Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Történt már veletek olyan,...

Történt már veletek olyan, hogy mikor lenyaltátok a kést, akkor megvágtátok a nyelvetek? Hogyan történt?

Figyelt kérdés

Folyton azzal riogatnak,hogy ha kell,ott az ujjam is,azzal lekanyarítom a sütemény töltelékét,ugyanott vagyok,miért nyalom le,könnyen megsérthetem a nyelvem? Az egyáltalán nem érdekli őket,hogy a kés lapjával csinálom csak ezt néha.

Szóval a kérdésem,hogy előfordult-e már veletek ilyen vagy hasonló jellegű baleset? Mesélnétek róla esetleg?



2018. aug. 14. 20:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%

A kést még szájbavenni is tahóság, nemhogy lenyalni.

Ezt már egy hatéves kisgyereknek is illene tudni.

2018. aug. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám, hogy tahóság. Bizonyos körökben az lehet, pl.: étterem, de ez tradíció inkább. Egyszer megvágtam a nyelvem bicskával, mikor szeltem a kolbászt, és ugye régi szokáshoz híven a bicska pengéjével vettem a számba. Én hülye nem kiemeltem a bicskát, hanem kihúztam, ekkor történt a baleset.
2018. aug. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Természetesen nem vendégségben!

Konkrétan arra az esetre gondoltam,mikor anno 12 éves koromban én kaptam a nagymamámnlá az utolsó falat sütit,és mindig megengedte,hogy na akkor takarísam el,valamíért akkor így,tettem,és akkor szólt rám. Bocs,nem elég tisztán fogalmaztam.

És szerintem #1 akkor rohadtul nem zavar senkit,amikor magamnak készítek sütit,és éppen így oldom meg. Vagy akkor is tahóság lenne?

Vagy egyáltalán az egymást előtt fingó-böfögő nagggyon illetlen szűk családi körben? Azt gondolod,hogy mindenki előtt ezt csinálom? Jaj....

A riogatás meg annyiból áll egyébként,hogy nevetve mondják,hogy azért na,ez fájhat is...

2018. aug. 14. 20:47
 4/14 A kérdező kommentje:

#2-nek köszönöm szépen,hogy meghaladta a képességeit az,hogy a kérdésre tudott válaszolni! :)

Elég fájdalmas lehetett. Mennyire nehezen gyógyult be?

2018. aug. 14. 20:48
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Erre én is kíváncsi vagyok, mert 10 reggeliből 10x lenyalom a kést, amivel a mézet kentem, és sose vágtam meg magam.

Az anyós riogat állandóan, meg rám szól, mintha hülye gyerek lennék. Pedig olyan xar tompa késeik vannak, hogy azzal még a vajat se lehet vágni, nemhogy a nyelvem.

2018. aug. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Na végre utolsó,akkor egymásra találtunk! :D
2018. aug. 14. 21:17
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is majdnem mindennap nyalogatom az !otthoni! kést, soha nem vágtam meg magam, az igazat megvallva sűrűbben vágom meg magam kartonpapírral mint késsel. (persze nem a nyelvemen)
2018. aug. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7 Nyugalom,a többség természetesen ilyen késekre érti eleve.

Nem is értem,az első miért gondolta azt,hogy akkor most minden kést mindenhol lenyalok kb. :D

Köszönöm a válaszod!

2018. aug. 14. 21:31
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak az egyes válaszoló miatt hangsúlyoztam ki hogy otthoni, meg azokért akik hasonlóképp gondolják, kevésbé akartam "tahónak" tűnni a szemükben. :D
2018. aug. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én elfogadom a tahó jelzőt,az egyes meg az etikett könyvet megeheti ebédre! :D
2018. aug. 14. 21:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!