Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha kiállnék egy bántalmazott...

Ha kiállnék egy bántalmazott ismeretlenért, mennyi az esélye annak, hogy mások is segítenének?

Figyelt kérdés

Tegyük fel utazok a metrón, egy fiatal lány nyomja a telefonját, mikor egy három-négytagú indiánbanda kirántja a kezéből a telefont. A lány persze próbálja visszavenni, segítséget kér. Tegyük fel, hogy felállok és közlöm velük, hogy nem szép dolog ám ez. Van a metróban még legalább 6-7 derék fiatal legény, akinek csak meg kéne mozdítania a sejhaját és már valami jót tenne. Vajon mekkora eséllyel vernének engem össze, vagy segítenének a lányon (és rajtam) ismeretlenek?


Ez a történet persze nem velem történt meg, de szerintem hasonló eseteknek mindenki volt már szemtanúja. Elég az, hogy egy kissrácot csesztetnek a buszon. Mindenki lapít, de senki nem mer odaállni és segíteni, engem ez borzasztóan zavar...



2018. szept. 2. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Indiánokat a Winnetou filmekben láttam utoljára.
2018. szept. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Én eddig csak annak voltam részese, hogy utcán beszólogattak valakinek. Én visszakiabáltam helyette, az áldozat szó nélkül elhúzott, a tagok mérgesek voltak rám, de ők is leálltak. A többiek próbáltak eggyé válni a környezettel, hogy ne kelljen kivenniük ebből a részüket.

Ha nekem szóltak be ugyanez.

2018. szept. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Magyarországon semennyi, Kanadában 100%.
2018. szept. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom, semmi jót nem remélnék, és nem nézek már ki az emberekből semmit sem. Nekem eddig csak annyi volt, hogy valaki elvágódott a buszon és feküdt mint egy zsák. Az emberek ültek, megsem mozdultak, nem reagáltak, mintha oda lettek volna kötözve az üléshez, a nyelvük meg kivágva.
2018. szept. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ, hogy mekkora szerencséd van és milyen típusú ember vagy.

Ha már minimum 1-2 hasonló személy van, akkor nyert ügyed van, mert a csordaszellem is beindul.

Illetve az sem árt, ha nagyon határozott vagy. Jó a kiállásod, nem először kerülsz ilyen helyzetbe.


Ha pedig egyedül maradsz, akkor szívás. Úgy elvernek, mint szódás a lovát.

Igazából pontosan ezért félnek az emberek segíteni. Mert ha egyedül maradsz, akkor jobb esetben jól elvernek, rosszabb esetben vakulásig rúgják a fejed, eltörik pár bordád, bevérezhet itt-ott, stb.

Utána pedig egy köszönömmel kitörölheted az intenzív osztályon... vagy esetleg egy életre szóló nyomorékság mellett...


Én személy szerint ezért támogatnám azt, hogy minden ilyen bűnözőnél alkalmazzák a testi fenyítést a rendőrök. Az talán visszatartó erő lenne.

2018. szept. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagyok biztos benne, hogy csatlakoznának hozzád. Sajnos nem sok ilyen férfi van, mint te. Lopni még nem akartak tőle, de próbált már molesztálni buszon férfi. Még rám nézett csúnyán a többi utas, hogy szólni mertem érte, nemhogy segítettek volna.
2018. szept. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer egy osztálytársamat verekedni hívták az iskola elé az udvarra. Közterület. Sokan mennek arra. A fél suli kiment, hogy lássa. Az épületből is oda látni egyébként. Tényleg verekedtek. Vagy inkább csak az osztálytársamat verték. Nem mertem beleszólni. Jött egy erősebb gyerek, ő már le akarta állítani, ezèrt odamentek hozzá öten és őt is elverték. Ma már így felnőttként persze tudom, hogy már előtte szólni kellett volna valakinek. Bár nem tudom kinek. Mert szerintem a tanároknak is tudnia kellett erről, de ha aznap leállítják akkor másik nap verik össze máshol. Valakinek mégis közbe kellett volna avatkoznia. Csak kinek és hogyan? Másnap ott ültek kék-zöld foltos fejjel a teremben, és senki nem szólt egy büdös szót sem a történtekről. Gondolj bele, ezek a gyerekek most felnőttként kiben bíznának hasonló helyzetben?
2018. szept. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

én tuti, hogy segítenék neked is vagy elsőként..


ha sikerülne összeverniük akkor utána lenyomnék pár brutál évet vmi harcművészetben mert sosem hagytam az igazságot..


meg mondjuk ha rendszeres akkor viszek chilispray-t, esetleg sokkolót..

2018. szept. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

ha pedig gyalogosan vagy az autómból látok ilyent akkor ott nem kérdéses az esély, mert:


[link]

2018. szept. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!