Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha a pszichológus sem segít...

Ha a pszichológus sem segít és a nyugtató sem akkor mi a következő lépés?

Figyelt kérdés
Elgondolkodam azon hogy öngyilkosságot követek el de nincs hozzá elég merszem. Nem kellene okomnak lennie arra hogy ilyeneken gondolkodjak. Mindenem megvan ahhoz hogy normális életet élhessek. DE nem megy. Beláttam hogy fejben van a baj. Próbálok változtatni de mindig észreveszem hogy csak sajnáltatom magamat miközben akármit is csinálok. Jó amit csinálok? Jobb lesz az életem attól amit csinálok? Mi az amivel foglalkoznék szívesen? Nagyon sok dolog kavarog a fejemben. Anyukámmal sokat beszéltem erről. Hogy nem akarok élni. Hogy nem kértem az életet. Lehet csak figyelemre és több szeretetre vágyom? Őszintén én sem tudom. Persze sokan mondják hogy mindig gondoljak bele mennyivel rosszabb sorsa van sok embernek. De önző vagyok mert a saját problémám fontosabb. Minden ember saját gondja a legfontosabb? Valaki segítsen rajtam, a szemléletemen. Ez egy felkiáltás. 23 éves lány vagyok, folyton negatív dolgok történnek velem. Kapcsolatban élek, annyira nem is vagyok csúnya hogy azért ölném meg magam, mostanában állok munkába ha sikerül. Végszóként rossz úton haladok úgy érzem.

2018. aug. 15. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Azért eléggé suttyónak kell lenni ahhoz, hogy a saját édesanyád szemébe mond, hogy nem te kérted az életet.

Kezdjük azzal, hogy szégyeld el magad, mert ez egy gerinctelen, undorító csúszómászó féreg cselekedete volt.


Utána pedig erőltesd már meg magad és konkrétan mond meg, hogy mégis mi a baj?

Felhozol mindent, belekezdel mindenbe majd utána ott hagyod félbe a dolgot..


Ha rossz az életed akkor változtass, menj el, láss világot, válts munkahelyet. Válts pszichológust, keresd meg, hogy mi az igazi bajod...

2018. aug. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Másik pszichológus. A lelki dolgok nem olyanok, mint a torokgyulladás, hogy tök mindegy, ki írja fel, bekapod a bogyót, és két nap múlva semmi bajod. Lelki gondoknál nem egyszerűen orvosra, hanem partnerre van szükség, olyasvalakire, aki előtt meg tudsz nyílni, és aki bele tud látni a lelkedbe. Van, hogy egyszerűen az ember egyik pszichológus előtt nem tud megnyílni, a másik előtt meg igen. Van, hogy valaki jobban bele tud látni a lelki világodba. Ezért kell első körben valaki mást keresni.

Ha az sem segít, akkor pszichiáter. Bár nem vagyok a gyógyszeres kezelés elkötelezett híve, de a nyugtató igazából csak megnyugtat, de nem old meg semmit. Ha depressziós vagy, vagy egyéb pszichés betegséged van, akkor az csak legfeljebb kicsikét javít a helyzeten ideig-óráig, de nem gyógyszer rá. Vannak ezekre külön gyógyszerek, antidepresszánsok, antipszichotikumok, antiepileptikumok, stb. Amiből persze szintén lehet, hogy az egyik semmit nem segít, de megint csak azért, mert az agy nem olyan, mint egy törött csont, amit megröntgeneznek, és látják, hol van a hiba. Itt csak a tünetek alapján próbálnak következtetni, hogy mi lehet a hiba, és arra próbálnak gyógyszert felírni. Nekem a 6. fajta gyógyszer okozott kifejezett javulást.


De ami a legfőbb: a kiváltó okot kell felderíteni és megszüntetni. Mi az, ami miatt végső soron így érzel? A kapcsolatod rendben van?

2018. aug. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Minden rendben van a kapcsolatomban is és otthon is. Nagyon sokat beszélgettem mindenkivel a dolgaimról. Lehet féreg vagyok de sosem voltam különb. Gyerekként sokat korlátoztak, kiváltó ok ez is lehetett. Anyukámnak azért mondtam el nyíltan mert őszinte vagyok vele. Bár együtt sírt velem de régóta tudta hogy baj lesz. Beismerte hogy már gyerekként tudták és mondták is hogy probléma lesz velem hosszútávon (valami szakértő mondta) . Én mindig is ilyen voltam. Minden lehetséges dolog érdekel hogy hogyan lehet elkerülni a végzetes dolgokat.
2018. aug. 15. 10:21
 4/6 A kérdező kommentje:
Szétszórt vagyok, ezért elnézést kérek. Kérdésemben leírtam hogy negatív dolgok történnek velem de nem írtam le mik azok. Egyik a sok közül példaként hogy nagyon sokat tanulok azért hogy sikeres legyek az életben. Viszont ahogy látom a saját szememmel , ez sem elég. De 10 es skálán nem tudok 11et. Érettségim legalább elsőre sikerült elég jól is. Viszont a szakmám nem sikerült pedig rendeteg idő és energia van benne. Nemrég volt egy kisebb műtétem (nem olyan komoly). Nem sikerült a rutinom vezetésben. Már ott vagyok hogy feladom.
2018. aug. 15. 10:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyértelműen depresszió! Ide nem elég a nyugtató antidepresszáns is kéne mellé! Meg egyébként az sem mindegy milyen nyugtatót szedsz és mennyit! Pszichiáter kell neked nem pszichológus!
2018. aug. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2018. aug. 15. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!