Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » "Inkább a halál, mint a...

"Inkább a halál, mint a szégyen"-egyetértetek?

Figyelt kérdés

2018. szept. 10. 20:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

Nem.


Nincs olyan ember aki ne szégyenkezett volna. De ebből még mindig ki lehet jönni.Felállni, kijavítani amit elrontottál, és tapasztalattal gazdagabban, átértékelve az addigiakat, egyenes gerinccel tovább lépni a jövőbe.

2018. szept. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%
1+ Innen szép a felállás, szokták mondani. És igen megerősödve jössz ki egy ilyen helyzetből.
2018. szept. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

NEM!

A becsületet vissza lehet szerezni, az életet nem.

2018. szept. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
22%

Ezt csak úgy hallgasd meg, pont akkor kezdtem hallgatni, mikor kiírtad a kérdést:


https://www.youtube.com/watch?v=gYkACVDFmeg

2018. szept. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

Hát nem tudom szép és jó hogy mindenki itt hősiesen szaval a becsületről meg a szégyenkezés elmúlásáról de mi van ha nem önmagad miatt szégyenkezel? Mi van ha nem a te hibád volt ami miatt most szégyenkezel.

Példa:

Rengeteg nő inkább meghalna mint hogy megerőszakolják. Egy ilyen borzasztó eset után nem akarsz együtt létezni a bemocskolt testeddel. Nem a te hibád volt nem tehetsz róla mégis te fogsz terrorban és szégyenkezésben élni halálod napjáig. Élet az ilyen? Sokaknak nem.


Úgyhogy ez egy elég szubjektív dolog. Persze ha valamit elrontok hát ez van majd elfelejtik, de vannak sebek amik nem múlnak el.

2018. szept. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

Velem megtörtént (szexuális erőszak), gondoltam öngyilkosságra, de más mocska miatt ne én haljak már meg!

Az életet kell választani!

2018. szept. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
58%
Szívem szerint azt mondanám neked: ez egy nyitott oldal mindenki számára, ha valakinek eltérő véleménye van tőled attól az még vélemény és helyt áll...nem úgy mint a gorombaság ami csak azoktól jön akiknek komoly problémáik vannak az életben úgyhogy idejönnek hogy megmutassák ki az erős Jani.
2018. szept. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: Igen ez valóban nehezebb helyzet, pláne ha az illető semmilyen módon nem adott rá okot.

De a környezete reakciója is sokat számít.

2018. szept. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem, a halál nem megoldás a szégyenre. Van, amikor azt mondom, inkább a halál, de nem a szégyen miatt. Ha pl. lenne egy halálos betegségem, és semmi remény felépülni, és a napjaim már csak fájdalommal és szenvedéssel telnének, és magatehetetlen lennék, másokra utalva, akkor inkább a halál, mint az élet ilyen áron. De a szégyenből talpra lehet állni, és más szégyene, más bűne nem az én szégyenem.
2018. szept. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
Ha valakit megerőszakolnak annak az ég világon semmi oka szégyenre! Csakis annak van aki ezt azzal a személlyel megtette. Ha a kérdés valóban erre irányul (bár a kérdező nem részletezte szóval nem is biztos) nincs ok a szégyenérzetre. Senkinek.
2018. szept. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!