Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok a Halloween-ről?

Ti mit gondoltok a Halloween-ről?

Figyelt kérdés

Már napok óta megszállt a Halloween-i hangulat, az egyik kedvenc ünnepem.

Viszont sok ellenszenvet látok iránta Magyarországon, és nem értem a miértjét.

- nem amerikai, ahogyan azt sokan hiszik

- nem ütközik Mindenszentekkel

- más ünnepek is megtartunk, amik nem magyar eredetűek



2018. okt. 5. 16:19
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretem. Írországban élek, itt hatalmas buli, ami mondjuk érthető, elvégre innen származik :)
2018. okt. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy jó buli, kellemes szórakozás, nem árt snekinek, így nincs is vele semmi baj.
2018. okt. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szeretem, van egy hangulata, mint a karacsonynak.:D

Buliba ilyenkor sajnos nem járok, viszont itthon feldiszitem a szobám, faragok tököt, gyertyát gyujtok, halloweenes filmet nézek.:D

2018. okt. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
17%
Ezt hogy Magyarországon ezt nem szokás ünnepelni, így gáznak tartom mikor így próbálják koppintani más országokról ahol ünneplik.
2018. okt. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
90%

Engem az idegesít eszméletlenül, mikor a tudatlan, műveletlen emberek az általad felsorolt dolgokkal érvelve pocskondiázzák magát az ünnepet meg azokat is, akik szeretik. Plusz imádom a naaagy magyar embereket, akik állítólag mélyen tisztelik a kultúrát/vallást, aztán közben azt is rosszul tudják, hogy mikor van Halottak napja/Mindenszentek.

Én nem csinálok belőle nagy felhajtást, néha veszek egy tököt és kifarigcsálom, de egyáltalán nem ítélem el azokat, akik ünneplik. Mi a baj egy ünneppel? Pláne a mai rohanó világban, ahol amúgy se jut sok idő a vidámság kifejezésére?:(

Ha lesz gyerekem, én tuti úgy fogom nevelni, hogy igen, ilyen nap is van és nyugodtan meg szabad ünnepelni.

2018. okt. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
21%
Sokáig hallani se hallottam róla, csak az utóbbi 10 évben, mindenféle hagyományokra hivatkozva be-importáltuk ezt az ünnepet is.
2018. okt. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
0%
Nem szeretem a sátánista pogány ünnepeket.
2018. okt. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha Amerikában élnék, tutira ez lenne a kedvenc ünnepem. Sajnálom, hogy nálunk nincs hagyománya.

De amúgy nem ünneplem, csak tetszik.

2018. okt. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat!

Mégis miért lenne sátánsita? Semmi köze a Sátán dicsőitéséhez, tudod egyáltalán, mi ez az ünnep?

2018. okt. 5. 19:10
 10/37 anonim ***** válasza:
56%
Én a keresztény ünnepeket nem vagyok hajlandó ünnepelni, de a pogány Halloweent pont szeretem.
2018. okt. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!