Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti ilyenkor mit mondanátok...

Ti ilyenkor mit mondanátok (ha mondanátok)?

Figyelt kérdés

Egészségügyben dolgozom, munkámból kifolyólag sokat beszélgetek a betegekkel.


Általában idősebbek vannak nálam, akik mindig mesélnek az unokáikról (főleg most, hogy elkezdodott az iskola és elvitték a gyerekeket a szülők)


Fiatal nő vagyok, sokszor megkerdezik hogy "és család? Gyerekek?"


Ez macerás kérdés mert van férjem, viszont nem lehet gyerekem. Még nem terveztük amúgy sem, de tudjuk hogy sokkal nehezebb, vagy talán lehetetlen lenne ha akarnánk majd egyszer.


Ilyenkor azt válaszolom mindig hogy "majd meglatjuk mit hoz az élet".


Csak erre sokan megkerdezik és feszegetik hogy "miért?? Talán nem szereti a gyerekeket? Nem akarnak? Miért nem??"


Nem akarok kitálalni mindenkinek, úgy érzem ez magánügy miért nincs gyerek. De rosszul esik amikor mondogatják hogy "pedig egy gyerek olyan jó dolog! Meg sok boldogság" meg hasonlók.


Tudom, ha megmondanam egyből akkor nem beszélnénk többet erről a témáról, de épp ezaz hogy nem akarok senkinek se beszélni erről a férjemen és az orvosomon kívül.


Ha ti lennétek ilyen szituációban, mit válaszolnatok ezekre a kérdésekre? Kíváncsi vagyok a válaszaitokra :)


2018. szept. 8. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
megmondanam hogy ne beszeljunk rola, ram es a ferjemre tartozik. Vagy ugy tennek mintha meg se hallanam. Vagy hogy meg nem akarunk.
2018. szept. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a betegekkel csak rövidebb ideig vagy kapcsolatban mondd, hogy majd jövőre tervezitek, úgy se tudják meg soha, hogy mégse.


Én egyébként simán annyit mondanék, hogy nem lehet és nem szeretnék erről a témáról beszélni. Szerintem tiszteletben tartanák.


Egyébként kiakaszt, hogy mindenki mániákusan ezt kérdezgeti mindig :( 30 éves nő vagyok, még nem tudom akarok e egyáltalán gyereket, de jó lenne ha nem kérdezgetnék folyton. Én azt láttam a környezetemben, hogy van ahol csak azért van gyerek mert házasság után mit kezdhetnénk magunkkal mást?? Szerintem a nők egy része csak a társadalmi nyomás miatt szül.. :/

2018. szept. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

találj ki vmit.

mondd h "Erika a nagyobbik most megy gimibe, a Rolika pedig most lesz elsős".

és ennyi, vége.


gondolhatod nekem se egyszerű, nekem is szegezik a kérdést mindig, de meleg vagyok , aztán ha őszinte vagyok és azt mondom h majd a férjemmel akarunk csak adoptálni, akkor hülyén néznek. ha meg elkezdek handabandázni, akkor minden rendben.

következtetés: találj ki vmit és minden megy tovább :)

2018. szept. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!