Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet úgy még szép jövőm...

Lehet úgy még szép jövőm asztalosként hogy nincs érettségim?

Figyelt kérdés
Néztem az asztalos állásokat, de követelménybe nincs hogy érettségi kell, nincs még asztalosi végzettségem de tervezem hogy okjn elvégzem mert szép szakma
2018. szept. 18. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
Asztalosként nem sokra fogod vinni, ha még most választasz akkor hegesztésben gondolkodj leginkább. Ha megy a matek és a számolás akkor pedig CNC tanfolyam.
2018. szept. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1-eske, a környékünkön van egy asztalos, egy ajtót, keretestül, 500 ezer Forintért ad el.

Erről ennyit.

Remélem jól boldogulsz a hegesztő szakmában....

2018. szept. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
azt meg ki a fszom veszi meg annyiert?? nem sok ember van aki kibir ilyen arakat fizetni. am ha profi leszel akkor jo eleted lesz, ha viszont szr leszel akkor szerezhetsz te erettsegit az se fog segiteni rajtad.
2018. szept. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá érettségi, jó ötlet, igaz van amikor csak 2-3 nap kézzel csiszolni vagy géppel fûrészelni kell de jó szakma, simán meg tudsz belõle élni, aztán ha szakma ember leszel akkor még maszekolhatsz is amibõl még több pénzed lesz, annyira kevés az asztalos már itt az országban hogy meg fizetik õket rendesen szóval nem kell ki menni vele külföldre, nyáron ha meleg van bent vagy a hûvös mûhelyben ha pedig télen hideg van akkor pedig a meleg helyen vagy,1-2 év tapasztalatot szerzel és annyi hely, fizetés közül válogathatsz ha nem tetszik tovább állsz.

Ha nagyon szeretnél érettségit ami szerintem felesleges ehez a szakához akkor le rakhatod esti tagozaton is.

A hegesztõ munkát nem ajálanám ismerõseim mondták hogy nyáron kint a melegben védõ ruhában vannak télen pedig kint a hidegbe vannak.

Sok sikert és kitartást :-)

2018. szept. 19. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért érettségi nem nehéz, és egy jó asztalos tudjon számolni, senki sem akar olyan asztaloshoz menni aki annyira tudatlan vagy lusta vagy trehany (nem tudom mi okból ) hogy az érettségit se tudta letenni
2018. szept. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4-es köszi a jó választ!

Utolsó ha tudnád, vannak olyan asztalos munkahelyek ahol követelménybe nincs ott hogy érettségi kell, ezért is választanám az asztalos szakmát. A tanulásról meg annyit, hogy mindig is nehezen ment diszlexia, diszkalkulia miatt, tehát a tanulás nem az én pályám

2018. szept. 24. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!