Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy alapvetően introvertált...

Egy alapvetően introvertált emberből válhat extrovertált, kommunikatív személyiség?

Figyelt kérdés

Tehàt tegyük fel, hogy valaki világéletében visszahúzódó, társaságkerülő volt és egyszer csak megváltozik, megnyílik úgymond.

Ehhez elég csak önmagában az elhatározás vagy inkább van egy kiváltó oka a változásnak?


2018. szept. 7. 00:47
1 2
 1/14 anonim válasza:
71%

Nem válhat. Az alap sémáid mások. Max nyíltabban kommunikálsz majd, de sohasem leszel a társaság szíve. Ahhoz olyan szintű radikális változások kellenek, hogy biztos vagyok benne: nem élveznéd.

Fogadd el magad olyannak, amilyen vagy, és mindjárt könnyebb lesz. :)

2018. szept. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Valami változhat a viselkedésében, de ez azért eléggé velünk született dolog. Egy introvertált élhet extrovertált stílusban, de az fárasztja, nem ideális neki.


A megnyíláshoz szerintem nem kell extrovertáltnak lenni, ha az megfelelő körülmények között, igen közeli emberek felé irányul...

2018. szept. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Nem valtozik egyik pillanatról a másikra, de lehet kicsit valtoztatni rajta.
2018. szept. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Válhat, bár nem mindegy hány évesen és mennyire mély és őszinte a szándék.
2018. szept. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Az alapadottságainkat nem lehet tudatos döntéssel megváltoztatni. Ez kb olyan lenne, mintha azt mondanám, holnaptól balkezes vagyok.

Ám tanulni, fehleszteni magunkat lehet. Pl ha valaki introvertált személyiség, akkor ezt felismerve tehet tudatos lépéseket annak érdekében, hogy ez ne hátrányként jelenjen meg életében, tehát lehet nyitni a világ felé, lehet fejleszteni a kommunikációt, hozzáállást, de ettől még a benső nem íródik át.

2018. szept. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 nemaRendőrség ***** válasza:
Csak légy önmagad
2018. szept. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Válhat. Többnyire életmód váltás, környezet váltás után előfordulhat. De semmi szükség nincs rá.

Az introvertáltakra szükség van. Sokkal jobban gondolkodnak összetett rendszerekben.


Írták, legyél önmagad. Én hozzá teszem, hogy keressed meg azt az életformát, ahol önmagad lehetsz!

2018. szept. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

1#-es válaszoló... (" de sohasem leszel a társaság szíve") Leülhetsz, egyes!

De komolyan. Eszednél vagy? Talán a te társaságaidnak a szíve a nagypofájú, megállás nélkül zagyváló és vicceskedő embertípus... De normális emberek esetén, hidd el, lehet egy csendesebb, kedves ember is bármely társaság szíve....

Szóval ne irkálj marhaságokat!

2018. szept. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Az az igazsag h egy introvertalt ember nem akar extrovertalt lenni, nem mindenkire lehet rahuzni ezt a ket szemelyiseg tipust, ha nem erzed magad jol tarsasagban az nem jelenti azt h automata imtrovertalt vagy, ez az en velemenyem, es persze lehet valtoztatni a szemelyisegeden lattam mar ra peldat
2018. szept. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező!


Egyrészt a korral és a sok megélt, megtapasztalt dolgokkal valamilyen szinten változik az ember, jellemzően nyíltabbá is válik.

Másrészt sokaknál nagyon társaságfüggő a viselkedése. Egy időben lehet valaki egy társaságban a legcsendesebb, legvisszahúzódóbb, miközben egy teljesen más társaságban talán épp ő a leghangosabb...


Mindkettőt tapasztalatból írom.

Alapvetően nem hinném, hogy teljesen más lehet valaki, és tök az ellentétére változik, de hogy sokat változhat, az biztos.

Még egy dolog, az sem mindegy, mit mutat magáról az adott ember. Én pl olyan társaságokban, ahova nem szívesen tartozom, csak muszájból vagyok velük, nem biztos, hogy olyan aktív vagyok, mint amilyen alapból valójában vagyok, egyszerűen nem érdekelnek, és csendesebb vagyok velük. Ebből egy külső személő téves következtetést vonhat le...

Más meg szeret mindenütt középpontban lenni, és sokszor mesterkélten aktív, csak azért, hogy mindenki rá figyeljen, ez is félrevezető...

2018. szept. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!