Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Keresem egy Pesti ismerősöm -...

Keresem egy Pesti ismerősöm - környékbeli hajléktalan tudna segíteni? Vagy kinél érdeklődjek?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömet keresem, Pesten lakik, nagyjából tudom melyik környéken - nyilván nem tudom egész nap figyelni az utcát, hogy éppen mikor jár arra...


Hol, kinél lenne érdemes érdeklődni? Pl. egy képet mutogatnék...

-Ez Pest, tehát a buszsofőr, vagy a jegypénztáros nem fog rá emlékezni.

-Kisboltban ha ismerik is, vagy nem mondják, vagy szólnak neki (amit nem feltétlenül szeretnék).

-Nagyboltban nem lenne értelme (vagy feltartanám a sort, vagy unott, üresfejű a pénztáros...


-Hajléktalanokra gondoltam, egész nap az utcán vannak, csak látják, ki megy el előttük... Vajon mennyire beszámíthatóak? (Biztos segítenének, főleg ha pénzt lobogtatok, csak... nem akarok felesleges köröket futni, hogy valaki részegen vagy józanon hülyeségeket beszéljen, mert fizetek neki...)


2018. aug. 28. 16:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Nyugati pu környéke (nem egy csendes kertváros, ahol a szomszédoktól érdeklődhetek).
2018. aug. 28. 16:17
 2/7 anonim ***** válasza:

a szociális munkásoktól kell megkérdezni akik arra a környékre járnak.


Odamész egy normális, nem részeg, nem alvó hajléktalanhoz, egyből adsz egy kis pénzt vagy egy sört neki, majd utána megkérdezed milyen szoc munkások jönnek ide, és mikor.


meg persze tőle is megkérdezheted.

2018. aug. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szociális munkásoktól? - Nem értem, miért pont tőlük?


Amúgy az ismerősöm albérletben lakik ott (valószínűleg sehol sincs bejelentve, és nem hinném, hogy a csengőre ki lenne írva a neve, vagy lenne postaládája).

2018. aug. 28. 16:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Társasházak vannak arra? Mert akkor a közös képviselőket járd végig, azoknak tudni kellene, ki lakik a házakban.
2018. aug. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Krúdy Gyula válasza:
A kérdésről nekem első körben a Skyrim játék jutott eszembe :D. Abban volt ilyen, hogy kis aranyat kellett adni a hobóknak, és azok elárultak mindent :D.
2018. aug. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ja, bocs a hajléktalanból egyből arra asszociáltam, hogy az ismerősöd csöves ezért akarod egy csövestől megkérdezni, mert egymást hátha ismerik.


Mivel a szociális munkások ismerik a csöveseket, gondoskodnak róluk, visznek kaját piát, teát, télen pokrócot, ezért mondtam ezt a verziót.


A "Pesten lakik"-at meg úgy értettem, hogy ott él mint csöves.


Félreolvastam, bocsesz. :)

2018. aug. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Vicces, így elolvasva tényleg úgy tűnik - és igen, ha hajléktalan lenne, valóban segítenének a szociális munkások :)

Sajnos a helyzet bonyolultabb, de csak megoldom valahogy.

2018. aug. 31. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!