Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mégis hogyan tudna egy pszicho...

Mégis hogyan tudna egy pszichológus segíteni rajtam?

Figyelt kérdés

Nagyon magányos vagyok, ami miatt szerintem depressziós is lettem. Próbáltam már barátnőt találni, ismerkedni; de a sok csalódás/visszautasítás csak fájdalmat és még több szomorúságot hozott az életembe. Szerintem sem külsőleg sem belsőleg nem vagyok alkalmas párkapcsolatra. Külsőleg eléggé ronda vagyok szerintem, belsőleg pesig nagyon rosszak a szociális képességeim.


Mondták már, hogy egy pszichológushoz kellene elmennem, de az hogyan tudna segíteni?


2018. júl. 29. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Elmondhatnád neki a problémáidat és megmutatná a helyes irányt. Együtt találnátok megoldást, emellett a feltételezhetően pesszimista látószögedet átformálná optimistává vagy legalább is valami pozitívabb dologgá
2018. júl. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Iránymutatást ad.


Önfejlesztést kiegészíteni jó szerintem.

Tehát ha rosszak a szociális készségeid, akkor akár könyvből cikkekből el kéne kezdened tanulni, magadtól, aztán gyakorlatba átvinni a dolgokat.

Pszichológus pedig segít feltérképezni, hogy most hol vagy, hogyan juthatnál el oda, amire szükséged van, célmeghatározásban. Nameg kibeszélni a dolgokat valaki hozzáértőnek, sem egy rossz dolog.

2018. júl. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha fejlettebb pszichológushoz mész, (tanácsadó szakpszichológus kategóriát szerintem felejtsd el, ők nem adnak igazi segítséget) akkor ők tudnak nyújtani neked pszichoterápiát, ami a személyiség rekreációjával elég sokat tud segíteni a bajodon.
2018. aug. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!