Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért megy valaki gender...

Miért megy valaki gender szakra Magyarországon?

Figyelt kérdés
Mármint milyen munkát kaphat valaki itthon ilyen képzettséggel, aminek köze is van a tanulmányaihoz? Csak mert én egyszer sem találkoztam ilyennel még.

2018. aug. 10. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:
82%

Attól, mert te nem találkoztál még ilyennel, még létezhet. Nyilván nem akkora rá a kereslet, mint mondjuk bolti eladók iránt, de nem is képeznek belőle annyit.

Egyik ismerősöm japán szakra ment, utána meg nemzetközi tanulmányokra. Persze, hogy őt is piszkálták, hogy miért nem ment inkább angol szakra, meg hogy még bolti eladóként is biztosabb lenne a megélhetése, stb, stb. Azóta a japán nagykövetségen dolgozik.

Amire az embernek nincs rálátása, attól idegenkedik. Engem a fél család próbált meggyőzni, hogy ne menjek informatikusnak, azzal soha nem fogok semmire menni, és 40 évesen is munkanélküli leszek. Köszi, de ez nem jött be. :) Megértem az ő véleményüket is, semmi rálátásuk nincs erre a területre, így azt sem tudják elképzelni, hogy ebből meg lehet élni. Te ugyanígy vagy most a gender szakkal.

És hogy "miért"? Általában azért választ egy szakot az ember, mert érdekli. Nem kell emögé hú, de nagymérvű okokat gondolni.

2018. aug. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
#1 Hova jutottunk, hogy már az informatikus pályáról is le akarják beszélni az embert :O
2018. aug. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!