Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem tudják sokan élvezni...

Miért nem tudják sokan élvezni az életet? Miért nem tudnak a jelenben élni az emberek? Miért gondolkodnak a megváltoztathatatlan múlton és miért idegeskednek előre a sok idő múlva lévő jövőjükön?

Figyelt kérdés

Én is ilyen vagyok. Minden percemben azon töröm a fejemet, hogy ha ezt és azt máshogyan tettem volna vagy meg mertem volna csinálni, akkor most más ember lennék, amit nem akarnék. De emellett stresszelek a jövőmön is, hogy mi lesz akkor, ha ezt és azt elszúrnám. Egyedül akkor tudok a pillanatnak élni, amikor éppen a barátnőmmel vagyok és amikor a hobbimat űzöm (ez utóbbit lehet egyedül is és többen is űzni, mint mondjuk a focit, hogy cseleket tanulhatsz be, de csapatban is játszhatsz).

A 2 helyzet olyan helyzetben, amikor nincsen meg egyik sem: 1 az, hogy egyedül vagyok, a barátnőmre gondolok és arra, hogy szakítana, pedig nem tettem érte semmit sem vagy pár év múlva csak úgy előállna, hogy nem akarna már velem lenni annak ellenére, hogy most is minden alkalommal, amikor lehetőségem van rá, megmutassam neki azt, hogy mennyire különleges például versírással, saját készítésű ajándékokkal, rajzokkal, satöbbi (önértékelési zavarom van). 2 az, hogy a hobbimat űzöm egyedül és arra gondolok, hogy mennyire sikeres lehetnék vagy mennyire könnyen meg tudnának szégyeníteni, amiért valami nagyon nem értek még hozzá.


Ezek alapján szerintetek miért lehetek ilyen? Miért vagyok képtelen a mának élni?


Bocsánat, ha nagyon hosszú lett és előre is köszönöm a normális válaszokat! További szép estét mindannyiótoknak! 22f



2018. júl. 27. 23:54
 1/3 anonim válasza:

Ugyan én még csak 15 éves vagyok, de én is hasonló cipőben járok. Folyamatosan azon szoktam gondolkodni, hogy ha 10-20 évvel ezelőtt lennék annyi éves mint most, vajon hogy alakulna/alakult volna az életem.


A múlt sajnos elment, és semmit nem lehet változtatni rajta... Bocsi a rövid válaszért, elég fáradt vagyok.

2018. júl. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az ember akkor tud a pillanatnak élni, ha boldog. A legtöbb ember boldogtalan. Ha mindenki csak a mának élne, és nem ,,aggódna" káosz lenne a világban. Épphogy szükség van az előrelátásra. Nem tudunk boldogok lenni mert túl nagy a nyomás és a hajsza. Nem tudhatjuk mit hoz a holnap. De fel tudunk valamennyire készülni a rossz eseményekre. Nincs biztonságérzetünk, ami a boldogság egyik alapvető feltétele. Ehelyett szorongunk. És sajnos van is rá okunk, ha reálisan nézzük. Te sem tudod megtenni hogy ne aggodalmaskodj, akkor miért csodákozol másokon? Aki a mának él az felelőtlen. Annak a holnapja lesz keserű. Egyébként is mit jelent a mának élni? Az ember csak úgy magától nem boldog, kell valami különleges ok hozzá. Amúgy a boldogságnak is vannak szintjei.
2018. aug. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azóta mi a helyzet kérdező?
2021. jún. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!