Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy érthette, hogy "hát...

Hogy érthette, hogy "hát attól nem félek"?

Figyelt kérdés
Beszélgettem egy ismerősömmel, aki nem túl patent angolból, de megy ki dolgozni külföldre, és mondtam neki, hogy a végén még jobban fog tudni angolul mint én. Erre azt válaszolta, hogy "hát attól nem félek". Nem értem hogy értette. Attól "nem fél" , hogy jobban fog tudni, vagy arra gondolt, hogy nem fél tőle mert biztos jobban fog majd?

2018. szept. 25. 13:21
 1/6 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Ez azt jelenti, hogy biztos benne, hogy nem fog jobban tudni nálad.
2018. szept. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értette, hogy nem fog jobban menni neki.
2018. szept. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Te meg magyarból nem vagy túl patent? :D
2018. szept. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez amolyan "átvitt értelemben való szóhasználat" vagy nem is tudom hogy fogalmazzak.

Egy nyelvész biztos tudná frappánsabban, amikor valami mást jelent mint amit az illető ki szeretne fejezni.

2018. szept. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
5%
Ha ki megy dolgozni akkor biztos hogy jobban tud majd angolul mint te. Ettől miért félne.
2018. szept. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ez úgy érthető,hogy nem fog jobban tudni,még akkor sem, ha kimegy Angliába. Elismeri, hogy mindenképpen Te jobban tudsz angolul mint Ő.
2020. aug. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!