Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit várnátok egy szponzorál...

Ti mit várnátok egy szponzorált tartalomtól?

Figyelt kérdés

Sokan, ha meglátnak valami szponzorált instagram képet például, forgatják a szemüket- kivéve ha ez kreatívan van megoldva, és az ember nem próbálja kínosan takargatni, hogy ez bizony szponzor.

Szerény véleményem szerint nincs a szponzorálással baj, ha az illető tudja kezelni.

Na de itt a kérdés: miket szeretnek az emberek látni?



2018. aug. 27. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt a szponzorált tartalmat szeretem ahol az illető őszinte bár sajnos ez ritka. Pl ha küldenek egy youtubernek sminktermékeket nyilván azért küldik hogy áradozzon róla akkor is ha egy nagy kalap s..r szóval ezt nem tudom hogy lehet kikerülnie. De azokat szeretem ahol pl elondja hogy ja, jó ez az alapozó jól fed, mittudomén DE kicsit nehéz mondjuk eloszlatni egyenletesen mert azon látszik hogy tényleg a saját véleménye.
2018. aug. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint, a hitelességet várom el.

Példa: Ha például valaki egy tea márkát reklámoz, és olyanokat ír ki, hogy ,,Most éppen napozok, a kedvenc teám sem maradhat el" meg ilyenek. Számomra ez nem hiteles. Hiszen, konkrét véleményt nem kapunk, és egyértelmű,hogy csak a szponzorációért tette ki a posztot.

És számomra pont ez a "baj" a szponzorált tartalmakkal. Hiszen,nyílván, ahogy az 1. Válaszoló is írta, a szponzorált tartalmaknál, a szponzoráló cég, a saját terméke dícsérésére kiváncsi. Ergo, lehet h az említett tea, egy nagy f*s, de pénzért cserébe kiírom, hogy nagyon finom. És ez mondjuk egy teánál megbocsátható, hiszen itt abszolút ilyen izlések és pofonok, ízlik vagy nem. Viszont, egy szolgaltatásnál, vagy egy gyógyszernél, vitaminnál, sminknél stb. fontos lenne, hogy az ószintét kapjuk meg. Hiszen sose lehet tudni, hogy aki kiírja, hogy ez a gyógyszer vmi fantasztikus, az mennyire vágná át a követőket,és közben meg a súlyos mellékhatásokról nem is ír, és a követő, aki miatta vette meg, az szintén ezzel szembesülhet. És nyílván ebbe is bele lehet kötni, hoyg ,,Olvassd el a betegtájékoztatót!" stb. De ez csak egy példa volt, szóval,ez másra is igaz.

Így számomra, ha valahova oda van írva hogy szponzorált, akkor nem bizok meg annyira benne, mintha tudnám, hogy az illető csak azért osztja meg, hogy pl.:szereti ezt meg azt,mert az tényleg a saját véleménye. Hiszen, nincs befolyasoló tényező.

Ez talán kicsit kusza lehet, kedves kérdező, de nehezen tudtam összeszedni, a gondolataimat.

2018. aug. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Az előző válaszolókkal érték egyet. Ami kell egy szponzorációs videóba az az őszinteség. Ebből nem látunk sokat, de persze vannak kivételek. Illetve szerintem legyen ötletesen megoldva. Számomra roppant idegesítő amikor nézek egy videót vagy olvasok valahol és egyik pillanatról a másikba az arcomba tolják hogy vegyél ezt az. Van amit rögtön ki se lehet x-elni... Néha nagyon idegesítőek tudnak lenni. Ritka a jó szponzorációs video.
2018. aug. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha én kiteszek egy ilyen posztot, azért teszem, mert tényleg szeretem a terméket. Alapból nem fogadok el olyan dolgokat, amiket ne szívből ajanlanek a kovetoimnek, amit ne szeretnék, ne használnék. Ergo ha nem szeretem a joghurtot, és sosem eszem joghurtot, akkor nem fogom elfogadni ajándékba, és nem fogom kiposztolni, hogy egyétek mert annyira finom. 😊 Számomra ez a hitelesség. Ugyanez működik a sminktermékeknél, ruháknál. Ha egy márkával nem tudok azonosulni, és tudom, hogy sosem használnám, sosem hordanám, akkor elutasítom a megkeresést!
2018. aug. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon hasznosak voltak a válaszok, minddel egyetértek. Nekem is az lenne a fontos, hogy a hitelességét érezzem. Szerencsére vannak még jól működő szponzor és szponzorált kapcsolatok.
2018. szept. 3. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!