Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért annyira fontos, hogy az...

Miért annyira fontos, hogy az ember egész életében tanuljon meg dolgozzon, ha utána úgyis meghal?

Figyelt kérdés

Én sosem értettem, mikor mindenkinek az az életcélja, hogy folyamatosan tanulni, egyetemet meg szakmát végezni, utána jó munkát találni, ahol lemókuskerekezhet 50 évet, reggel 4-kor kelve, fagyban buszra várva, tróger melót végezve túlórával meg bunkó munkatársakkal minimálbérért, hogy 60-70 évesen meg összerokkanjon és pár év múlva meghaljon, és az egész tanulás meg meló meg minden megy a kukába. Tudom erre jön hogy a család meg a gyerek, de az is felesleges, neki is ugyanúgy güriznie kell majd ha felnő meg ő is ugyanúgy meg fog halni. És még egy csomó energiába meg pénzbe is van mire felnő.


Szóval, mi értelme az ilyen sablon életnek? Akkor miért nem használja ki az ember hogy olyat csináljon amit szeret, ami érdekes, értékes? Vagy ha már olyanra nincs lehetőség, akkor minek gürcöljön másoknak?



2018. szept. 10. 14:33
 1/9 he84 ***** válasza:
Hát ez részben jogos kérdés. Ám részben negatív hozzáállás is. Sajnos ilyen a társadalom szinte mindenhol, így teljesen szabad nem lehet senki mindenben. Ha gondolod, próbálj meg tenni ellene, találj ki valamit, hogy úgy működjön, ahogy szeretnéd. Bár szerintem nem lesz könnyű, de még mindig jobb megpróbálni, mint semmit se tenni és rendszeresen erről panaszkodni.
2018. szept. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz sablon életet akkor teremtsd meg a feltételeit a nem sablonosnak. Nem mindenki él a mókuskerékben. Sokan kimenekülnek az ilyen életből. Vannak pl akik vesznek egy tanyát és egész életükben az állataikkal meg a terményeikkel vannak. Boldogok.


Azért nem látod az élet értelmét mert nem adtál neki értelmet. Ha nem tudod mit akarsz csinálni akkor valóban csak robot az egész és semmi értelme. Az emberek többsége azért nyomja a mókuskereket, mert van valami az életében ami miatt úgy érzi érdemes. Igen, sok embernek ez a gyerek, de van olyan is aki azért csinálja, hogy idővel kiszállhasson és azt tehesse amit akar. Más pl utazásra gyűjt és minden évben elmegy egy olyan helyre ahova vágyakozik. Van aki plaz autójába öli minden pénzét ugyan azért.

2018. szept. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokan azért güriznek, hogy később élhessenek olyan életet, mint amiről te is írsz: boldog , nyugodt, gondtalan. Mivel a társadalom úgy épül fel, hogy az ember vagyona (pénze) a meghatározó, nem adottak a legötbb embernek azok a körülmények, hogy gondtalanul felszabadultan élhessen boldogan. Az sajnos más kérdés, hogy nagyon sokszor ez egyáltalán nem valósul meg és kénytelen még közel 70 évesen is gürizni, mert máskülönben elveszít mindent. Egyébként én is néha elgondolkodok hasonló dolgokon. Bár ne így működnének a dolgok, de sajnos ez van. Valakinek sikerül, valakinek nem.
2018. szept. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudhatjuk, hogy nincs -e mindez mögött valami felsőbbrendű cél. Kicsit próbálj meg a felszín mögé is nézni. Az emberi élet sokkal több, mint aminek látszik. Én ebben hiszek! Nem múlik el minden a halállal. Testben tartott, fizikailag korlátozott szellemi lények vagyunk. Persze lehet ebbe belekötni de én így gondolom, ebben hiszek, ezért a haláltól nem félek. Pont a haláltudat az, ami az embert emberré teszi. A haláltól való félelem.
2018. szept. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%
"Gondoljatok az emberi erőre: nem születtetek tengni, mint az állat, hanem tudni és haladni előre!" /Ford.: Babits Mihály/
2018. szept. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%
Mert ilyen az élet. A felnőtteknek dolgozni kell hogy eltartsák a gyerekeket.
2018. szept. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értettem - ezért lőttem szét magam régebben drogokkal.

Most már úgy látom a szerelem/párkapcsolatba is nagy lehetőségek vannak...

Az is dobott be már olyat, hogy azt mondtam - húúú b+ ezért a pillanatért érdemes volt megszületnem.

Amúgy szerintem nincs különösebb oka/célja - mindenki maga dönti el hogy tuja ezt a játékot kihasználni.

2018. szept. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Szalmát tanulni azért kell, hogy dolgozhass.


..de egész életedben tanulni már nem az iskolában kell, hanem pl. az életedből, a munkádból.


Ez pedig arra jó, hogy idővel megértsd, hogy #3 hozzászólás téved mikor az állítja:

"Mivel a társadalom úgy épül fel, hogy az ember vagyona (pénze) a meghatározó, nem adottak a legötbb embernek azok a körülmények, hogy gondtalanul felszabadultan élhessen boldogan"

A felszabadultság tudatállapot, amihez és amit tanulni és gyakorolni kell. Nem vagyon kérdése!

2018. szept. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
Én már csináltam a legnehezebb fizikai munkától a legkomolyabb szellemi munkáig mindent és mind a mai napig ezt kérdezem. Szerintem valahogy benne vagyunk mindannyian ebben az egy szál valóságban és valahogyan meg kell bírni állni minden feltétel alatt. Ha meg depressziós vagy (én is az vagyok), akkor meg sajnos minden egyes k u r v a k i b a s z o t t napon létezni kell... :/ :( :'(
2018. szept. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!