Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy vagytok vele, nálatok...

Hogy vagytok vele, nálatok melyik cselekedet marad meg jobban az emlékezetetekben? Ha valaki jót tesz, vagy ha hibát vét? 22/N

Figyelt kérdés
2018. szept. 23. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az ha valaki jó dolgot csinál. A rossz dolgokat csak elfelejtem.

20/N

2018. szept. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő és ez alapján alkotok képet az illetőről.

Nagyon sokan egyébként csak a rosszra emlékeznek. Például ha valamit jól csinálsz, az alap, de ha valamit elrontasz, azt hónapok múlva is a fejedhez vágják. Például munkahelyen.

2018. szept. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Az erős emlékek. Nem számít, hogy jó, vagy rossz. De ez természetes.
2018. szept. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez személy függő is, ha valakivel nagyon jó a viszonyom, akkor könnyebben megbocsátok neki (persze ha nem valami egetrengető hibát vét ellenem).

Viszont a jó az pont azért marad meg bennem jobban, mert erre akarok emlékezni, mert szeretem.


Ha egy ember megutáltatja magát, akkor vele kapcsolatban valószínűleg a rossz dolgok lesznek erősebbek, mert nem kedvelem.


De összességében talán a jó marad meg jobban.

2018. szept. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én a jóra tovább emlékeznék, azt ritkábban kapok alapvetoen, ezert.
2018. szept. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amihez érzelmet társítok. Igazából hangulatfüggő és az ő viselkedésének a függvénye, hogy a rossz vagy a jó jut eszembe az adott személlyel kapcsolatban.
2018. szept. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindkettő erős érzelmeket vált ki az emberből,így mindkettőre. Egyszerű bizonyításhoz itt egy példa. Megcsal a barátod/barátnőd. Juli néni piros sálat vett fel x időben. Melyikre emlékszel és mennyire,és meddig?
2018. szept. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 he84 ***** válasza:
Nálam mindkettő hasonló arányban. Persze jobban szeretném, hogyha csak a jó emlékek maradnának meg jobban. Na de ez van, én ilyen vagyok.
2018. szept. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aki hibát tesz, az jobban megmaradt sokáig. Ma már semmi nem érdekel.
2018. szept. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!