Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennetek ha ennyire...

Mit tennetek ha ennyire kilatastalan lenne az eletetek ilyen fiatalon? (Hosszu! )

Figyelt kérdés

sziasztok! Remelem lesz aki vegig olvassa es tud valami tanaccsal szolgalni mert en mar nem tudom mit tevo legyek. A helyesirasi hibakert bocsanat ha lesznek. Ez az utolso hely ahol megprobalkozok, elore leszogezem hogy semelyik resz nem kamu, ez az en tortenetem sajnos. Igy nev es kep nelkul fel merem vallalni ezt a nyomorult helyzetemet, de tuti hogy valami atok ul rajtam😅 Negativ valaszokat koszonom, nem kerek...

Par mondat rolam a kezdetektol: 21 eves vagyok, anyammal es a feltesommal elek, akikkel nem vagyok tul jo viszonyban.

Mielott megszulettem apam mar akkor verte anyamat, szuletesemkor mar nem voltak egyutt. 17 evig a neveloapam nevelt, es az anyam, de sajnos szetmentek, bar nevelo apammal azota is tartom a kapcsolatot es jo viszonyunk van. A verszerinti apam csaladjaval is "joban voltam" ameddig muszaj volt, de miota 18 lettem azota egyaltalan nem tartom veluk a kapcsolatot, a nevuket is letettem mert a nevelo faterom a nevere vett engem, es amugy egyszeruen nem erdemlik meg hogy egy jo szavam is legyen hozzajuk ezert sem tartom mar veluk a kapcsolatot. Altalanos iskolas eveim meg egesz jok voltak, ameddig nem jott a kozepiskola. Elkovettem azt a hibat 8.ban, hogy hagytam magam lebeszelni arrol az iskolarol ahova menni szerettem volna, es egy tavolabbi helyre kerultem koleszba. Az egesz hely egy drogtanya volt... heti szinten megloptak, bantottak, balheba kevertek es meg sorolhatnam... fel ev utan bejaros lettem (napi 3 ora utazas) ami teljesen kimeritette a szervezetemet es a tanulas rovasara ment. 10.osztalyban meg is buktattak, reszben sajat hibabol, reszben azert mert balesetet szenvedtem es annyi hianyzasom osszejott hogy menthetetlen volt az egesz, potvizsgazni se mehettem. Anyam kb ettol az evtol kezdett nagyon megutalni engem. Meg ebben az evben nyaron, a nagy labadozasok kozepette kitalaltam, hogy akkor atiratkoznek egy helyi szakkozepbe, ami igaz hogy nem a valasztott szakmamat adja, de ugy gondoltam hogy leerettsegizek es utana egyetemre mennek az imadott szakom iranyaba. Kovetkezo evben ujra balesetem volt, csomo idot kiestem a sulibol, de vegul 2017-ben, 20 eves fejjel sikerult leerettsegiznem, az egyetemi felveteli is sikerult, de mivel nem kerultem be a tamogatottak koze, penz hianyaban szerte foszlott az egesz almom. Itt mar kedves edesanyam egyre jobban megutalt, hisz 20 evesen meg mindig a nyakan vagyok.... Tavaly nyaron beiratkoztam egy informatikai technikumi kepzesre, amivel jovo majusban vegzek (ha sikerul...) de teljesen kilatastalan vagyok, gondolkozok hogy kimenjek london melle a volt osztalytarsamhoz dolgozni, de kitudja mit szolna hozza...meg kitudja mi lenne belole.... nem akarok besulni.. Anyam nem kepes elviselni engem itthon, mindenert en kapok ki, sajnos ahol lakom ev kozben semmifele diakmunka lehetoseg nincs,(nagyon ritkan 1-2 hetes lehetosegek vannak, ezekkel elni szoktam) nyaranta rokonhoz szoktam elmenni mas varosba hogy mikozben ott dolgozok tudjak is hol aludni. Most a junius-juliust is vegig dolgoztam sokszor ejszaka. Bulizni nem jarhatok, mivel anyam mint minden masf, ezt sem engedi nekem ameddig itt lakom. Most augusztusban eletem elso fesztivaljra mentem el amin nagyon jol ereztem magam de itthon azota is kapom a savazast.... 21 vagyok de szinte semmit nem eltem még meg es ezt nagyon szegyellem. Senkinek nem merek ezekrol beszelni. Teljesen kilatastalan vagyok, nem tudom suli utan mit tevo legyek. Mindenen idegeskedek, gyomor problemaim is vannak, par honap alatt 15 kilot fogytam ugy hogy nem valtoztak az etkezesi szokasaim. Valamifele szemelyisegi zavar is jelen van nalam... Nem lehetnek barataim sem, mert anyam mindenkiben talal valamit ami miatt eltilthat toluk. Teljesen maganyos vagyok, es sokszor megfordult mar a fejemben az ongyilkossag is, vagy hogy csak egyszeruen vilagga menjek. Sirva irom ezeket a sorokat is. Sz4r ez a maganyos elet es kilatastalansag. Egyebkent masok velemenye alapjan joszivu, segitokesz vicces emberke vagyok. Szoval...Ti hogy enyhitenetek ezt az egeszet? Ugy erzem beleorulok es nincs kivel megbeszelnem. Teljes uresseget erzek :(



2018. aug. 25. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Végig olvastam és nagyon sajnálom. Nyugodtan írhatsz bármikor. :)

2018. aug. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
El kell menni onnan jó messzire. Lekésve nem vagy semmiről. Ez egy átmeneti szakasza az életednek. Lesz még jobb. Lesz még rosszabb. Túl leszel rajtuk.
2018. aug. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam a dologbol hogyha megis "fellazadok" ugymond es peldaul baratokkal talalkozok vagy elmegyek valahova akkor kapom az erzelmi zsarolast itthon anyamtol, persze a feltesomnak 17 evesen szabad mindent, es o akkor sincs leb..zva ha rosszat csinal, dolgozni nem dolgozik de neki el van nezve.... amugy a rokonsag nem igazan tud ezekrol a dolgokrol....
2018. aug. 25. 19:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam, de ez nem a világvége. Nem írtad meg, hogy melyik városban laksz (vagy elkerülte a figyelmemet), de innen van kiút. Keress egy normálisan fizető munkát. Középfokkal már mehetsz simán a bankszektorba pl: call center stb és költözz el, állj saját lábra. Igen, drágák az albik, de én is egy szobát béreltem csak annó. Elhiszem, hogy el vagy keseredve, de vannak a tiedénél sokkal rosszabb élethelyzetek. Fel a fejjel és lépj előre! Sok sikert!
2018. aug. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem mondanám kilátástalan helyzetnek. Sőt, van bőven lehetőséged...
2018. aug. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem igazan van... ha most a semmibol lenne nalam 1-2 millio kezdesnek, akkor ugy mar el tudnek indulni
2018. aug. 25. 20:19
 7/7 Thispain ***** válasza:
Te bedölsz az érzelmi zsarolásnak?
2018. szept. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!