Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen eljárással csökkenthetn...

Milyen eljárással csökkenthetném a felgyülemlett fájdalmat és gyűlöletet?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden összefoglalni a mondanivalómat, amely egyébként csupán néhány töredék-információt tartalmaz életem ezen Részterületéről. (Ami egyben bevezető is kérdésemhez.)

Érzékelésem szerint, a (kül)világ mindig is egy távoli helyszín volt számomra, mintha víz alól kémlelném a körülöttem zajló eseményeket. Kisgyerekkoromtól kezdve tömény megvetést kaptam az emberektől, nem voltak barátaim, szinte mindenki utált, gyakorta váltam általános gúny tárgyává. Állandó feszültségben éltem/élek. Később, felsősként, csendességem és másságom miatt ütöttek-vertek az osztálytársaim, vér is folyt - a lelki terror gyakori alkalmazásán felül. Ami a fizikai bántalmazásokat illeti, így ment ez középiskolás (tizedikes) koromig, mert utána csak a pszichés behatás volt a jellemző, és az abszolút elzártság, ami végigkísérte eddigi életemet. A természetben találtam támaszt és menedéket, és szinte kizárólag az idősekkel tudtam elbeszélgetni. Az érdeklődési köreim is gyökeresen különböztek és különböznek a többiekétől. Számos év elteltével életveszélyes fenyegetéseket kaptam az interneten - minden ok nélkül,- és az utcán teljességgel idegen emberek is belém kötöttek, megütöttek, csúfoltak, követtek (gyalog és autóval), fotóztak, stb., ráadásul olyan személyes információkat is felsoroltak, melyekről csak a kevés, közeli ismerősöm tudhatott. (Elméletileg.) Kerültem a közterületeken bandákba tömörült, hangoskodó fiatalok csoportjait, mert bizony, sajnos sok külső, negatív tapasztalattal rendelkezem az efféle mentalitással kapcsolatosan. Mindig is felettébb érzékeny lelkületű voltam.

Jellememtől idegen, üresen csengő kifejezésekként hatnak lényemre (többek között) a következő szavak: "öröm, barátság, haverság, bulizás, divat, szerelem, szleng, felszabadultság..."

Hiába jártam/járattak évekig (gyerek- és felnőttként egyaránt) különböző pszichiáterekhez, pszichológusokhoz, vagyis szakemberekhez, hiába feküdtem bent hónapokig "idegosztályon" (egyéb okok miatt is), a gyógyszerek agyilag letompítottak, elhíztam, hormonálisan tönkretettek, minden rosszabb lett.

Jelen sorokat írva például, zavartság és furcsa szédülésérzet uralkodott el rajtam a folytonos feszültségen kívül, elnézést kérek tehát a nehézkes megfogalmazás miatt. Ráadásul, a családom is hátráltatja pszichés állapotomat, elnyom, feszültséget és téves megítélést okoz a szomszédok szemében, személyem irányában, de ugyanakkor, - betegségeim miatt - létezni sem tudnék egy tőlük távoli helyen. Lehetetlenségem a tehetetlenségem...

Az utóbbi években (sajnos) a gyűlölet és a kiégettség meghatározó érzésekké váltak életemben, amolyan mozgatórugóvá. Például, nemrég, egy kivételes történés alkalmával (hosszú...) részt vettem egy kisebb "összejövetelen", ahol természetesen háttérbe szorulva figyeltem a többiek laza, vidám, röhögésekkel tarkított (határozottan alantas, züllött megnyilvánulásokra emlékeztető) társalgását, engem persze észre sem vettek, a köszönésen kívül nem szenteltek több időt rám, és mindezt nagyrészt nem is bántam. (Semmit sem értem el a társaság felé irányuló, mérsékelten nyitott közeledésemmel, mintha minden szó hiábavaló lett volna.) Viszont, ahogy ott álldogáltam a ligetben, fokozatosan elöntött a fájdalom és harag intenzív érzése, kissé könnybe lábadtak a szemeim, elfordultam tőlük, ökölbe szorultak a kezeim, és gyűlölettől remegve elképzeltem, hogy egy középkori karddal lemészárolom őket, vérfürdőt rendezek, végleg elveszem örömüket. Hasonló érzések és gondolatok már régebben, gyerekként is előfordultak, akár az iskolában, esetleg a városban, amikor mások bántásait magamon éreztem, vagy éppen boldogságukat és undorító, gunyoros nevetésüket, erőteljes zajongásukat tapasztaltam úgyszólván felnagyítva lelkem mélyén. Természetesen, soha nem teljesíteném be az efféle, gonosz-jellegű gondolataimat, sokszor el is szörnyedek magamtól, hogyan is vágyhattam ilyesmire. Az utóbbi mondatok alapján biztosan rossz ember képét alakíthattam ki magamról az olvasók/válaszolók körében. Nem szokásom komolyabb, összefoglalóbb önjellemzéseket tenni, viszont elmondanám, szándékomban sem állt pozitívumokat írni e kérdés alá, mivel egyszerűen nem idevalók. Ennyiből nem ismerhetjük egymást, mint azt legfelül is megemlítettem.

Megannyi problémám közül, arra jutottam, hogy jelen pillanatban eme kettőt helyezem a "csillapítandóak kategóriájába", még ha - fontossági sorrendben - ezernyi egyebet is tehetnék. Előre is köszönöm a hasznos válaszokat. (25 éves vagyok.)


2018. aug. 31. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:

az nem derül ki, hogy férfi vagy-e, avagy nő. mindenesetre neked írnod kéne. Nagyon igényesen írsz, egyetlen dolgot kivéve: magyarban a páros testrészeket egyes számban használjuk, tehát: könnybe lábadt a szemem, ökölbe szorult a kezem.

Szerintem kiváló novellista lennél, próbálkozz!

2018. aug. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát, mondjuk a gyűlöletet könnyebben lehet csökkenteni mint az ilyen alapszorongást. Nem tudom hogy amúgy milyen vagy, de a laírásod alapján kábé reménytelennek látom a helyzetedet, de talán csak azért mert így írtad meg.


szvsz annyira elcseszett az eddigi életed, hogy jobban jársz ha nem túrkálsz benne egyáltalán, főleg úgy hogy értelmes terapeutát sem találtál magadnak. Szerintem ez simán lecsökkenti egy élhető szintre ezeket az érzéseket. Amúgy meg nemtudom.. esetleg jógázz, tai chizz, vagy mittudomén. Végülis ezeket erre találták ki. Meg nyilván tartsd magad távol az olyan dolgoktól, amik ilyen krízist okoznak.

2018. aug. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az írással kapcsolatban igaza lehet az első válaszolónak, szerintem is érdemes kipróbálnod. Meg is könnyebbülnél, ha ki tudnál írni magadból dolgokat, másrészt ahogy észrevettem sokkal mélyebben éled meg a dolgokat mint a legtöbb ember, tudatában vagy a saját szubjektív világodnak és nem kezeled azt valóságként, viszont szenvedsz tőle mert attól még jelen van.

Esetleg segíthet rajtad önmagad megismerése, mivel az énképed elég negatív és ettől szenvedsz, viszont te nem vagy azonos sem a mások által rád vetített képpel, sem a magadról alkotott képpel, te ezek mögött vagy és ha egyik sem vagy, akkor nem is szenvedhetsz miattuk. Semmire sem beszéllek rá, de van egy olyan lehetőséged, hogy megismerd a valódi önmagad.

Itt van egy könyv egy indiai bölcstől, olvasd el ha gondolod, veszíteni valód nincs. Ha hülyeségnek tartod, hát annak tartod, de olvasd végig! Ha most nem is, pár év múlva lehet, hogy átfordul valami és akkor másképp is fogod látni...

2018. aug. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja tényleg találj ki magadnak valami fiktív karaktert és kínoztasd mások által meg ilyenek. Vagy írjál ilyen tömeggyilkos sztorikat, de ilyen fekete komédia stílusban. Ugye a humor is pl segít. Persze ha valaki ennyire szrul van annak nincs kedve humorizálni, pedig pont hogy ez segítene, ha minden vicc vagy vicces lenne. Mondjuk még a depresszió is. Én írtam régen egy olyan agymenést, hogy kitaláltam egy karaktert, akit felruháztam minden olyan tulajdonsággal amit utálok egy emberben, és aztán ennek a karakternek a monológját írtam aki éppen gyaláz engem (aki mellesleg minden "titkomat" ismeri) és aztán a végén lett két oldal gyalázás ami rohadt vicces volt. Meg volt is egy elég hangsúlyos álmom amikor még iskolába jártam, amiben az egyik osztálytársam ordított velem hogy "te csak szenvedni jársz be" és ez nagyon megmaradt bennem.
2018. aug. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Számos év elteltével életveszélyes fenyegetéseket kaptam az interneten - minden ok nélkül,- és az utcán teljességgel idegen emberek is belém kötöttek, megütöttek, csúfoltak, követtek (gyalog és autóval), fotóztak, stb., ráadásul olyan személyes információkat is felsoroltak, melyekről csak a kevés, közeli ismerősöm tudhatott. (Elméletileg.) Kerültem a közterületeken bandákba tömörült, hangoskodó fiatalok csoportjait, mert bizony, sajnos sok külső, negatív tapasztalattal rendelkezem az efféle mentalitással kapcsolatosan. Mindig is felettébb érzékeny lelkületű voltam."


Ez amúgy totál skizoid duma, meg ugye az izoláltság is... Azért remélem hogy ez nálad nem a kezdődő skizofrénia jele.


Amúgy a közeli ismerősök alatt mit értesz?

2018. aug. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat!

Igaz, nem tartom fontosnak e téma kihangsúlyozását, legalábbis a fenti kérdés esetében nem, de fiú vagyok.


20:57


Főleg családtagokat, illetve régi, szakkörös társakat.


A szóban forgó betegségeim, és az azok kezelése előtt/során felállított diagnózisok egyike a skizofrénia volt, már 2004-ben.


Problémáim részletesebb szemléltetésének érdekében belinkelném egy korábbi kérdésemet (persze, ettől függetlenül, továbbra sem alkottam teljes körű betegség-jellemzést magamról):


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__9482..


Kíváncsi lennék az "aug. 25. 12:10-es" válaszomra még nem érkezett kommentárokra.

2018. szept. 1. 00:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Jó hát végül is nem vagy skizofrén, de valami ahhoz hasonló dolog biztosan van. (már ha van egyáltalán bármi értelme a mentális betegségek címkézésének)


Nincs amúgy valami hobbid aminek a művelése közben nem kell baromságokra gondolnod?


Végül is nem baj persze ha a kék szemet meg mittudom én mit szeretnél. Az egyetlen egy baj hogy szrul érzed magad miatta hogy nincs. Vagy amiatt amiket gondolsz.

Úgy is lehet kék szemet akarni, hogy közben nem zavar hogy nem kék a szemed, és nem is lesz az. Illetve úgy is lehet arra gondolni hogy biztos hogy cigánynak néznek ha az se zavar.

Amúgy meg ez egyáltalán nem is érdekes. Ha találnál valamit az életben ami érdekel akkor nem is foglalkoznál ezekkel. Mert hát ezek tök érdektelen dolgok.

2018. szept. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy meg tök jellemző, hogy a hozzád hasonló értelmesebb emberek akik bármit kezdhetnének magukkal és leélhetnének egy jó, és izgalmas életet, ahelyett elkattannak valamin, és robotikus skizoid módon úgy csinálnak mint egy kutya aki addig kergeti a saját farkát, amíg végül valami epilepsziában elpusztul.
2018. szept. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem kék a szemem, kék és zöld szemű családból származom, mégis sokszor neveztek cigánynak, gyakran kapok ilyen megjegyzéseket (nem vagyok az, ezt teljesen biztosan tudom, csak valamivel kreolosabb a bőröm, mint az átlag, de nem sokkal. A hajam gesztenyebarna, nem sötét/fekete). Tehát nem a szemszínen múlik, az emberek szeretnek piszkálódni valamiért. Ha másba nem tudnak belekötni, belekötnek az ember kinézetébe.
2018. szept. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!