Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket nem terhel le mentalis...

Titeket nem terhel le mentalisan a folyamatos internetes bongeszes es a sok hir?

Figyelt kérdés
Azt vettem eszre, hogy minden alkalommal, miutan orakig neteztem, ideges vagyok, faradt, mentalisan tulterhelt. Ez vajon attol van, hogy tul sok infot vesz be az agy orakon at, es egyszeruen betelik a pohar? Kiirtam ezt a kerdest, de muszaj itthagynom a gepet mert ugy erzem felrobban az agyam. A facebbokon mar felfuggesztettem, most azon gondolkodom, hogy a messengerem is letorlom viszont sok emberrel csak ott kommunikalok. Tudom, ez a mai vilagban szokatlanabb de ugy erzem tul sok az info, amivel bombaznak es nem kerek beloluk mert megbolondulok. A telefonom ejjel nappal csorogne, csipogna, ha hagynam. Legalabb ejjelre ki kell kapcsoljam, mert volt, aki hajnali 3kor kepes volt hivni es irni valami badarsag miatt amit vegul megoldott egyszeruen.
2018. aug. 3. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Mióta gyenge az idegrendszered?
2018. aug. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Engem is lefáraszt. Az ismerőseim pedig az arcomba tolják a házasságukat, a gyerekük születését. Csak erről képesek beszélni, el is zárkózom a kapcsolattartástól.

Az érdekemberek is idegőrlőek. Ha kell valami keresnek, elszámoltatnak ha pár percen belül nem válaszolok nekik.


Az ilyeneket kitörölni, tiltani érdemes.


Akinek számítasz azzal telefonon keresztül tarthatod a kapcsolatot, akinek csak virtuálisan vagy lényeges, de programot már nem szervezne veled, az nem őszinte barátság.


32/N

2018. aug. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre, ha leülök a géphez, nem tudok elszakadni. Ezt az embernek meg kell tanulni egészséges mértékre szorítani, és akkor nem kell kényszerből regisztrációkat törölni. Főleg, ha amúgy meg fontos, mert így tartod a kontaktot másokkal. Tedd a dolgod, nem kötelező a gép előtt ülni, és ha elvégezted a napi teendőid, jutalmazd meg magad a böngészéssel. Nem fog annyira leterhelni, ha úgy érzed nem csak ezzel töltöd a napodat. Ezen kívül meg kell tanulni kiválogatni ,hogy mit olvasunk el, mert pl. nem a napiszar.hu-n kell tájékozódni, és nem kell ráklikkelni minden egyes rémhírre. alakíts ki egy netező szokást, stratégiát. Én pl. reggelente elolvasom az aktuális híreket megbízható forrásból, válaszolok a levelekre, szórakozásként pedig a kvízeket szeretem. A többi baromság felett már teljesen átsiklok.
2018. aug. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De igen, éreztem én is így. De mint ha az infók böngészése kevésbé lenne megterhelő mint például néhány ismerősömnek (ahogy egyik fogalmazott) a lelki gyötrése. Volt olyan akit az sem érdekelt hogy hány ezer Ft-os mobil számlát csinál magának, vagy hogy az órákig tartó mobilozástól megfájdul a feje és a szemében meg elhalt sejteket lát úszkálni hónapokig is. Még röhögött is hogy velem is kicseszhet és számára ez volt a lényeg. Nem cseszett ki velem mert kikapcsolt állapotban békésen pihen a mobilom.
2018. aug. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A net azért jó mert könnyen szűrni tudod azokat az információkat amik érdekelnek, pihentetnek kikapcsolnak, szórakoztatnak. Ami nem ilyen azt nem kell megnézni. Csak okosan :)
2018. aug. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kulcsszó a válogatás: mi fontos, mi kevésbé az.
2018. aug. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen jolerzed! Ezert NEM NORMALIS! Ha valami sok ne csinald...
2018. aug. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem, mert bár minden nap böngészek híreket, nem órákon át egyhuzamban. A facebookra meg, van, hogy hetekig "rá se nézek".
2018. aug. 4. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!