit megnyugodtam, mert úgyis csak azt az 1 képet kapta meg, azzal meg nem sokra megy (max kiveri rá??) Amúgy meg főként azért ilyedtem meg, mert egy csoportban volt, ami tele van fiatal lányokkal és köztük meg volt ez a középkorú férfi, egy kicsit pedo benyomást kelt.
2018. júl. 23. 19:38
 8/20 A kérdező kommentje:
utolsó: ez egy oldalon volt, nem Magyarországon.
2018. júl. 23. 19:40
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor van baj ha mesztelen képet küldesz neki, amin tisztán látszódik, hogy te vagy. Esetleg ott lehetnek problémák ..., de olyat tényleg csak retardáltak küldenek ismeretlennek.


Azzal meg mit tud kezdeni, hogy van egy profil kép szerűsége rólad? Az égvilágon semmit. Tényleg ... egyetlen egy szituációt sem tudok elképzelni amiben te rosszul járnál.

2018. júl. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
csak egy sima profilkép volt, szóval mostmár 90%-ban nyugodt vagyok, csak kellett egy kis megerősítés, hogy nem lesz semmi baj. Ilyen helyzetekben rám jön a szorongás.
2018. júl. 23. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!