Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hagyjam ott az egyetemet,...

Hagyjam ott az egyetemet, vagy meg fogom szokni?

Figyelt kérdés

PTE-ETK-ra járok, most vagyok első éves.

Középiskolát úgy fejeztem, hogy minden nap bejártam busszal. Most egyetemen más városba költöztem, albérletbe.

Úgy érzem magam, mintha kínoznának, mikor el kell mennem itthonról. Gyomorgörcsöm van, amikor csak az iskolára, és a tanulásra gondolok.

Tudom, hogy nem kényszerítenek, viszont nekem ez nem felel meg, de lehet csak azért van, mert még csak most kezdtem. Eddig sosem volt olyan, hogy távol voltam a családtól, most pedig 5 napot nem vagyok otthon.

Gondolkodok, hogy otthagyom. De azon is, hogy folytatom, mert biztos az idegen környezettől van ez így.

19/F


Mi mit gondoltok? Esetleg veletek volt-e ilyen? Vélemények?


2018. okt. 8. 00:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan csak ez a "hirtelen váltás" visel meg, szerintem van ilyen, hasonlót én is átéltem.Lehet az is, hogy kicsit szorongósabb vagy az átlagnál és az új kör
2018. okt. 8. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 October15 ***** válasza:
0%
A megoldás: DE BTK nincs időd ilyesmin görcsölni mert lefoglal a Róma ZH-n görcsölés. :D :D :D [Okay azért megúszható volt de szopás annyi szent.]
2018. okt. 8. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a szak amit tanulsz az tetszik és úgy érzed hogy képes vagy elvégezni, akkor szerintem inkább maradj, én ott hagyom az egyetemet de én azért mert nem tetszik se a szak se az ahogy tanítják, de neked lehet csak hozzá kell szoknod.
2018. okt. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem fogsz örökké otthon élni, úgyhogy ezt mindenképp át kell vészeld egyszer. Emiatt ne hagyd ott az egyetemet.
2018. okt. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bármennyire is nehéz és új a helyzet, semmiképp se hagyd ott, ha megvan a motivációd a tanuláshoz. Hidd el, ha van elhivatottság, bármit át tudsz vészelni, mert tudod, hogy miért tanulsz. Bele fogsz jönni, ne aggódj.
2018. okt. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mérlegeld, hogy megszerzendő végzettség a fontosabb, vagy ez a sokak által "komfortzónának" nevezett valami, amit így elhagytál.


Ha tetszik a suli és fontos a képzettség, akkor erre az átmeneti kényelmetlenségre úgy tekints, mint múlandó velejáróra.

De ha nem is fontos a suli, más elképzeléseid vannak, azesetben felesleges eltolni 4-5-6 évet az életedből.

2018. okt. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős... Minden vasárnap a vasútállomáson zokogtam, hogy el kell mennem a koleszba. Egy fél év volt, mire beszoktam. Megérte.
2018. okt. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha csak ennyi a problémád a sulival, hogy távol vagy a szüleidtől, akkor szerintem ne hagyd abba. Mennek az élettan, anat zh-k? Érdekel téged amit tanulsz? Milyen szakon vagy?
2018. okt. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ápoló szakirányon. A helységet nem árulom el. A ZH-k közül egy anatómia sikerült, a másik a sejtbiológia-biokémia, pedig nem.

Igazából a biológiától és a kémiától (biokémia, sejtbiológia) félek, mert nem értek hozzá. Középiskolában is problémáim voltak ezekkel a tárgyakkal.

Szeretem amit csinálok, csak nagyon idegen a környezet.

2018. okt. 8. 14:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Hozzá fogsz szokni, ez a legtöbb emberrel megesik, főleg ha nem barátokkal laksz együtt... Ha tetszik a szak ne hagyd ott, legalább az első félévet csináld végig. Ha januárig nem változik a helyzet, akkor kezdj el gondolkodni a váltáson. Próbálj meg összeismerkedni, barátkozni csoporttársakkal, akikkel néha el tudsz menni ide-oda. Ha van időd sportolj valamit.
2018. okt. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!