Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor kell előreengedni egy...

Mikor kell előreengedni egy terhes nőt?

Figyelt kérdés

Hadd írjak egy példát. Állok sorban boltban, nagy kocsival, és bámulok ki a fejemből. Odajön hozzám egy hölgy nagy hassal, hogy bocsánat, de ő mindjárt becsurrant, nem mehetne-e előttem. Persze, menjen. Ez így tök jó, az ő kocsija csak félig volt rakva, én meg - mivel nem tudom, milyen terhesnek lenni - bele se gondoltam abba, amit még bioszból futólag érintettünk ezer éve, hogy a magzat nyomja a hólyagot.

Ilyenekre gondolok, hogy aki várt már gyereket, le tudná írni, mik azok a helyzetek, amikor problémás lehet egy kismamának állni, várakozni, stb? Mondjuk a legegyszerűbb az lenne, ha ők maguk szólnának, hogy mi a problémájuk, mert őszintén, nem leszek népszerű, de nagyon nincs arra energiám, hogy mindig azt nézzem, ki szállt fel a buszra, ki lépett be a helyiségbe, ki áll a sarokban fél órája, jobban szeretek csak bambulni ki a fejemből, de mégis csak próbálnék én odafigyelni, ha tudnám, hogy mire kell. Mert míg rosszullétet pl. tapasztaltam már magamon, tehát máson is észreveszem a jeleit, addig terhességet nem éltem át :)


2018. szept. 10. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Mindig.
2018. szept. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
1+ ugyan ez a kisgyermesekre is. Egyrészt meg lesz a napi jó cselekedeted, másrészt nagy segítség tudott nekem is lenni, mikor egyik pici, másik kicsi a kosár tele, a sor meg km-es, a gyerek nyüglődik stb. Végtelenül hálás voltam amikor engem előre engedtek.
2018. szept. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Ő szólt, te előre engedted. Ez így teljesen OK.

Igazából a legtöbb rosszullét az első trimeszterben van, de akkor még nem látszik a nagy pocak. A legvégén tényleg teher, màr ülni vagy állni is, minden kedves emberi gesztus jól tud esni. (Főleg ahányan kimondottan bunkók a terhesekkel.)

Ha neked belefér, akkor előre engeded, de nem kötelező. Ha SOS kell segítség és szól, te pedig előre engeded, az is teljesen OK.

Az 200%, hogy pici gyerekkel nehezebb, mint terhesen. Melege lesz, szomjas, éhes, unatkozik, és már ordít is. Az mindenkinek csak kínos. Egyszerűbb előreengedni, én is mindig ezt teszem, ha babával van valaki. Inkább állok 5 perccel tovàbb, mint hogy 5 percig sírást kelljen hallgatni.

2018. szept. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
Kettőn áll a vásár. Sokan meg sem akarják nevelni a gyereket, mert tudják ha elkezd bőgni a legtöbb ember irtózik a bőgőmasináktól. Ilyenkor le kell keverni két fülest a gyereknek hogy fogja be és ne hisztizzen.
2018. szept. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Peeeeeersze, mikor direkt családi programnak szervezik meg a hétvégi bevásárlást, és lépni nem lehet a kisgyerekesektől a Tescóban, akkor az összeset magam elé fogom engedni. Terheseket szintén. Meg a nagy lószarkát. Ki mit vállalt, az az övé. Majd ha azt látom, hogy ti az őrjöngve üvöltő csemetéitekkel magatok elé engeditek a kis töpörödött időseket, majd akkor meggondolom, de amíg nektek csak az előjog kell, de cserébe nem adtok senkinek semmit, na addig várhatjátok, hgy a világ hasraboruljon előttetek. Hordjatok Tena ladyt, ha annyira kell pipikélni.
2018. szept. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden helyzetben elsőbbséget élveznek. Majd megtudod. Már maga az állás is nagy hassal borzalmas. Húz nyom, a lábakról ne is beszéljünk. Semmi élvezet nincs a magzatmozgáson kívül a terhességben.Teljes testi nyomor kínlódás.
2018. szept. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Ha ekkora kínlódás a terhesség, akkor elárulom, 2018-ban lehet kapni gumit is...
2018. szept. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!