Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem tudom elfelejteni...

Miért nem tudom elfelejteni azt a személyt, aki idegroncsotcsinált belőlem?

Figyelt kérdés
Talán azért, mert nagyon megkedveltette magát velem? Nem tudtam magamban lezárni a miértek miatt és így folyamatosan visszatér? Még mindig szerethetem? De akkor miért van bennem iránta gyűlölet és fog el a sírás, amikor azokra a pillanatokra emlékszem vissza? Miért?? Volt már hasonló helyzetetek? Mi lett a vége és, hogy tudtátok lezárni, ha történt ilyesmi veletek? Azóta jobb életem van, de nagyon mély sebet hagyott bennem az az egész és, olyan érzésem van, mintha soha nem lenne ennek vége, soha nem tudnám lezárni ezt az egészet. 23/F

2018. aug. 13. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az emberekben mindig a végletes érzelmek maradnak meg. Nagyon pozitív, illetve nagyon negatív. Ha valaki elveszíti egy szerettét, annak hiába mondod, hogy az idő mindent begyógyít, ez nem igaz. Én azt gondolom, hogy ne az legyen a célod, hogy elfelejted és megpróbálod kiverni a fejedből, hanem az, hogy elfogadod. De nehogy félreérts! Az elfogadás nem azt jelenti, hogy egyetértesz valamivel, hanem azt, hogy beismered azt, hogy a dolgokon változtatni nem tudsz, viszont az élet megy tovább és neked élni kell az életed. Kuuurva nehéz dolog az elfogadás, de ha őrlődsz a dolgokon, csak te fogsz tönkre menni.


Tudom, ez egy "nesze semmi fogd meg jól" tanács, de nem is konkrét megoldást akartam ezzel kínálni, hanem csak azt írtam le, hogy én hogyan gondolkodnék egy ilyen helyzetben.

2018. aug. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Talán azért, mert nagyon megkedveltette magát velem?


-Igen


Nem tudtam magamban lezárni a miértek miatt és így folyamatosan visszatér?


-A soha le nem zárt, át nem beszélt, meg nem bocsájtott dolgok így térnek vissza az ember életébe, mindig, egészen addig, mig ezek a lépésen nincsenek helyretéve.


Még mindig szerethetem?


-Igen, és nem bírod elfelejteni azokat az időket, amikor ott volt melletted, és jól érezted vele magad. Mert ketten voltatok egy egység.Együtt, egymással.



De akkor miért van bennem iránta gyűlölet és fog el a sírás,


-Mert nem bocsájtottál meg neki tiszta szívből, és mert a legjobban magadra haragszol, elsősorban magadnak nem tudsz megbocsájtani, mert hagytad elmenni vele együtt nem csak a személyt, hanem az akkori életedet is, ahol boldog voltál, és minden kerek volt.


amikor azokra a pillanatokra emlékszem vissza? Miért??


-Mert ott tudtál egyedül a valós önmagad lenni, mellette. Minden szinjáték,hazugság, képmutatás nélkül.


Volt már hasonló helyzetetek?


-Volt.


De már tettem ellene, és azóta felálltam, és egy szép emlékem maradt, még ha a befejezés csúnya is lett.

És nem volt és nincs bennem a mai pillanatig sem gyűlölet a másik fél íránt. És ha bármikor megjelenne, akkor sem köpködnék rá..

2018. aug. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

*aki idegroncsotcsinált belőlem?


Magadból csináltál, mert gyülölöd önmagad, hogy elengedted.

2018. aug. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Nalam is volt ilyen. Nalam a szemely aki tonkretett lelkileg narcisztikus volt, igy konnyen magahoz tudott lancolni, vannak taktikak erre a bantalmazo embereknel. Peldaul mikor azzal kecsegtet, h majd megkap valamit amit te sose kaptal. Vagy mikor a szexet hasznaljak, h erzelmi kotodest alakitsanak ki. Hosszan lehetne sorolni a listat, ennel sokkal durvabb dolgok vannak, de lusta vagyok leirni. A te eseted nem biztos, h narcisztikus volt, de szerintem mindenkepp bantott teged erzelmileg, kulonben nem tett volna idegroncsa. az ilyen embereknek vegtelenul alacsony az onertekelesuk, legtobbszor buntudatuk sincsen, igy kar ragodni rajta. ha bosszut akarsz rajta allni, akkor lepj tovabb, ha egyszer az elet ugy hozza, h kiegyensulyozott emberkent a szemebe mosolyoghatsz, ossze fogod torni, mert neki ez sosem fog menni. nem szereted es valoszinuleg o sem szeretett, a szeretet nem bant. hosszu es nehez tovabblepni, de menni fog. :D
2018. aug. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
25%
4 hát ez megint nagyon mellé ment, és látható hogy lila gőződ nincs az adott szitúációhoz, sem meg nem éltél át ilyen dolgokat, és azt sem tudod mi az szeretni.
2018. aug. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!