Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Eboshi kérdése:

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Kívülről nézve anyagilag illetve szüleim iskolázottságát tekintve (csak érettségijük van) inkább alsó középosztálybeliek, vagy munkásosztálybeliek lennénk. Tipikus, kétkezi, fizikai munkát végző, vagy gyári munkás réteg, aki "láthassa, halogassa, motrot, stb " tájszólásúak, felszínes emberek csoportjaba tartoznánk lehetőségeinket tekintve.


Viszont inkább színházba, múzeumokba, kiállításokra járnánk legszívesebben meg kulturális rendezvényekre, erre viszont nincs anyagi kerete a családnak. Nem is igazán illünk bele abba a környezetbe ahol lakunk, túl értelmesek vagyunk ide, ha szabad ilyet mondanom.


Most, hogy Pesten egyetemen vagyok, bekerültem értelmiségi fiatalok közé, és borzasztóan nem találom a helyem. Szinte kivétel nélkül mindenkinek orvos/ügyvéd/tanár/stb a szülei, mindenki sportolt kiskora óta, valaki már edzői szintig jutott, vannak külföldi rokonaik, barátaik, minden nyáron fesztiváloznak meg külföldön nyaralnak, ráadásul az aktuál eseményeket is követik meg rendes politikai vitákba is belemennek egymással.

És a szabadidőt is szabadulószobában, koncerteken, étteremben (nem mindenki) töltik, az összes új film megjelenésekor mennek moziba, én meg eddig két évben egyszer ha voltam.


Nincsenek elszállva maguktól, lehetőségeikhez mérten élik az életüket. Ha tehetném én is mennék ilyenekre, csak sajnos nincs rá lehetőségem, ha meg lenne is, inkább szégyellném, hogy nem tudom hogyan is kell ilyen helyeken (pl étterem, fesztivál) viselkedni.


Párszor kocsmában voltam velük, nagyon kínosan éreztem magam, mindenki meséli az élményeit pl körbebiciklizték a balatont, vagy vízimentőként dolgoztak, vagy ismerős 40 fős buszát elkérték es azzal szedték össze a haverokat bulizni, ilyenek.

Ilyenkor csak ülök ott kukán, eléggé kínosan érzem magam és fáj is látnom, milyen az az élet amire valahol belül mindig is vágytunk/vágyunk családilag.


Van egy-két srác akik faluról jöttek egyetemre, mezőgazdasággal foglalkoznak a szüleik, de őrájuk már mondták, hogy nem bírják őket. Valahol bennem is visszatetszést keltettek, zeneileg csak a 80-as évek zenéjét hallgatják, főleg a hazai számokat, nagy hangúak, kissé egyszerű emberek, ha értitek.


Szóval szeretnék a szaktársakkal közösséget alkotni, de egyelőre nem megy. Hogyan tudnék beilleszkedni?



2018. szept. 15. 16:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nincs miért szégyellned magad, mesélj nekik magadról, és meglátod hogyan fogadják - látatlanban ki merem jelenteni, hogy ha alapjában normális vagy, akkor el fognak fogadni.

Azt, hogy hogyan kell viselkedni egy fesztiválon, vagy étteremben, én megmondanám az igazat: nem voltam még ilyen helyen, mit kell felvenni? Ez még vicces is lehet... A másik, hogy legyél elbűvölő beszélgetőpartner, és akkor nyert ügyed van, azt pedig úgy tudod elérni, ha kérdezgeted őket azokról a dolgokról, ami őket foglalkoztatja... imádni fognak. Ha neked nincs mit mesélned, akkor tényleg kérdezősködj.

2018. szept. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!