Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent az ha az angolban...

Mit jelent az ha az angolban valakire azt mondják hogy "edgy"?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam már hogy "edgy teen", főleg mémeken, meg magukat a mémeket is nevezik "edgy meme"-nek, ez mit jelent pontosan?

2018. szept. 30. 21:27
 1/6 Clay Morrow ***** válasza:
100%
Edge, az angolul sarkat, párkányt, valaminek a szélet jelenti. Amire "edgy"-ként hivatkoznak, az általában valami nagyon mély gondolatúnak akar tűnni, de ez nem sikerül és a többiek lefikázzák.
2018. szept. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kínosan menőnek látszani akaró, ilyesmi.
2018. szept. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
különcködő
2018. szept. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nemtom, de nekem egyszer ezt az oldalt linkelték be; most nem olvastam el:

www.urbandictionary.com/define.php?term=edgy

[link]

[link]

2018. szept. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
96%
Olyan személyre mondják, aki a társadalmi normáktól radikálisan eltérő módon nyilvánul meg egy adott témáról kizárólag azért, hogy egyedinek tüntesse fel magát, miközben a mondanivalójának nincs mély tartalma. Idegesítő, mert ma már kb. bárkit megbélyegeznek ezzel egyszerűen ahelyett, hogy vitába szállnának vele, olyasmi, mint a náci kártya.
2018. okt. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

:D


Tense, nervous, or irritable.


(of a musical performance or piece of writing) having an intense or sharp quality.


(informal) At the forefront of a trend; experimental or avant-garde.

2018. okt. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!