Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a családom...

Mit csináljak, ha a családom folyton lekövérez?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim és édesanyám amikor csak tud, kövérnek mond. Tény, hogy szedtem fel pár kilót, van egy kicsi pocakom, de végzek fizikai munkát, és nem tunyulok egész nap.


Édesanyám és a nagymamáim közül az egyik viszont valóban túlsúlyosak, és ironikus, amikor nekem szólnak be, hogy kövér vagyok.


Otthon élek, tanulok, elköltözni még nincs alkalmam, valahogy kezelni kívánom a szituációt.


Mit tegyek? Szóljak vissza, kontrázzak rá, vagy pl mondjam, hogy igen tudom, kövér vagyok, hátha leszállnak rólam?



2018. szept. 3. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Fiú vagy? Fogyj le. Diétázz és sportolj.
2018. szept. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Az nem érdekes, hogy ök kövérek-e, mert ha igen, akkor azért IS szólnak, mert tudják, mennyi hártány van belöle.

Másrészt meg ne beszólogatni akarj, hanem fogyj le!

2018. szept. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
mondd hogy te jol erzed igy magad ne pofazzanak bele.
2018. szept. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Lepd meg őket, járj el edzeni, akkor majd mondhatod nekik, hogy te tettél magadért, ők meg nem.
2018. szept. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát fogyj le, vagy fogadd el, hogy az vagy és ne zavartasd magad. (Jobban jársz az elsővel szerintem.)
2018. szept. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Szólj vissza nekik, ne hagyd magad.
2018. szept. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ők a rokonaid. Ez van. El kell fogadnod, hogy ők ilyenek. Ha türhő tajparasztok, akkor os hozzád tartoznak 🙂


Szerencsére nem kell mindig velük lenned, és még a világ túlfelére is elmenekülhetsz előlük, ha szeretnél 🙂

2018. szept. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23%

Azért mondják, mert aggódnak? Nem, azért mondják, mert vérszívók. Teljesen lényegtelen, mert ha sovány lennél azért szólnának meg.


Ha aggódnának, tanáccsal látnának el, miközben megsimogatnák a fejed/karod/vállad. De nem, ők azt akarják, hogy rosszul érezd a tested, hogy megvesd a testedet, és még többet fogsz hízni, ez egy ilyen ördögi kör.


Ha mondják, akkor ismerd el, de egészítsd ki egy olyan melléknévvel, amiről tudod, hogy megleped őket.

Pl.

- Kövér vagy!

- Igen, kövér vagyok, de sportos kövér.


Igen, kövír vagyok, de egy sármör kövér.

Igen , köhvér vagyok, de egy intelligens kövér.


A másik lehetőség, hogy amikor kövéreznek veled, ezt úgy fogod fel, mintha azt mondanák egy meg egy az kettő, tehát ezt te tudod, és aki tud valamit általában az a válasza: Tényleg?


De a legjobb, ha csak azt mondod: Te mondád?


Ha nem akarsz megbántani senkit, akkor egy közmondással reagálj. Bármi lehet, mert nem az a lényeg, hogy oda illő legyen.


(- Kövér vagy.

- Hogy?

-Kő-vér?

- Mi?

- Hízó vagy.)


- De kövér vagy.

- Madarat tolláról, embert barátjáról.


- De kövér vagy.

- Száz forintnak ötven a fele.



Az elterelés hiba.

- De kövér vagy.

- Hol a krumpli?


A visszatámadás is hiba.

- De kövér vagy.

- Egy hizó becsméri a másik hízót?


Az odanemillő szólás, közmondás azért jó, mert nem fogja érteni, és nem bántod vele, de gondolkodóba esik, hogy mire mondod.


És most irány a bordásfal, tíz lábemelés, te zsírdisznó zabagép! :)

2018. szept. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én rákontráznék, hogy “De jó! Legalább nem vagyok egyedül, hiszen te 40 éve tudod, milyen is ez!” :)
2021. jún. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ezt kellett itt végigolvasnom.

Nem tudom pontosan milyen a testalkatod, de ha tényleg csak egy kis pocak, akkor nem kell feltétlenül lefogyni...

Sokan írták itt a kommentben, hogy fogyj le, jobb lesz neked blabla..

SENKIRE SEM TARTOZIK MÁS SÚLYA!

Plusz. A kérdés arra irányult, hogy mit lehet tenni mérgező rokonokkal. Szerintem ez a közmondásos válaszolgatás egész jó.

Engem is bánt mostanában anyukám, hogy sokat híztam. Tény, 10 kg feljött egy év alatt, stressz, egyetem, mellette munka...

Mindenre figyeltem, csak erre nem. De sportolok most már többet, eljárok túrázni...

Sokkal többet teszek, mint a tv-t bámuló beszólogató szülőm. Ha te jól érzed magad így, elégedett vagy magaddal...

Akkor ne változz meg csak más miatt. Nem érdemlik meg, hogy miattuk megváltozz.

2023. máj. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!