Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 20 évesen lehetek depressziós?

20 évesen lehetek depressziós?

Figyelt kérdés

Érettségiztem meg most végeztem szakmát és már az utóbbi időben is nagyon rossz közérzetem volt, de most hogy elkezdenék dolgozni egyenesen rosszul érzem magam.


Nyomasztó érzés fog el minden nap, semmihez sincs kedvem, fáradt vagyok(úgy hogy kb semmit nem csinálok)


Borzalmas így munkát keresni meg egyáltalán élni. Bármi állás van teljesen elmegy tőle a kedvem. Voltam 1-2 helyen próbanapot és szenvedés volt az egész nap.


Mit tudnék tenni mi a baj velem? Úgy érzem mintha 70 éves lennék és kiégtem volna, pedig szinte most érettségiztem le.



2018. aug. 15. 08:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akárhány évesen lehetsz
2018. aug. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen korban lehetsz depressziós.


Ezt a mostani állapotodat még nem mondanám annak 🙂

2018. aug. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Lehetni lehetsz depressziós de ne legyél.Az Esztergomi Szuzukihoz mindig van felvétel,és szállást is biztosít.Már ha mindenképpen dolgozni akarsz.
2018. aug. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok.. Szörnyű belegondolni a felnőtt életbe, hogy csak munkából áll. Gyereknek ezerszer jobb lenni.
2018. aug. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pedig még vagy 50 év kínlódás előtted áll. :D

Amúgy én is eléggé ilyen vagyok 26 évesen. Igényelném a szabadidőt, mert lennének dolgok, amiket csinálni tudok. El nem tudom képzelni, hogy aki tényleg ilyen 90 órát melózik egy héten, az hogy nem őrül meg.

2018. aug. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez a rendszertelen alvástól, helytelen étkezéstől, magas koffeintfogyasztástól, kevés vízfogyasztástól, kevés élménygyűjtés, kevés mozgástól, kevés levegőzéstől lehet.


Én is sokszor voltam depressziós, lletve néha nagyon aktív, belevágtam dolgokba, amikbe hamar bele is untam. Nagyon sokszor meg voltak időszakaim, amikor levertté, kiégetté váltam, csak pár órája voltam ébren, de alig bírtam magammal. Vagy nagyon hiperaktív voltam és nem bírtak velem a többiek sem, annyira pörögtem vagy elzárkóztam a világ elől, zavart, ha hozzám szóltak, kedvtelen voltam és ok nélkül szomorú. A kettő között semmi átmenet; egy másodperc így, következőben úgy.


Nem ebből az okból, de elkezdtem dietetikushoz járni, illetve munkahelyet váltottam, ahol fix beosztásban járok. Olyan tápanyagokat juttatok be amiből a szervezetem profitálhat; ergo nem csokizok, sütizek, stb orrba-szájba és egy rendszeres étkezést követek, nem össze-vissza, ami kézhez akad. Leszoktam az energiaitalokról és kólákról. Odafigyelek, hogy elfogyjon napi 2 liter víz. A szüneteimben lemegyek a levegőre. Utálok sportolni, de nagyon sokat sétálok helyette. Négykor kell kelnem így ügyelek rá, hogy legkésőbb 10-kor aludjak. Emellett mindig betervezek valami programot hétvégére ; nem mindig ugyanazt, csak olyan jellegűt, hogy erre, arra elkirándulgatok - rövidebb túrák, nem egész napos kimerítő program, bár van, hogy az is becsúszik.


Az életstílus változtatása után teljesen megszűnt a hangulat ingadozás. Nincs az, hogy egyszer hiperaktívan megszervezek valamit amihez kedvtelenül állok később, nem vágom olyan fába a fejszém amit később lusta vagyok tüzifának aprítani, az ismerőseimmel is egészséges viszonyt ápolhatok, nincsenek rossz érzéseim és a reggeli energiám estig kitart, oktalan szomorkodás, értehtetlen stressz nélkül.


Emellett sokat vagyok egyedül, így fenn álla veszélye, hogy a merengés által múltbéli felháborító dolgok jutnak az eszembe, amelyek leszívják az energiám; így igyekszem mindig lekötni valamivel a figyelmem, ami tanító jellegű.


Illetve hobbi szinten fűzűcskézek, ami mindig rengeteg energiát ad, elvégre régebben nem voltam konyhatündér, de most az eredményt látva csak ámulok - és az ismerőseim dícsérete csak növelik a pozitív érzéseimet.


remélem tudtam valamennyit segíteni. A folyamat nem gyors és az eredmény se azonnali, de, ha nem adod fel az elején, nagyon kiegyensúlyozott életet élhetsz. :)

2018. aug. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!