Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pszichológusoknak általában...

Pszichológusoknak általában mi a véleményük az asztrológiáról? Illetve azokról az emberekről akik erősen hisznek benne, netán szakértőnek is vallják magukat?

Figyelt kérdés

2018. szept. 17. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Pszichológus ismerősöm szerint voltak olyan évfolyamtársai, akik hittek ilyenekben, meg a vizsga előtt még azt is hitték, jobban átmennek, ha küldik az energiát meg mit tudom én. Mindenhol vannak hülyék.
2018. szept. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az asztrológusok igen jól megélnek a abból, hogy olyan dolgokról halandzsáznak amelyek nem is léteznek, de mindig vannak a meséjükre hiszékeny és pénzes palimadarak.
2018. szept. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Most nem azokra kell gondolni, akik ezt pénzkeresés miatt űzik. Azokra akik hisznek benne, illetve akik nyilván az évek alatt szerzett tudásuk által, tényleges hozzáértőknek vallják magukat.

Illetve tényleg pszichológusok véleményére lennék kíváncsi. De most nem annak a kapcsán, hogy Jung is 12 személyiségtípust állított fel. Hanem magukról az emberekről és magáról a csillagok állásának a befolyásolásáról, aszcendens és egyéb dolgok.

Kíváncsi lennék, hogy van e aki hisz benne, illetve ő milyen formában. Aki nem hisz benne, annak ezt nem kell kifejtenie, evidens, hogy miért nem. Tőlük a az olyan emberek jellemzése érdekelne, akik nem pénzkeresetből hozzáértőknek vallottak

2018. szept. 17. 19:52
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem hiszek az ilyesmiben, de azt gindolom, hogy a hit és a remény nagyon sokat segíthet az embernek. Például, ha valaki a gödör alján csücsül, mindenféle problémája van, de ott lebeg előtte, hogy az asztrológusa azt mondta, hamarosan jobbra fordul minden, akkor rögtön pozitívabban áll az élethez és ezzel már el is indult a jó irányba vezető úton. Persze nem oldódik meg minden magától, de ha ott van benne a remény, akkor akarni fogja a változást, és tenni is fog érte. És ez már rögtön sokat dob a dolgon, mert segíteni csak azon lehet, aki hagyja és akarja. Szóval, ilyen szempontból végülis lehet pozitív dolog is. (Egyébként bocsánat, én még nem vagyok pszichológus, de kis szerencsével és sok kitartással hamarosan az leszek.)
2018. szept. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!