Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vàsàrlàsfüggő lennèk?!

Vàsàrlàsfüggő lennèk?!

Figyelt kérdés
Egyedülàllò vagyok egy ève. Azòta a bànatomat a vàsàrlàsba folytom. Ha rosszkedvem van vàsàrolok. Estènkènt a netről rendelgetek. Mostmàr nem pàr ezret hanem van, hogy 100 ezreket is elverek. Ùgyvagyok, hogy mivel senkim sincs ennyi jàr. Tàskàk, ruhàk, kütyük, kozmetikum bàrmi csak vàsàrolhassak. Mit tegyek?
2018. okt. 8. 01:29
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Valamilyen párszáz forintos dolgokra próbáld meg redukálni a vásárlásfüggőséget, apróságokat vegyél inkább.

Nem tudom, ebbe mennyire lehet belemerülni, de későbbiekben (esetleg), has pórolni kell majd célok érdekében, nehéz lehet majd abbahagyni...

2018. okt. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű: ne vásárolj többet. Helyette tedd rendbe az otthonod. Olvasd el Marie Kondo: Rend a lelke mindennek könyvét. Az alapján szuperul ki tudod válogatni, mi az, amire valóban szükséged van. A többit el tudod adni. Keress magadnak valami értelmes elfoglaltságot, amivel kitöltöd az időt, és lefoglalod magad.
2018. okt. 8. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Miért járna automatikusan bármi, csak mert te egyedül vagy??

Ne haragudj, de ez egy súlyos függőség már. Az "ennyi jár" az átlagos esetben egy rendelt vacsi vagy egy kis csoki a boltból, esetleg havi 1-2 új ruha, de nem 100 ezres tételek.

Keress fel szakembert.

2018. okt. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Inkább fojtsd (igen, pontos J és nem ly) a helyesírásod fejlesztésébe.
2018. okt. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, az. Szerintem keress fel egy pszichológust.
2018. okt. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nemcsak azèrt mert egyedül vagyok, hanem nem szeret senki ès ezèrt tartom ùgy, hogy ennyi jàr.. utàna meg bűntudatom van a sok elvert pènz miatt.
2018. okt. 8. 09:54
 7/8 anonim ***** válasza:
A te pénzed, úgy költöd el ahogy akarod.
2018. okt. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez már függőség, mert lelki űrt próbálsz kompenzálni ezzel.

Tudom itt az oldalon közhely a "keress fel egy pszichológust" mondat, de tényleg megfontolandó felkeresni ilyen szakembert.

2018. okt. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!