Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem képesek...

Az emberek miért nem képesek az asszertív kommunikációra?

Figyelt kérdés

2018. aug. 3. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Azért, mert nincs mindenkinek hozzá elég domináns személyisége.
2018. aug. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Az asszertív kommunikációhoz nem domináns személyiségre van szükség, hanem asszertivitásra. Azaz arra, hogy ne csak magára gondoljon, ne csak a saját javát, érdekérvényesítését nézze, hanem törekedjen egy konfliktusban a win-win megoldásokra. Attól még valaki nem válik egoistává, ha a legfontosabb neki saját maga, ugyanakkor az asszertív személyiség a sajá érdekei mellett (nem ellen!) figyelembe veszi a másik érdekeit is.


Hogy miért nem képesek erre sokan? Mert el vannak nevelve. Egoisták, a maguk javán képtelenek túllátni. Nem feltétlenül gonoszságból. Nem ismernek más verziót.

2018. aug. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Azért, mert még nem edződtem hozzá, vagy mert érzelmileg én is érintett vagyok, vagy mert nem vagyok jégcsapból.

A mentőorvos, amikor kiérkezik az infarktusos Anyám mellé, Ő tud asszertív lenni. Én nem. Ő már hozzáedződött...

2018. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Dehogynem, ahhoz, hogy valaki ne csak a saját érdekét legyen képes érvényesíteni, hanem több egyénét is, ahhoz még jobban szükség van rá, hogy rendelkezzen a megfelelő határozottsággal és irányítástudattal, a legjobb vezetők pedig ilyenek, domináns magatartás nélkül sokkal nehezebb másokat befolyásolni.
2018. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
Mert soha senki nem tanította nekik. Nincs meg a minta, amit át lehetne venni. Nem ez jön ösztönből, hanem a két véglet. Az ember ezt adja át.
2018. aug. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A képesség az veleszületett tulajdonságot takar.

Az asszertivitás sajnos csak tanulva sajátítható el, azaz KÉSZSÉG.

Mégsajnosabb, hogy ezt nem oktatják. Hiába van róla szó egyetemen a tanítóknak, tanároknak, óvónőknek... oktatniuk-nevelniük sosem kell ezen szemlélet alapján 🙁

2018. aug. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem tanították õket sehol sem erre.


Nem nehéz amúgy ennek a kommunikációs formának az elsajátítása, csak éppen egyes emberek mégcsak nem is hallottak errõl a fogalomról, nem hogy gyakorolják is...

2018. aug. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!