Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről, akik külföldre költöznek jobb fizetés reményében?

Figyelt kérdés

Titok, nem titok, Magyarországon lehetetlen megélni. Egy olcsóbb albérlet egy városban min. 70 ezer, ezt pedig az itthoni fizetésekből egy ember képtelen fenntartani, mert jobb esetben is keres 120 ezret. Ezt a fizetést leginkább vidékre értem, Budapesten esélyesebb, hogy pár tízezerrel jobban keresnek, de az ottani albérletek árait elnézve minden ember hazavisz zsebben havi félmilliót :D

Azért tettem fel a kérdést, mert az ismerőseim körében sok középkorú háborog amiatt, mert az én testvérem pl. külföldön él és dolgozik. Nem tagadom, meg vannak az igényei, szereti a márkás cuccokat, szóval kell is számára a pénz, de miért baj, ha az ember nem veri a fogához a garast? Itthon oké, hogy megnézzük mi mennyibe kerül és havi egyszer még a Pepsit is bűntudattal veszem meg, mert úristen, 440 ft!!! Nemrég pedig egy fiatal lányt oltottak le interneten, mert volt képe leírni, hogy egy pár ezer forintos kávéfőzőt se tud venni magának...

Engem nem bánt, ha valaki kinn él. Tény és való, hogy én nem tudom elhagyni ezt az országot, mert szeretem. Mégis tisztában vagyok azzal, hogy ha valaki erre adja a fejét, az okkal teszi, nem pedig azért, mert ki akar tolni másokkal. Mindenki a saját szerencséjének a kovácsa. Ettől senkit sem bélyegzek hazaárulónak, mert aki kinn él, mind büszke a magyarságára, ugyanolyan magyar marad egy másik országban.


Ti mit gondoltok erről? Elítélitek azt, aki külföldön dolgozik? Mit tennétek, ha itthon már tényleg nem tudnátok megélni? Addig mennétek munka után, amíg össze nem jön valami vagy csomagolnátok és repülőre szállnátok? És akik jelenleg is külföldön élnek és dolgoznak... Hiányzik nektek a magyar levegő? És itt nem a politikára, munkahelyre gondolok, hanem a magyar környezetre, ismerősökre, a helyre, ahonnan kiszakadtatok.



2018. aug. 18. 13:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%

Nem igaz, ami írsz. 120 ezernél egy Tesco-eladó is többet keres. Sok munkaadó pedig ingyen szállást biztosít. Például a BKV a sofőröknek, akik legrosszabb esetben is nettó 200-at megkeresnek.

Ezzel együtt nyilván könnyebb a megélhetés tőlünk nyugatra. Aki menni akar, menjen, engem nem zavar.

2018. aug. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Az ő éle. Én az enyémet élem, különösebben az se érdekelne ha egy indiai dzsungel közepén szándékozna letelepedni
2018. aug. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Mindig a pénzt emlegetik ilyenkor, pedig nagyon sok ismerősöm pont nem emiatt ment ki. Elegük lett a magyar 'mentalitásból'. Az már más kérdés, hogy megemlítik alkalmanként jobban élnek. És nyugodtan. Ez a megfizethetetlen.
2018. aug. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
31%
A fizetés része tényleg sántít, gyári munkás ismerőseim nettó 220-at keresnek szalag mellett. Az Audiban pl egy technikusi végzettséggel nettó 400-at lehet keresni. A 120 kb utcaseprő fizetés vidéken.
2018. aug. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
25%
Hát így vagyunk, sajtot kergetik a dzsungelből kirontó tigrisek, alig tud menekülni a 9 millió halott közt, akik nem tudtak itt megélni. Este a pesti körúton végestelen-végig mindkét oldalt fantomok söröznek és sóhajtoznak, miért is nem lehetett megélni ebben az országban, belepusztultunk.
2018. aug. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
42%

Ezt egy másik kérdésnél írtam válasznak, ahol hitelfelvétel volt a téma. Kérdezték hogy mégis hogy lehet a mai világban hitel nélkül lakást venni. Sok az albérlet, sok a törlesztő, stb. Azért másolom ide is, mert tulajdonképpen külföldről van szó.

"4-es vagyok. Van más megoldás, csak ahhoz is tenni kell. Az én negatív példámat nem azért írtam, hogy elrettentsek bárkit is, de 3 millió önerővel, úgy hogy Budapestről beszélünk, még mimimum 15 millió hitelt kell felvenni, az havi 60 ezerrel szinte egy örök életen át fizethető. Ma már közhely, de külföldre kell menni pár évre dolgozni, ha itthon nem fizetik meg a munkádat. A pároddal. Két keresetből elég jó összegeket lehet félretenni. Mi 3 év alatt 12 milliót tettünk félre Angliában. Ebből kertes házat vettünk, felújítottuk, erdő közelében, kisváros 2 percre, ahol minden van, gyalog is 15 perc, nagyváros 5 perc autóval, busszal fél óra. Személy szerint én az autót jobb ötletnek tartom, mint 20 milliót kiadni belvárosi, nyüzsgős helyen lévő lakásra, ahol kert sincs, pofáznak a szomszédok, ha gyereket tervezel, nem tud kertben játszani, stb. Eladósítod magad évtizedekre. Így mi 3 év alatt hitelmentesen autót, házat vettünk. Csak 3 év, de megvan mindenünk. És most ketten havi 400 ezret keresünk, ebből csak rezsit fizetünk, kb. 20 ezer, tv, internet, stb, télen még a fa ára van. Egy kint megismert szintén magyar pár tovább is vitte, hasonlóan csinálták, mint mi, csak ők kint is vettek északon (Anglia amúgy) házat hitelre, 4 szobás, kb. 200 (£600) ezer átszámolva a hitel, de a szobákat 560 ezerért (£400/darab) kiadják. Azért 560 ezret a saját magyar fizetésük mellé tenni elég jó. Ha nem dolgoznának is kiskirályok lennének. Ök 5! év alatt csinálták ezt meg. 3, 4, 5 év olyan hamar elrepül, és igenis meg lehet csinálni, nem évtizedekig fizetni és csak az albérlet, hitel, rezsi kombót nyögni."

Minden hiányzott egyébként nekünk is, nekünk jó családunk van, barátaink is, kint még a só sem ugyanolyan, hiányoztak a magyar ételek, a rendes 4 évszak. Szeretem Magyarországot.

2018. aug. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%

Nem zavar. Ha van elég kurázsi benne + kitartás, akkor had menjen. Egy percig se gondolom, hogy kint könnyű élete van, vagy legalábbis egyszerűbb a kezdés mint itthon. Ha már belelendült, akkor persze már jó dolga van, de addig...

Amúgy én se értem, hogy ilyen fizuk mellett, hogyan várhatja el a kedves kormány, hogy 1 fiatal itthon marad, ha a szüleitől se tud leválni, mert 1 vacak albérlet is horribilis árban van. Főleg a nőknek van rosszabb sora, mert azért valjuk be, kevés csajnak áll jól a csavarhúzó meg a vízvezeték szerelés. Férjem jól keres gyárban a multinál csavarhúzós melóert, de én aki irodai melót végzek a sünöknél, alig valamit és azért kettőnknek összehasonlíthatatlan a felelősége. Nekem szétrúgják a valagamat, ha elcseszek valamit, hozzáteszem jogosan, neki nincs is mit elcseszni. Nem sajnálom tőle a pénzt, csak nem érzem fair dolognak. Én is szeretném ugyan azt a fizut mehkapni a melómért, amit amúgy szeretek csinálni... De nettó 140-ből qva nehéz lenne életet elkezdeni egy nyugat magyar megyében, közel az osztrák határhoz, ahol az árak majdnem a Pestivel vetekednek.

2018. aug. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
30%
"neki nincs is mit elcseszni." - legalább is te azt hiszed.
2018. aug. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
70%

Oke, tegyük fel, van az a gyerek, aki nem megy ki az orszagbol: keres havi nettó 150, nagyon maximum 200-at. Ha mindent kifizet, marad neki kb. 30-40 ezer. Lakás 100-tól kezdődik a normális kategóriában.


Nem írok semmit, teljesen fölöslegesen koptatom a billentyűzetet.

21. századi globalizált világban az ember igenis elvárja magától, hogy élete végén elmondhatja magáról, hogy sok mindent elért az életben. Ha ez az azzal jár, hogy kimegy kulfoldre, akkor kimegy külföldre. Nyugdíjjal majd mi lesz? Nem azért mondom, aki kimegy, méltóságteljesen akarnak meghalni. Hazaszeretetből nem lehet megélni!! Aki meg hazaszeretetből akar megélni, annak meg egészségére majd nyugdíjas korban is. Szevasztok!

2018. aug. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem értem, miért sántít a fizetés...

Kelet-Magyarországon, ahol én dolgozom és élek, havi nettó 110-128 ezret keresek. Párom 160-200 ezret. De a többség bére nem éri el a 200-at, itt legalábbis bizonyára nem. Nagyon jó helyre kell menni ahhoz, hogy valaki ennyit keressen. Utcaseprő pedig errefelé nincs is külön szakmában, errefelé a közmunkások azok, ők pedig még mindig 54-et keresnek. Nem tagadom, vannak akik megkapják a 200 ezret itt is, de a munkások 80%-a már a havi 150-nek is örülne :)

A másik:

Igen, külföldön nehéz az elején, sokkal többet kell dolgozni, mint itthon és sokan emiatt nem is bírják, hamar hazajönnek. Ráadásul, ott is kihasználják a külföldieket, szóval szerencse kell oda is. De ha valaki boldogul, akkor az máris sokkal jobb helyzetbe kerül :)

2018. aug. 18. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!