Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ember sorsa ott dől el,...

Az ember sorsa ott dől el, hogy milyen családba születik - mit gondoltok erről? Több lenn

Figyelt kérdés

Egy példa: az indiai szegénynegyedekből szinte lehetetlen a kitörés, ugy, ahogy nálunk a putri-romáknál. Ugye utálni kell őket, mert a roma lop, késsel fenyegetőzik, verekedik, pedig ennek mind-mind a családi háttér az oka. Ha te oda születtél volna, te is ilyen lennél, én is. Mert ott nincs elvárás, semmi, már kiskortól kezdve nem törődnek a gyerekkel, se megfelelő ételt, sem lelki támogatást nem kap. Emiatt fajul annyira el a helyzet. Vagy ott vannak az alkoholista szülők. Emiatt a szerencsétlen gyerek hibásan is születhet (ha anyja dohányzott vagy ivott terhesség alatt), illetve génekben örökölheti az alkoholizmust és akkor is az lesz belőle ha nem akarja.

Nézzük akkor az én példámat: 30 éves lassan, eddig nem volt barátnőm, sőt még csak nem is csókolóztam, nincs munkám, otthon élek és egész nap bent ülök aztán gépezek. Anyám mindig a tv-t bámulta, durva, káromkodós ember, a legdurvábbb káromkodásokat kell elképzelni... Ugyan megcsinálja a házimunkát stb, de mindenért morog, kiabál. Ha leesik véletlen egy pohár, máris olyat káromkodik, hogy leszakad az ég...

Apám pedig anyámasszony katonája, mindig menekül előle, és mivel az ő anyjával lakunk együtt, így lenn ücsörög és este jön fel, és bujdosva gyors bemegy a hálószobájába...

Ugyan nem alkoholisták, és nem vernek, de őmiattuk lettem ilyen, mert nem törődtek velem, anyámnak a tv volt fontosabb, apám meg csavargott régebben (most is), meg lent ült, nálunk nem volt olyan hogy esti mese mesélés meg együtt házi csinálás aztán kikérdezés... Zsebpénzt sem adtak soha, és ennivalónak is mindig ugyanazt vittem suliba is (szalámis kifli, és a szalvéta mindig egybement a vajjal, ezért együtt ettem a szalvétát a szalámival). Apám meg tesze-tosza, őt most is tanítani kell mert olyan gyerekes még mindig, na én épp rá ütöttem, 30 évesen is játszok mintha 15 lennék... Amint látjátok, tipikus proli szülők, akik sajnálják a pénzt bármire is. Ugyan az van főzve majdnem minden vasárnap, nem mennek sehova, otthon ülnek aztán veszekednek egész nap, én meg ezt hallgathatom. Emiatt is alakult ki nálam az emberutálat, idegesség (ráng az arcom jobb oldala már), magamba fordulás... Ja és hogy mindezt tetézzük, örököltem egy jóféle adhd-s figyelemzavart fatertól, hogy teljes legyen a boldogság... Emiatt hülyének néztek az iskolában, és nem elég hogy otthon is verbálisan bántalmaztak, az iskolában is folytatódott ez, mindezt úgy, hogy nem tehettem róla...


Mindent összegezve: igenis számít nagyon is, hogy az ember milyen családba, milyen környezetbe születik, hogy támogatják-e, megértőek-e vele szemben, beszélnek-e vele ha problémája van, stb...



2018. szept. 14. 15:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Aki tudatos, annak útja van, aki nem, annak sorsa - tartja a zen mondás.


Abban tökéletesen igazad van, hogy egy ilyen háttér az egy csúnya hendikepp a normál családba szúletéshez képest, ám a felelősség terajtad is megvan.


Felismerve a negatívumokat az már rajtad áll, hogy mit kezdesz a felismeréssel és az életeddel.


Ha a "putri roma" család késel meg üvöltözik, attól még az ott felnövő ifjúnek senki nem tart pisztolyt a fejéhez, hogy ő is ezt csinálja. Csak szeretni és tisztelni kell önnön magunkat és meghúzni a saját határainkat.

2018. szept. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Metionin ***** válasza:
65%
Eldőlni épp nem dől el de tény hogy egy szar és szegény (kettő együtt a legjobb) családból piszkosul nehéz kitörni.
2018. szept. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Minket "apám" otthagyott, mikor még kicsik voltunk, "anyám" meg egy alkoholista. Én is nagyon el voltam hanyagolva, "anyám" állandóan vert, éjszaka sokszor nem hagyott aludni, részegen bejött a szobába és őrjöngött, jobb esetben csak magyarázott össze vissza. Mindenki ismerte a környéken, nagyon szégyelltem magam miatta. Ahogy tudtam, eljöttem onnan, azóta sem tartom vele a kapcsolatot. Mikor elkezdtem dolgozni, eleinte nagyon nehéz volt, sokszor ennem nem volt mit olyan szegény voltam, de mindent megtettem amit tudtam. Aztán egyre jobb állásom lett, egyre több pénzzel. Férjhez mentem már 14 éve, és nagyon szép, harmonikus családi életet élek, van egy házunk, és jó anyagi körülményeink. Tehát szerintem az egyénen múlik, hogy mit hoz ki az életéből.
2018. szept. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
B@rmilyen közegből kerülhet ki rendes ember, lehet normális élete, bár aki mélyebbről indul, annak nehezebb, de nem is az a cél hogy vezérigazgatók legyünk hanem teljes és boldog életet éljünk
2018. szept. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
46%
Az első tökéletesen megfogalmazta, maximálisan egyetértek. Nem mindig számít a háttered, vagyis persze, számít, de nem határoz meg, hacsak nem hagyod. Ha ez törvényszerű lenne, akkor most valami nincstelen, lecsúszott alkoholista lennék, tele pszichés problémákkal, hiszen egész gyerekkoromban súlyosan bántalmaztak, testileg-lelkileg egyaránt. Ennek ellenére felülemelkedtem a "sorsomon", túlléptem a traumáimon, és jópár év kőkemény munkával sikeres és boldog életet teremtettem magamnak.
2018. szept. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Egy átlag afrikai embernek szinte lehetetlen hogy jó élete legyen. Napi 1 dollárt keres és ebből nem tud egyszerűen elmenni még a faluból sem. Az oktatás arrafele egy nagy nulla.
2018. szept. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen, más ember lennék, ha nem az elmebeteg nagymamám, és nem egy senkiházi frusztrált mostoha nevel fel, hanem az édesanyám+édesapám.
2018. szept. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Azért nem te vagy a felelős, ahogyan a szüleid álltak hozzád, azért viszont igen, hogy nem mászol ki a gödörből, ahova kerültél. Nem lehet életed végéig a szüleidet hibáztatni a sorsodért, mert felnőttként már tényleg a te felelősséged, ahol éppen tartasz. Olvasd el a mérgező szülők című könyvet, öntsd ki a lelked egy pszichológusnak (nem, nem csak a hülyék járnak oda) és tegyél azért, hogy teljes és boldog életed legyen, mert még semmi sem késő, és nagyon bánni fogod, ha nem teszed meg. Egy életed van, rajtad áll.
2018. szept. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

1es: "Felismerve a negatívumokat az már rajtad áll, hogy mit kezdesz a felismeréssel és az életeddel."


Hiába tudom a negatívumokat, ha kiégtem már. Nem érdekel semmi sem...



"Ha a "putri roma" család késel meg üvöltözik, attól még az ott felnövő ifjúnek senki nem tart pisztolyt a fejéhez, hogy ő is ezt csinálja."


De ezt látják otthon, hogy a szülők nem dolgozni, hanem lopni, kocsmába mennek, és a kisgyerek mindig a felnőttektől tanul ugyebár... Később felnőtt korában ez lesz nála a normális, és lehet még csodálkozik is majd, ha mások megbélyegzik ezért...



3-as: a te történeted is rossz, de én rosszabbul állok, mert figyelemzavarom is van, emiatt nem merek dolgozni menni, mert elég volt az a 14 év hülyének nézés az iskolában... Amugy lehet kitörtem volna én is, ki tudja... Igy, kiégve, megalázva már nem tudok sajnos...


5-ös: te valszeg azok a szerencsések közé tartozol, akik ki tudtak törni. Én már nem tudok sajnos. Gátol a kiégés, a figyelemzavar, a neveletlenség (konkrétan nem értek semmihez kb).


8-as: pedig faluban ezt tartják sajnos, hogy oda csak "olyanok" járnak. Nem akarok elmenni, hogy még több megaláztatás érjen...

2018. szept. 14. 21:09
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon sok dolgot meghataroz.
2018. szept. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!