Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemi közösségből ki...

Egyetemi közösségből ki vagyok közösítve, jobb lenne a helyzet ha kollégiumba járnék és nem bejárós lennék?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem az egyetemet, a szak és az évfolyam legnagyobb része a kollégiumban lakik, kevesen vannak akik bejárósak, de még ők is be tudtak azért illeszkedni. Én is bejárós vagyok, engem viszont a kezdetektől fogva teljesen kiközösítettek, a társaságomat senki se keresi, akinek én keresem a társaságát az lekoptat inkább, vagy szánalomból beszél velem maximum. 1 hónap elteltével ez a helyzet, a többiek már jól összemelegedtek, én meg annak örülhetek ha valaki egyáltalán köszönésre méltat engem. Mások meg inkább néznek rám megvetően vagy röhögnek rajtam, minthogy legalább köszönnének, hiába járunk egy szakra akár.


Szerintetek ha kollégiumba mentem volna, más lenne a helyzetem a közösségben? Alapvetően nehezen illeszkedek be, de innen a kezdetektől fogva kiközösítettek. Kollégiumban lakva jobban be tudtam volna illeszkedni? És mi lehet alapvetően a bajuk velem?


2018. okt. 4. 08:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Meg durva számomra kicsit, hogy mennyire nem keresi senki a társaságomat, senki nem is kíváncsi rám
2018. okt. 4. 08:03
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Azert az eleg durva, hogy senki sincs, akivel joban lennel. Ha Mohamed nem megy a hegyhez, a hegy megy Mohamedhez, szerintem probalkozz te, ha elutasitanak, kerdezd meg, hogy miert. Olyan nincs, hogy ok nelkül senki Sem kedvel, es hidd el nem attol függ, hogy bejaros vagy, vagy koleszos. En nem voltam koleszos, egyedül laktam egy albiban, megsem voltam soha egyedül. Neked kell tenned, hogy megszeressenek, marha akarod.
2018. okt. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De hiába keresem mások társaságát, teljesen elfordulnak tőlem, lekoptatnak
2018. okt. 4. 08:14
 4/11 A kérdező kommentje:
Próbálkozni szoktam de hiába
2018. okt. 4. 08:15
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

velem is ez volt. sajnos. ők ismerték egymást, én meg voltam a különc

bár nálunk a többség bejárós volt , szóval nem ezen múlik

2018. okt. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

És az oviban, általánosban, középsuliban is így kirekesztettek az iskola- vagy osztálytársaid?

Hogyha ők nem, akkor gondolkozz el afölött, hogy mi változott meg benned (nálad). Ha igen, akkor alapvetően ilyen a beállítottságod, olvass szakkönyveket, illetve kérd pszichológus (iskolák mellet is van) tanácsát.

2018. okt. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha vannak egyebkent korabbrol barataid, akkor beszelj velük, kerdezd meg, hogy öszinten szerintük ez mitöl lehet. Vagy valaki olyantol, aki a szemedbe mondana a zavaro tulajdonsagodat (marha ez az oka az eltavolodasnak). Ha van lehetöseged, hivj meg parat közülük magadhoz, akik a legszimpibbek, ha ezt is elutasitjak, akkor szerezz mashonnan baratokat es hagyd öket a fenebe.
2018. okt. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

nyilván csak az ő hibája lehet.

tudjátok már egyetemen is előfordul az ilyen. főleg kislétszámú szakokon.

2018. okt. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonymousreview60 ***** válasza:
49%

Az egyetemre félfelnőtt emberek járnak, akik évfolyamtársat zenei ízlés, öltözködési stílus és ilyen felszínes dolgok miatt nem közösítenek ki. Én ész tekintetében az alsó harmadba soroltam magamat, nem voltam korábban jó sportoló meg jó vagy nagy arc, de az évfolyam krémje is inkább(!) pozitív volt velem, mint semleges. Ha kértem, segítettek, de nem csüngtem rajtuk.

Van olyan ismerősöm onnan, aki 13. éves(!) volt (2-3 éve), és amikor ötödéves(!) volt, még nem volt lezárva a 2. éve fajsúlyos tárgyakkal. De még vele is "normális" volt a kapcsolata az évfolyamnak. Nem röhögték ki, csak fogták a fejüket, hogy minek ez az erőlködés, amikor látszott, hogy a gyerek per definíció tökéletesen alkalmatlan fizikusnak.


Veled két eset lehetséges:

1. Magadban túlértékeled a negatív reakciókat, vagy semleges reakcióknak negatív élt tulajdonítasz. Ez mentális gond.

2. Valóban ilyen negatívan áll hozzád az évfolyam (pedig mosdasz, fogat mosol, nem állandóan vagánykodsz valamivel, nem ugyanazzal vagánykodsz mindig, nem sajnáltatod magadat). Ennek oka lehet, hogy vannak olyan viselkedésű szánnivaló, anyámasszonykatonája, jajjde szerencsétlen vagyok-nebántsatok kisugárzású, stb. (és még csak nem is agresszív) személyiségek, akiktől az emberek 99%-a távolságot akar tartani, de annyira, hogy el sem mondják neki, hogy "Figyu, nekünk nem vagy káros, de a kisugárzásod olyan nekünk, mint a lepra. Valamit csinálj vele! De addig ne gyere közelebb!"


Bármelyik eset is áll fenn, a világ nem fog változni, neked kell.


Első körben ezt egy "baráttal" beszélném meg. De nem feltétlenül kebelbaráttal, mert a hasonló a hasonlóhoz vonzódik (Similis simili gaudet) alapon csak bátorítana, vigasztalna, hogy te OKÉ vagy, és a világ nem ért meg, amikor pedig te érzed, hogy nem. Ezért olyan embert keress, aki kicsit objektívebben ítél meg téged, és ki meri ezeket mondani. Ez lehet egy középiskolai ismerős vagy más, aki sokat látott téged, de aki nem tartozott a "köreidbe" és nem fél attól, hogy megsértődsz, aztán sosem nézel felé. Tanulj az általa elmondottakból! Esetleg kérdezz meg másokat is, de ne kebelbarátokat. Szerencsés vagyok, mert nekem van egy barátom, aki a képembe vágja, ha hülye vagyok: XY, te fa** vagy. Így! És milyen sokszor igaza van.


Ha(!) az előbbi lépés(ek) nem volt megfelelő, akkor keress meg egy pszichológust. Az egyetemista kor éppen megfelelő idő arra, hogy a veledszületett/tudattalanul megtanult/rádkényszerített jellembeli, viselkedésbeli "leprától" megszabadulj, ha(!) akarsz. Rengeteg évet és egyebet spórolsz vele. Más vonalon, de utólag tapasztaltam. Sok sikert!

2018. okt. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyetemre félfelnőtt emberek járnak, akik évfolyamtársat zenei ízlés, öltözködési stílus és ilyen felszínes dolgok miatt nem közösítenek ki"

hagyjuk már még munkahelyen is ez megy. Az egyetemen is ez van sajnos sok helyen. Saját tapasztalat és itt se az első iylen kérdés.

2018. okt. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!